Wenger: Musimy wygrac nastepny mecz

mozart Aktualności Podziel się opinią

Arsene Wenger wyznal, ze w nastepnym meczu zada od swoich pilkarzy tylko zwyciestwa po wczorajszej porazce z Wigan. Arsenal prowadzil na DW Stadium 2:0, zeby pozwolic sobie w ostatnich 10 minutach wbic 3 gole i przegrac wygrane spotkanie. Tym samym podopieczni francuskiego szkoleniowca, nie zdolali zredukowac straty do Chelsea do 3 punktów. Arsenal potrzebuje naprawde cudu, by wygrac lige dlatego koniecznoscia w tej chwili jest skupienie sie na utrzymaniu 3 miejsca przed Manchesterem City i Tottenhamem. Zwyciestwo nad City teoretycznie zagwarantowaloby Kanonierom awans do fazy grupowej Ligi Mistrzów. Arsene Wenger oczekuje, ze chlopaki zdolaja sie pozbierac i wygrac. \”Niewazne jest teraz czy bedzie nam sie latwo czy trudno podniesc sie. Pilka nozna sklada sie z przyjemnych jak i trudnych chwil, musimy po prostu wygrac nastepny mecz.\” \”Na boisku nalezy byc skoncentrowanym przez pelne 90 minut, my najwyrazniej jeszcze tego nie potrafimy.\” Gole Walcotta i Silvestre\’a zdawalyby sie dac The Gunners 3 punkty, ale Wenger juz wczesniej byl zaniepokojony losami spotkania z Wigan. \”Oczywiscie bylem zaniepokojony. Rozluznilismy sie, pilkarze pomysleli, ze mecz jest wygrany. Stracilismy zadziornosc i dyscypline, a nastepnie bramki.\” \”Moglismy zwyciezyc, ale trzeba zaakceptowac porazke, bo juz nie zmienimy rezultatu. Po meczu wszyscy razem doszlismy do wniosku, ze stracone 3 gole przeciwko zespolowi, który walczyl o utrzymanie to zbyt wiele. Myslmy jednak o sobie i skupmy sie na wlasnych bledach.\”