Premier League: Arsenal vs West Ham United 2:0(1:0)

Matt Aktualności Podziel się opinią

W dzisiejszym spotkaniu na Emirates Stadium Arsenal pokonal West Ham United 2:0. Bramki strzelali Denilson i Cesc Fabregas z rzutu karnego. Kanonierzy objeli przynajmniej do jutra fotel lidera Premiership! Spotkanie zaczelo sie od spokojnej gry obu druzyn. W pierwszej akcji podbramkowej bliski wywalczenia rzutu roznego byl Samir Nasri, jednak ostatecznie pilke przejeli obroncy West Ham. Poczatek meczu w wykonaniu gospodarzy byl niesamowity. W 5 minucie Bendtner zagral z klepki do Denilsona, a ten plaskim strzalem z okolo 20 metrów pokonal bramkarza West Ham. Mamy 1:0. Niewiele pózniej goscie mogli doprowadzic do wyrównania. Grozny strzal z rzutu wolnego minal jednak bramke Arsenalu. Chwile potem moglo byc juz 2:0. Ladna, miekka wrzutka w pole karne „Mlotów”. Nasri jednak nie potrafil siegnac pilki i tylko ja musnal w kierunku bramki. Ten strzal latwo wychwycil bramkarz przyjezdnych. W 17 minucie rzut wolny wykonany przez kapitana Kanonierów przyniósl spore problemy Robertowi Greenowi. Mamy kolejny korner. 3 minuty pózniej szczescia spróbowal Eboue. Strzal zza pola karnego jednak ominal bramke. Pare minut po tym zdarzeniu Bendtner niedokladnie podal do Nasriego. Gdyby zrobil to lepiej, Francuz doszedl by do sytuacji sam na sam z bramkarzem. 10 minut przed koncem regulaminowego czasu gry pierwszej polowy dobre, plaskie dosrodkowanie. Pilka byla o centymetry od buta któregos z pilkarzy Arsenalu. Ostatecznie nikt jej nie przecial i Green wznowil od bramki. Chwile pózniej pierwsza zólta kartka w tym meczu, po faulu na Bendnterze, zostaje ukarany Diamanti. Posypaly nam sie kartoniki. Kolejnym, który go obejrzal byl Sol Campbell. W 42 minucie za faul w polu karnym czerwona kartka zostaje ukarany Thomas Vermaelen. Mamy „11” dla przyjezdnych. Do pilki podchodzi Diamanti. Strzela, a Manuel Almunia pieknie broni to uderzenie! Nie ma bramki! Chwile po tym zdarzeniu zólty kartonik oglada Kovac. Sedzia konczy pierwsza polowe. Mamy 1:0 dla Arsenalu. Gospodarze jednak do konca tego spotkania beda grali w 10. Druga polowa zaczela sie od strzalu glowa Andrieja Arszawina. W 52 minucie mamy bramke dla gosci! Na szczescie dla gospodarzy sedzia odgwizduje spalonego. Niewiele pózniej strzal z dystansu Denilsona. Pilke zablokowal którys z obronców i mamy rzut rozny. 2 minuty pózniej pierwsza zmiana w spotkaniu. Za Franco wchodzi Carlton Cole. Gospodarze równiez przeprowadzaja zmiane. Za Bendtnera wbiega Diaby. W 60 minucie strzal Diamantiego latwo wychwytuje Almunia. Minute po tej sytuacji zólta kartke otrzymuje Upson. Jest dobra szansa na strzal z rzutu wolnego. Pilka kopnieta przez Fabregasa mija bramke. Kilka minut pózniej ponownie próbuje Diamanti. Futbolówka odbila sie od Campbella i wyszla na rzut rozny. Kolejna zmiana w druzynie gosci. Z murawy zbiega Kovac, a jego miejsce zajmuje Noble. Kolejny rzut wolny dla Arsenalu. Do bramki mniej wiecej 20 metrów. Kapitan zdecydowal sie na dosrodkowanie. Ta decyzja byla nietrafiona. Obroncy latwo wybili pilke. Kwadrans przed koncem meczu na boisko wbiega Bacary Sagna, a zbiega z niego Samir Nasri. W zespole gosci ostatnia roszada. Wchodzi McCarthy, schodzi Mido. W 77 minucie niesamowicie grozna sytuacja pod bramka Arsenalu. Strzela Carlton Cole. Mamy slupek! Gospodarze ruszaja z kontratakiem. Clichy przebiegl ponad polowe boiska. Zostaje sfaulowany tuz przy linii koncowej i mamy rzut wolny. 81 minuta to rzut karny dla Arsenalu! Pilke reka odbil jeden z pilkarzy „Mlotów”. Do pilki podchodzi Cesc Fabregas. Strzela i mamy gola! Arsenal – West Ham United 2:0. Po tej bramce z boiska zbiega Arszawin. Jego miejsce zajmuje Eduardo. Minute przed koncem regulaminowego czasu gry Cole postanowil strzelic z prawej flanki. Futbolówka nieznacznie minela poprzeczke. Sedzia doliczyl 3 minuty do tego spotkania. Juz w doliczonym czasie zólta kartke oglada Daprela. Niewiele sytuacji mielismy po tym wydarzeniu. Sedzia konczy to spotkanie. Ostateczny wynik to 2:0. Kanonierzy obejmuja fotel lidera Premier League! W niedziele zagraja najwieksi rywale Arsenalu, czyli Chelsea i Manchester United.

Podyskutuj na FORUM || Bramki z meczu
Bramki: Denilson 5’(Asysta: Bendtner), Fabregas 81’(k) Zólte kartki: Campbell – Upson, Daprela, Kovac, Diamanti Czerwona kartka: Vermaelen 42’ Sedzia: Martin Atkinson Widzów: 60077 ARSENAL: Almunia – Eboue, Vermaelen, Campbell, Clichy – Song, Denilson, Fabregas – Nasri (Sagna 74), Arszawin (Eduardo 84), Bendtner (Diaby 58) Niewykorzystane zmiany: Fabianski, Silvestre, Rosicky, Walcott WEST HAM UNITED: Green – Upson, Spector, Tomkins, Daprela – Kovac (Noble 70), Behrami, Stanislas, Diamanti – Franco (Cole 57), Mido (McCarthy 75) Niewykorzystane zmiany: Stech, Ilunga, Spence, Ilan