Premier League: Arsenal vs Fulham 4:0(3:0)

OnlyAfc Aktualności Podziel się opinią

Po swietnej pierwszej polowie Arsenal pokonal Fulham 4:0 i zakonczyl pozytywnym akcentem ten nieudany sezon. Mecz rozpoczal sie od przewagi gospodarzy, Arsenal utrzymywal sie przy pilce a goscie ograniczyli sie w zasadzie do obrony. W 13 minucie przed szansa na gola byl Nasri ale jego strzal z 20 metrów minal minimalnie slupek bramki Fulham. W 20 minucie mamy bramke dla Arsenalu. Fatalnie przy przyjeciu pilki pomylil sie Schwarzer, ta przejal Arszawin i ze spokojem umiescil ja w bramce. 1:0 dla The Gunners. 5 minut pózniej mamy juz 2:0. Kapitalna pilke z glebi pola do Walcotta poslal Sagna, anglik natychmiast do van Persiego a ten na raty pokonal Schwarzera. Mamy juz 2:0 dla gospodarzy. W 36 minucie mamy kolejne trafienie dla The Gunners. Fantastyczna akcje przeprowadzili gospodarze, Walcott plasko dosrodkowala w pole karne a pilke do wlasnej bramki skierowal Baird. 3:0. 2 minuty pózniej kolejna fenomenalna akcja Arsenalu. Swietnie pilke zagral pieta Eboue i Walcott znalazl sie w pozycji sam na sam. Niestety uderzyl niecelnie i pilka minela bramke o metr. W 45 minucie goscie zagrozili bramce Arsenalu po raz pierwszy! Jednak uderzenie Nevlanda przelecialo nad poprzeczka bramki. Do konca pierwszej polowy wynik nie ulegl zmianie i Arsenal po porywajacej grze wygrywal z Fulham 3:0. Arsenal rozpoczal druga polowe bardzo odwaznie. W 49 minucie po dosrodkowaniu Sagny w swietnej sytuacji znalazl sie van Persie ale nie potrafil pokonac bramkarza Fulham. W 60 minucie znów bylo groznie pod bramka gosci. Z lewej strony dosrodkowal Clichy, pilke przejal Arszawin, odegral do van Persiego ale ten uderzyl bardzo lekko i zmarnowal swietna sytuacje. W 72 minucie grozna sytuacje stworzyli sobie pilkarze Fulham. Po dosrodkowaniu Nevlanda przed szansa byl Okaka ale nie zdolal siegnac pilki. W 78 minucie zaatakowal Arsenal. Swietna prostopadla pilke zagral Lansbury, dopadl do niej van Persie, minal obronce ale uderzyl nad bramka. W 83 minucie mamy 4:0. Fantastyczne podanie Nasriego do Veli. Meksykanin wyszedl sam na sam i pieknym lobem pokonal bramkarza Fulham. Do konca spotkania wynik nie ulegl zmianie i Arsenal pokonuje na zakonczenie sezonu Fulham 4:0.

Podyskutuj na FORUM
Widzów: 60039 ARSENAL: Fabianski, Sagna, Silvestre (62’ Djourou), Campbell, Clichy, Eboue, Diaby, Nasri, Walcott (77’Lansbury), Arszawin(77’ Vela), van Persie. Niewykorzystane zmiany: Mannone, Gibbs, Eastmond, Merida. FULHAM: Schwarzer, Pantsil(59’ Kelly), Baird, Shorey, Smalling, Riise (45’ Eml), Dempsey (66’ Stoor), Greening, Dikgacoi, Okaka Chuka, Nevland Niewykorzystane zmiany: Zuberbuhler, Gera, Murphy, Davies. Bramki: Arszawin 21’, van Persie 26’, Baird 38’(Samobójcza)(Eboue), Vela 83’(Nasri) Kartki: Fulham: Dempsey 66’, Kelly 90’ Arsenal: Eboue 67’, Fabianski 70’ Sedzia: Mike Jonson