Champions League: Arsenal vs Barcelona 2:2(0:0)

Matt Aktualności Podziel się opinią

W pierwszym cwiercfinale Ligi Mistrzów Arsenal Londyn po dramatycznym spotkaniu zremisowal na wlasnym boisku z Barcelona 2:2. Takie widowiska zdarzaja sie niezwykle rzadko. Gospodarze przegrywajac dwoma bramkami, zdolali doprowadzic do remisu. Mozna powiedziec takze , ze byl to mecz kartek, bowiem sedzia pokazal ich dzisiaj az 7. Gospodarze oprócz dwóch bramek stracili takze Williama Gallasa, Andrieja Arszawina i Cesca Fabregasa z powodu kontuzji. Zaczelo sie to niesamowite widowisko! Rozpoczeli gospodarze. Pierwsza okazja dla Barcelony. Ibrahimovic dosrodkowuje z prawej strony. Na szczescie na posterunku stali obroncy Arsenalu. Kolejna grozna okazja z rzutu roznego. Jeden z graczy przyjezdnych mocno, plasko kopnal pilke kierunku bramki. Wspaniala interwencja popisal sie Almunia. W 5 minucie znowu bramka Kanonierów w opalach. Najpierw próbowal Messi, znowu znakomicie broni Almunia. Pózniej z prawej flanki wrzucil Daniel Alves. Ibrahimovic jednak fatalnie przestrzelil. Trzeba przyznac, ze przewaga Barcelony jest na razie miazdzaca. 5 minut pózniej Szwed ponownie chcial spróbowac swoich sil. pilka po jego strzale jednak uderzyla tylko w boczna siatke. 12 minuta to strzal najlepszego pilkarza swiata, tym razem obylo sie bez zagrozenia. Chwile pózniej ponownie wielkie chwile przezywa Almunia. Wybronil kilka stuprocentowych sytuacji Blaugrany. Zalicza jak na razie fantastyczny mecz. W 21 minucie pierwsza zólta kartke w tym spotkaniu oglada Andriej Arszawin. W koncu ruszyli gospodarze. Sagna próbuje dosrodkowywac w pole karne. Obroncy wybijaja na aut. Kilka chwil pózniej centymetry od slupka laduje pilka po strzale Samira Nasriego. W 26 minucie z powodu kontuzji boisko opuszcza Andriej Arszawin. Za niego wbiega Emmanuel Eboue. 6 minut pózniej znowu groznie uderza Ibrahimovic. Nieznacznie obok bramki. Minute pózniej drybling Bendtnera przy linii bocznej. Strzal Diabiego glowa niestety minal bramke. 39 minuta to rzut wolny wykonany przez Cesca Fabregasa. Dosrodkowanie latwo wylapuje Valdes. Niewiele pózniej Song otrzymuje zólta kartke. W 45 minucie zólty kartonik oglada Cesc Fabregas. To eliminuje go z rewanzu. Dramat przezywa William Gallas. Z powodu kontuzji nastepuje kolejna wymuszona zmiana. Za Francuza wbiega Denilson. W doliczonych dwóch minutach nie dzialo sie nic waznego. Koniec pierwszej polowy. Mozna to okreslic dwoma slowami – dramat Kanonierów. Druga polowa zaczela sie od mocnego uderzenia gosci. W swietnej sytuacji znalazl sie Ibrahimovic. Tym razem nie spudlowal i mamy 1:0 dla Barcelony. Goscie caly czas nie ustaja w atakach. Znowu próbuje Szwed, jednak bezskutecznie. Pózniej dryblowal Fabregas. Skonczylo sie na czystym wejsciu obroncy. Potem próbowal Pedro. Obok bramki. W 51 minucie rzut wolny dla Barcelony. Na szczescie dla gospodarzy Almunia wylapal strzal. Z kontra ruszyl Arsenal. Strzal Bendtnera broni Valdes. Alez okazja! Chwila spokoju, gracze spuscili z tonu. W 56 minucie mamy bramke dla Barcelony. Do sytuacji sam na sam z bramkarzem dostal sie Ibrahimovic. Mocny strzal w górny róg i 2:0. W 66 minucie gry za Bacary’ego Sagnie wbiega Theo Walcott. 70 minuta, czyli 3 minuty po wejsciu Theo Walcotta, Bendtner swietnie wyprowadza na wolne pole mlodego Anglika. Ten nie wahal sie ani chwili i pokonal bramkarza przyjezdnych. 1:2. Mozna powiedziec: Wejscie Smoka! Minute pózniej Pique oglada zólty kartonik. Jego tez zabraknie w rewanzu. Staly fragment gry. Strzal kapitana Kanonierów wysoko ponad bramka. Kolejna kartka zostaje ukarany Emmanuel Eboue. Nieco mniej niz kwadrans przed koncem spotkania na boisko wchodzi byla gwiazda Arsenalu – Thierry Henry. Wchodzi za strzelca dwóch bramek – Zlatana Ibrahimovicia. I kolejna zólta kartka. Ukarany nia Abou Diaby. Po tym zdarzeniu Emmanuel Eboue mógl dojsc do czystej pozycji. Wspaniale w tej sytuacji zareagowal Xavi. 6 minut przed koncem meczu mamy faul w polu karnym Barcelony. Czerwona kartke otrzymuje Puyol. Nie zagra w drugim meczu. Do pilki podchodzi kapitan – Cesc Fabregas. Strzal w prawy róg bramkarza i gol! 2:2. Co za niesamowite spotkanie. Strzal byl piekielnie mocny. Sam pilkarz odniósl jakis uraz. To raczej uniemozliwi mu dalsza gre. Jednak wraca na boisko, chociaz wyraznie kuleje. Mecz jest teraz niesamowicie szybki, praktycznie akcja za akcja. Sedzia dolicza trzy minuty. Na boisko wbiega Milito. Schodzi Messi. Widac, ze gospodarze bardzo chca strzelic zwycieskiego gola. Ostatecznie jednak sedzia konczy dzisiejsze spotkanie. Wynik koncowy brzmi 2:2.

Podyskutuj na FORUM || Video z meczu
Widzów: 59572 Bramki: Walcott 69\'(asystowal Bendtner), Fabregas 85\'(karny); Ibrahimovic 46\’, 59\’ Zólte Kartki: Song, Fabregas, Eboue, Arszawin, Diaby; Pique Czerwona Kartka: Puyol ARSENAL: Almunia – Sagna (Walcott 66\’), Gallas (Denilson 44\’), Vermaelen, Clichy – Song, Diaby, Fabregas – Nasri, Bendtner, Arszawin (Eboue 27\’) Niewykorzystane zmiany: Fabianski, Campbell, Rosicky, Eduardo BARCELONA: Valdes – Alves, Pique, Puyol, Maxwell – Xavi, Keita, Busquets – Messi (Milito 86\’), Ibrahimovic (Henry 77\’), Pedro Niewykorzystane zmiany: Pinto, Marquez, Toure, Bojan, Jeffren Sedzia: Massimo Busacca