Premier League: Arsenal vs Wolverhampton 1:0(0:0)

mozart Aktualności Podziel się opinią

Po emocjonujacej koncówce Kanonierzy wygrali na Emirates Stadium z zespolem Wolverhampton 1:0. Zwycieskiego gola w 94 minucie zdobyl Nicklas Bendtner. Na pierwsza ciekawa akcje kibicom zgromadzony na Emirates Stadium przyszlo czekac do 6 minuty. Wtedy to Theo Walcott wymanewrowal na prawej stronie kilku rywali i dogral do Eduardo, którego uderzenie z pierwszej pilki z trudem obronil golkiper gosci. 5 minut pózniej grozny strzal z dystansu oddal Mancienne, ale futbolówka przeleciala obok bramki. Chwile pózniej w wysmienitej sytuacji po podaniu Rosicky’ego znalazl sie Eduardo, jednak Chorwat nieczysto trafil w pilke i bramka nie padla. Zaraz po tym kolejna swietna okazja dla gospodarzy. Po dokladnym podaniu Walcotta na czysta pozycje wybiegl Sagna i w sytuacji sam na sam strzelil wprost w Hahnemanna. W 21 minucie faulowany tuz przed polem karny byl Eduardo. Poszkodowany stojac przy pilce odegral ja krótko do Vermaelena, który przy strzale zbyt mocno sie odchylil i pilka poleciala ostatecznie w trybuny. Chwile pózniej po dosrodkowaniu z rzutu roznego i wybiciu futbolówki przez jednego z obronców przed pole karne z woleja swoja slabsza noga huknal Walcott, ale bramkarz nie dal sie zaskoczyc i wychwycil uderznie. W 34 minucie sprzed pola karnego po przytomnym podaniu Rosick’ego strzelal Denilson, ale obok bramki. 4 minuty pózniej po plaskiej wrzutce Sagny, na bramke gosci uderzal Silvestre, jednak stal Francuza wyladowal wprost w rekach golkipera. Do konca pierwszej polowy nic wiecej ciekawego sie nie wydarzylo i pilkarze zeszli na przerwe przy wyniku 0:0. Po przerwie Kanonierzy wciaz mieli przewage, ale nie potrafili tego udokumentowac chociaz celnym strzalem na bramke. W 54 minucie po dosrodkowaniu Sagny w dobrej sytuacji znalazl sie Eduardo, ale napastnik poslal pilke wslizgiem tuz obok lewego slupka. Dopiero 5 minut pózniej ze skraju pola karnego na strzal zdecydowal sie Tomas Rosicky, ale bez problemów broni Hahnemann. W 66 minucie po brutalnym faulu Henry’ego boisko na chwile musial opuscic Rosicky. Pilkarz wilków obejrzal za to wejscie czerwona kartke i goscie musieli sobie radzic w dziesiatke. 2 minuty pózniej w fantastycznej sytuacji znalazl sie wlasnie Czech, ale nie zdolal pokonac bramkarza Wolves. W 73 minucie po wrzutce Nasri’ego glówkowal Bendtner, niestety uderzenie Dunczyka bylo zbyt lekkie i bramkarz schwytal futbolówke. 4 minuty pózniej groznie strzelal Rosicky, jednak znowu bezblednie zachowal sie Hahnemann broniac strzal. Arsenal przez kolejne kilka minut rozpaczliwie szukal zwycieskiego gola, jednak nic z tego nie wychodzilo. W 88 minucie na strzal z dystansu zdecydowal sie Denilson, ale pilka przelecial obok prawego slupka gosci. W doliczonym czasie gry Nasri swietnie wypatrzyl w polu karnym Walcotta, a Anglik tylko kopnal obok bramki. W 94 minucie Kanonierzy zdobywaja upragniona bramke! W koncu udala sie jedna z wrzutek Sagny, która wpadla na glowe Bendtnera i wyprowadzila The Gunners na prowadzenie. Chwile pózniej moglo byc 2:0, ale w sytuacji 5 na 2 Denilson majac mnóstwo czasu kopnal wprost w obronce rywali. Zaraz po tym arbiter konczy mecz z wynikiem 1:0. Arsenal wciaz zachowuje realne szanse na mistrzostwo Anglii majac na 5 kolejek przed koncem 3 punkty straty do liderujacej Chelsea. Kolejne spotkanie we wtorek w ramach rewanzu cwiercfinalu Ligi Mistrzów z FC Barcelona. Widzów: 60067 Bramka: Bendtner 94’(asystowal Sagna) Zólte kartki: Jarvis, Mancienne Czerwona kartka: Henry

Podyskutuj na FORUM || Wideo z meczu
ARSENAL: Almunia, Sagna, Campbell, Vermaelen, Silvestre, Song(Nasri 71’), Denilson, Rosicky, Walcott, Eboue(Bendtner 64’), Eduardo(Vela 79’) Niewykorzystane zmiany: Fabianski, Clichy, Diaby, Eastmond WOLVERHAMPTON: Hahnemann, Zubar, Craddock, Berra, Elokobi, Foley, Mancienne, Jarvis(Ward 83’), Jones(Edwards 69’), Henry, Doyle(Keogh 69’) Niewykorzystane zmiany: Hennessey, Milijas, Guedioura, Iwelumo Sedzia: Andre Marriner