Premier league: Hull vs Arsenal 1:2

Matt Aktualności Podziel się opinią

Po wyrównanej grze i bramce w koncówce spotkania Arsenal Londyn wygrywa z Hull City 2:1. Dla gospodarzy z karnego trafil Bullard, a dla gosci strzelali Arszawin i Bendtner. Od poczatku goscie narzucili swój styl gry. Ataki byly wyprowadzane raz z jednej, raz z drugiej strony, jednak wszystkie akcje nie przynosily wiekszego zagrozenia bramce „Tygrysów”. Zawodnicy obu klubów czesto próbowali wyjsc na czyste pozycje, ale za kazdym razem byli lapani na spalonym. Nadeszla 14 minuta. Swietne zagranie Bendtnera do Arszawina. Rosjanin w dziecinny sposób ogral Bernanda Mendy i bez problemu umiescil pilke obok bramkarza. Mamy pierwszego gola dla Kanonierów! 5 minut pózniej bylo groznie. Nieprzyjemne dosrodkowanie Sagny przecial obronca Hull. Moglo to skonczyc sie bramka samobójcza, ostatecznie rzut rozny. W 24 minucie rzut wolny wykonywany przez Samira Nasriego. Do strzalu glowa doszedl Nicklas Bendtner, niestety ponad bramka. 28 minuta to rzut karny dla Hull City. Faulowal Sol Campbell. Za to zagranie obejrzal zólta kartke. Do pilki podchodzi Bullard. Strzela pewnie. Mamy wyrównanie. 8 minut pózniej po ladnej akcji Diabiego, Bendtnera i Arszawina ten ostatni strzelil kilka centymetrów ponad bramka. W 38 minucie zólta kartke oglada Dawson. Niewiele pózniej kartonik tego samego koloru otrzymuje Nicklas Bendtner. Posypaly nam sie kartki. W 40 minucie zólty kartonik oglada Boateng. W 45 minucie druga zólta kartke oglada Boateng. Oczywiscie za dwie zólte kartki otrzymuje sie czerwona. Pilkarz musi opuscic boisko. Rzut wolny nie przyniósl zagrozenia bramce i sedzia zakonczyl pierwsza polowe spotkania. Wynik brzmi 1:1. Pierwsza grozna okazja w drugiej polowie nastapila dopiero w 52 minucie. Nastapil wtedy rzut wolny dla Hull. Kilka chwil pózniej próbowal wrzucac Andriej Arszawin. Bezskutecznie. W 55 minucie nastepuje pierwsza zmiana. Za Zayatte wchodzi Cooper. 62 minuta to rzut rozny wykonany przez Arszawina. Glówka Campbella pozostawia jednak sporo do zyczenia. 2 minuty pózniej pierwsza zmiana w zespole przyjezdnych. Za Eboue wbiega Walcott. Chwile pózniej do kolejnej dogodnej sytuacji dochodzi Arszawin. Jednak ponownie nie zdolal umiescic pilki w siatce. Niewiele pózniej Nasri szuka swojej szansy. Tym razem na linii strzalu stanal Cooper. W 72 minucie kolejna zmiana. Z boiska schodzi Vennegoor of Hesselink, a jego miejsce zajmuje Richard Garcia. Moment po tym zdarzeniu Kanonierzy równiez dokonuja rotacji. Na miejsce Nasriego wchodzi Eduardo. 80 minuta to okazja dla gosci. Po prawej stronie biegl Walcott, podal do Bendtnera. Ten zdecydowal sie na strzal z 10 metrów. Pilke ponownie zablokowal Cooper. Ponowne ataki okazaly sie bezskuteczne. Chwile pózniej ostatnia zmiana w druzynie Hull. Za Altidore wchodzi Kilbane. Do tego spotkania sedzia doliczyl 6 minut. Z daleka próbowal Clichy, bramkarz byl jednak na posterunku. I kiedy kibice tracili juz wiare, z daleka spróbowal Denilson. Byla to potezna bomba, bramkarz jedynie wypiastkowal pilke przed siebie. Do pilki dobiegl Bendtner. Strzela z 5 metrów i mamy gola! Arsenal zdobywa druga bramke! Gospodarze próbowali jeszcze wyrównac, ale na nic zdaly sie kolejne ataki. Sedzia zakonczyl dzisiejszy mecz. Wynik 2:1!

Podyskutuj na FORUM || Video z meczu
Bramki: Bullard 28 – Arszawin 14 (asystowal Bendtner), Bendtner 94 (asystowal Denilson) Sedzia: Marriner Widzów: 25024 Zólte kartki: Dawson– Bendtner, Campbell. Czerwona kartka: Boateng Hull: Myhill – Dawson, Mendy, Mouyokolo, Zayatte (Cooper 55) – Boateng, Bullard, Marney, Fagan – Altidore (Kilbane 82), Vennegoor of Hesselink (Garcia 73) Niewykorzystane zmiany: Duke, Barmby, Olofinjana, Zaki. Arsenal: Almunia – Sagna, Vermaelen, Campbell, Clichy – Diaby, Denilson, Nasri (Eduardo 77) – Eboue (Walcott 65), Bendtner, Arszawin. Niewykorzystane zmiany: Fabianski, Silvestre, Traore, Eastmond, Merida.