Premier League: Wigan vs Arsenal 3:2(0:1)

OnlyAfc Aktualności Podziel się opinią

Po dramatycznym spotkaniu Arsenal przegral z zespolem Wigan 2:3 i definitywnie stracil szanse na tytul najlepszej druzyny w Anglii. Obie druzyny rozpoczely mecz spokojnie, brakowalo dokladnosci w rozgrywaniu pilki a pilkarze Arsenalu mieli problemu z dokladnymi przyjeciami pilki z przodu. Pierwsza grozna sytuacje stworzyli sobie gospodarze, po dosrodkowaniu z rzutu roznego pilka przeleciala przez pole karne na wysokosci 5 metra ale dwóch pilkarzy Wigan na szczescie minelo sie z nia i nie zdolali skierowac jej do bramki. W 12 minucie mielismy pierwsza grozna sytuacje dla Arsenalu, pilke z roznego dosrodkowal Nasri, z 12 metra uderzal Bendtner ale nieczysto trafil w pilke i Kirkland zdolal wylapac ten strzal. W 24 minucie znów przed szansa stanal zespól Kanonierów, pilke z ok. 40 metra dosrodkowal Nasri a glowa uderzal Campbell, niestety pilka minela bramke ok. metr od slupka. W 32 minucie Arsenal przeprowadzil bardzo ladna akcje, po podaniu Diaby-ego sam na sam znalazl sie Walcott ale zbyt dlugo zwlekal z oddaniem strzalu i zmarnowal bardzo dobra sytuacje do zdobycia gola. W 41 minucie mamy wreszcie bramke dla Arsenalu, swietne podanie Bendtnera do wybiegajacego Walcotta, ten w sytuacji sam na sam pomimo nacisku obroncy pakuje pilke przy slupku bezradnego Kirklanda i mamy 1:0 dla Kanonierów! 2 minuty pózniej Anglik mial szanse na bramke, pilke pieta podal do niego Bendtner a Walcott oddal bardzo grozny strzal ale niestety obok bramki. Do konca tej czesci nic juz sie nie zmienilo i Arsenal schodzil na przerwe z jedno bramkowym prowadzeniem. Arsenal zaczal polowe od bardzo groznego ataku, po swietnym podaniu Bendtnera sam na sam znalazl sie Diaby ale jego techniczny strzal obronil Kirkland. Chwile pózniej Arsenal dopial swego. Po rzucie roznym wykonywanym przez Nasriego do glówki wyskoczyl Silvestre i ladnym uderzeniem pokonal bramkarza gospodarzy. Mamy juz 2:0 dla Kanonierów. Zaraz po stracie bramki przed szansa na odpowiedz stanal zespól Wigan ale pomimo swietnej sytuacji N’Zogbia nie potrafil uderzyc celnie i pilke zlapal Fabianski. Przez nastepne kilkanascie minut nic sie nie dzialo. Pilkarze obu druzyn uspokoili gre i starali sie utrzymywac jak najdluzej przy pilce. Jedyna ciekawa sytuacja w tej czesci spotkania byl rzut rozny dla Wigan i bardzo dobre piastkowanie Fabianskiego. W 60 minucie grozna sytuacje stworzyl sobie zespól Wigan. Po stracie pilki przez Rosickyego w srodku pola, groznie strzelal Watsona ale pilke swietnie wylapal Fabianski. Przez kolejne 15 minut mielismy kolejny zastój. Gra toczyla sie glównie w srodku pola, z lekka przewaga Wigan, w obu zespolach brakowalo jednak celnosci podan. W 79 minucie mamy kontaktowego gola. Ladna akcja przeprowadzona przez gospodarzy wykonczyl plaskim strzalem Watson. Juz tylko 2:1 dla Arsenalu. Po strzeleniu bramki Wigan rzucilo sie do ataku próbujac wyrównac stan meczu, Kanonierzy wygladali na lekko nieporadnych, czesto tracili pilke lub niedokladnie podawali. W 85 minucie znów bylo bardzo groznie pod bramka Fabianskiego, gospodarze z latwoscia rozgrywali pilke w okolicach pola karnego i doszli do dobrej sytuacji ale na szczescie Fabianski byl na posterunku i zdolal przeciac ostatnie podanie Mosesa. Dwie minuty pózniej mielismy znów goraco pod bramka Arsenalu, uderzal Bramble ale pilke wybil z linii Clichy. Co nie stalo sie minute wczesniej, stalo sie faktem po kolejnym rzucie roznym. Po dosrodkowaniu N’Zogbii pilke wypuscil fatalnie Fabianski a ten blad wykorzystal Bramble i mamy wynik 2:2. W 90 minucie stalo sie cos niesamowitego, po kolejnej akcji na pieknym uderzeniem popisuje sie N’Zogbia i strzela bramke na 3:2. Arsenal przegrywa wygrany mecz! Do konca spotkania nic sie juz nie zmienilo i Wigan pokonuje w dramatycznych okolicznosciach Arsenal 3:2.

Podyskutuj na FORUM
WIGAN:Kirkland, Gohouri, Watson(91’ Scharner), N’Zogbia, Moreno(62’Moses), Bramble, Rodallega, McCarthy, Melchiot, Diame, Figueroa. Niewykorzystane zmiany: Scotland, Gomez, Sinclair, Boyce, Stojkovic. ARSENAL: Fabianski, Sagna, Clichy, Campbell, Silvestre, Diaby, Eastmond(90’ van Persie), Nasri, Rosicky(80’ Merida), Walcott(80’ Eboue), Bendtner. Niewykorzystane zmiany:Mannone, Traore, Vela, Henderson Bramki: Wigan: Watson 80’ (Moses), Bramble 89’, N’Zogbia 90’ (Rodallega) Arsenal: Walcott 41’(Bendtner), Silvestre47’(Nasri) Kartki: Wigan: Diame24’, Bramble 68’ Arsenal: Nasri 37’ Sedzia: Lee Mason