Wenger: Chcemy, zeby sprawa Fabregasa sie skonczyla

kakao Aktualności Podziel się opinią

Arsene Wenger ma nadzieje, ze juz niedlugo wszystkie plotki dotyczace sprawy Fancesca Fabregasa ucichna.

 

Hiszpanski pomocnik juz od bardzo dawna jest laczony z przenosinami do Barcelony. Kanonierzy jednak odrzucili oficjalna oferte za swoja gwiazde i caly zarzad potwierdza, ze zawodnik ten nie jest na sprzedaz.

 

Po wczorajszym spotkaniu z Barnet, które Kanonierzy wygrali 4:0, Arsene Wenger znowu postanowil wypowiedziec sie w sprawie 23-letniego kapitana Arsenalu. Boss potwierdzil, ze klub nie zamierza oddawac Fabregasa w niczyje rece i ma nadzieje, ze znajdzie z Sandro Rossellem wspólne porozumienie.

 

„Odbylismy wiele nieprzyjemnych rozmów” – powiedzial Wenger. – „To nie bylo przyjemne, kiedy codziennie wyczytywalismy róznego rodzaju plotki o Fabregasie. Teraz sprawa musi sie zakonczyc.”

 

„Cesc jest naszym kapitanem, wiec logiczne jest to, ze chcemy go zatrzymac. To nie jest problem pieniedzy, po prostu chcemy zatrzymac go w klubie.”

 

„Musimy czekac na obrót spraw. Sandro Rossel caly czas stara sie pozyskac Fabregasa i mysle, ze niebawem zlozy nowa oferte. My jednak nie chcemy go sprzedawac. W Arsenalu zawsze niechetnie mówimy o ewentualnym odejsciu Cesca. To jest po prostu niewyobrazalne.”

 

„To bardzo wazne. Wiemy doskonale, ze Barcelona pragnie go miec w swoim zespole. Nie mozemy jednak sie poddawac.” – ciagnal dalej Wenger.

 

„Poswiecilismy Fabregasowi wiele milosci i opieki. Mysle, ze Cesc kocha nasz klub. Juz wiele razy pokazywal, jak bardzo jest do niego przywiazany i jestem pewny, ze cala ta historia niebawem sie skonczy. Cesc jest czescia naszego klubu i mam nadzieje, ze bedzie nia takze w nastepnym sezonie i nie tylko.”

 

„Chcemy budowac zespól w oparciu o przyszlosc i rozwój. Nie chcemy jednak, by nasi zawodnicy byli w kontakcie z innymi klubami teraz, za rok, czy tez jeszcze pózniej. Chcemy, aby gracze koncentrowali sie na wyznaczonych nam celach. To jest priorytet.”

Dodaj komentarz