Premier League: Birmingham vs Arsenal 1:1(0:0)

kakao Aktualności Podziel się opinią

Po zacietym i wyrównanym spotkaniu, Birmingham remisuje na wlasnym stadionie z Arsenalem 1-1. Remis dla kibiców \’Blues\’ jest bardzo cenny, bowiem na wyrównujaca bramke Phillipsa musieli czekac az do 91 minuty. Bramke dla Kanonierów strzelil zas Samir Nasri. Juz w drugiej minucie grozna akcje wypracowal Tomas Rosicky, jednak jego podanie w pore przecial Lee Bowyer. Dziesiec minut pózniej pierwszy strzal na bramke Almunii oddal James McFadden, jednak uderzenie bylo niecelne. Siedemnasta minuta to fantastyczna sytuacja na objecie prowadzenia przez Kanonierów. Dlugim podanie w pole karne poslal Cesc Fabregas, a do futbolówki dopadl Theo Walcott. Anglik z latwoscia osmieszyl obrone niebieskich, jednak w pore interweniowal Joe Hart, pewnie wychodzac z bramki. Na kolejne grozne okazje musielismy czekac do trzydziestej minuty. Gael Clichy z dystansu próbowal zaskoczyc Harta, jednak golkiper wypozyczony z Manchesteru City byl dobrze ustawiony. Minute pózniej refleks Almunii próbowal sprawdzic McFadden, jednak Hiszpan zachowal sie w tej sytuacji bezblednie. Równiez chwile pózniej zachowal sie przyzwoicie, parujac na rzut rozny strzal Jerome\’a. Na tym jednak gospodarze nie spoczeli i dalej próbowali wysunac sie na prowadzenie. W 37 minucie kolejnej szansy spróbowal Jerome, jednak najpierw Campell dobrze zachowal sie w obronie, a nastepnie Almunia opanowal bezpanska futbolówke. Po 45 minutach wyrównanej i zacietej walki, Howard Webb zakonczyl pierwsza polowe. Jak na razie zadna z druzyn nie potrafila objac prowadzenia, a sytuacji do tego bylo sporo. Tuz po rozpoczeciu drugiej polowy spotkania, groznym strzalem z dystansu popisal sie Tomas Rosicky. Uderzenie bylo bardzo dobre, jednak Joe Hart kolejny raz udowodnil swoja przydatnosc w druzynie. Dziesiec minut pózniej Joe Hart kolejny raz zmuszony byl do interwencji. Tym razem uderzal Abou Diaby po podaniu od Rosicky\’ego. 61 minuta to genialna sytuacja dla Birmingham. Po dobrze wykonanym rzucie wolnym, zla interwencje Clichy\’ego próbowal wykorzystac Dann, który najpierw trafil w slupek, a potem spróbowal przelobowania Almunii. Na szczescie futbolówka przeleciala nad poprzeczka. W 68 minucie Arsene Wenger w koncu postanowil zmienic cos w druzynie przeprowadzil podwójna zmiane. Miejsca Rosicky\’ego i Walcotta zajeli odpowiednio Arshavin i Nasri. Cztery minuty pózniej Arshavin swietnie podal do Nasriego, a Francuz oddal soczysty strzal w swiatlo bramki. Na szczescie dla gospodarzy, po raz kolejny swietnie spisal sie Hart, który swoja postawa pewnie zmierzal po tytul zawodnika meczu. W 81 minucie Samir Nasri wprawia kibiców w ekstaze, bowiem po przebiegnieciu kilkunastu metrów, odwaznie uderzyl zza pola karnego. Tym razem jednak Francuz nie dal zadnej szansy Hartowi, który w koncu skapitulowal. 1-0! po strzeleniu bramki, wszystko wygladalo na to, ze Kanonierzy z latwoscia utrzymaja wynik do samego konca, bowiem najpierw dogodna sytuacje mial Bendtner, potem poteznie z rzutu wolnego huknal Fabregas, a w 90 minucie Sami Nasri zmarnowal sam na sam. Za kazdym razem fantastycznie spisal sie Hart. To jednak nie byl koniec wrazen. W 91 minucie wprowadzony wczesniej Phillips uderzyl na bramke Manuela Almunii. Hiszpan spisal sie beznadziejnie w tej sytuacji, umieszczajac futbolówke we wlasnej bramce. Bramka jednak zapisana na konto Phillipsa. Chwile pózniej Howard Webb zakonczyl spotkanie, które samo w sobie bylo wyrównane i bardzo ciekawe. Kanonierzy powinni byli z latwoscia wygrac ten mecz, jednak Joe Hart swoimi fantastycznymi interwencjami walnie przyczynil sie do ciezko wywalczonego remisu.

Podyskutuj na FORUM || Video z meczu
Bramki: 90+1\’ Phillips (Gardner) – 81\’ Nasri (Clichy) Kartki: Ferguson, Gardner, Carr – Song, Clichy BIRMIGHAM: Hart, Carr, Ridgewell, Johnson, Dann, Bowyer, Ferguson, Fahey (84\’ Phillips), Gardner, Jerome, McFadden (76\’ Benitez) Niewykorzystane zmiany: Taylor, Parnaby, Vignal, Larsson, Madera ARSENAL: Almunia, Sagna, Campbell, Song, Clichy, Denilson, Diaby, Fabregas, Walcott (68\’ Nasri), Rosicky (68\’ Arszawin), Bendtner Niewykorzystane zmiany: Fabianski, Eboue, Traore, Eduardo, Vela Widownia: 27,039 Arbiter: Howard Webb