Emirates Cup: Arsenal – AC Milan 1:1

OnlyAfc Aktualności 1 Komentarz

Mecz rozpoczal sie od zdecydowanej przewagi Arsenalu. W 3 minucie ladna akcja po prawej stronie przeprowadzil Nasri z Gibbsem, ale Anglik dosrodkowal w pole karne niedokladnie i obroncy zdazyli zazegnac niebezpieczenstwo.

W 8 minucie kolejna akcje przeprowadzil Gibbs, jego dosrodkowanie zostalo zablokowane ale do pilki dopadl Arshavin, jego uderzenie bylo jednak niedokladne. W odpowiedzi groznie zaatakowal Milan, Flamini przedarl sie lewa strona, dosrodkowal ale dobrze interweniowal Gibbs który ubiegl … Fabianskiego.

W 16 minucie goscie zaatakowali ponownie, po niedokladnym podaniu Gibbsa pilke przejal Pato, wpadl w pole karne, ale jego strzal kapitalnie zablokowal Koscielny. Chwile pózniej z za pola karnego uderzal Flamini ale niedokladnei.

Chwile pózniej 2 kapitalne sytuacje mial Vermaelen, najpierw jego strzal glowa wybronil kapitalnie Abbiati a chwile pózniej minimalnie spudlowal.

W 20 minucie po niedokladnej glówce Koscielnego, pilke przejal Flamini i popisal sie kapitalnym strzalem, jego uderzenie odbilo sie od Vermaelena i wyladowalo na poprzeczcie. Chwile póznie znów próbowal Francuz ale jego strzal znów zostal zablokowany.

W 35 minucie pada pierwsza bramka w tym spotkaniu, kapitalnie lewa strona przedarl sie Arshavin, zszedl do srodka i podal idealnie w tempo do wybiegajacego Chamakha. Marokanczyk uderzyl z pierwszej pilki i pokonal bezradnego Abbiatiego. 1:0 dla The Gunners!

W 40 minucie kapitalne podanie od Frimponga otrzymal Nasri, Francuz wpadl w pole karne, minal zwodem obronce, wylozyl pilke do Rosicky-ego ale Czech uderzyl prosto w bramkarza Milanu. W odpowiedzi Pato swietnie przedarl sie lewa strona mijajac Eboue, jego strzal poszybowal jednak minimalnie nad poprzeczka. Chwile potem Brazylijczyk znów otrzymal swietne podanie ale uprzedzil go Fabianski który wybiegl na 25 metr i przechwycil podanie.

Po tej akcji sedzia zakonczyl pierwsza polowe spotkania, po której Arsenal prowadzil z Milanem 1:0. Arsenal gral calkiem niezle, stwarzal sobie grozne sytuacje i jedna z nich wykorzystal.

W przerwie Arsene Wenger przeprowadzil kilka zmian, na murawie pojawili sie Walcott, Clichy oraz Sagna.

Anglik natychmiast wprowadzil sporo ozywienia, najpierw groznie uderzal z za pola karnego a chwile pózniej swietnie popedzil prawa strona, wylozyl pilke do Arshavina ale Rosjanin zostal zablokowany.

W 50 minucie znów groznie uderzal Flamini, jego strzal wylapal jednak pewnie Fabianski. Zdecydowanie byly pilkarz The Gunners sprawia najwiecej klopotów swoim bylym kolegom.

W 58 minucie zobaczylismy kolejna popisowa akcje dwójki Arshavin – Chamakh.

Marokonczyk najpierw otrzymal swietne podanie od Nasrieg, potem fantastycznie wylozyl pilke Rosjaninowi ale jego strzal zdolal obronic Abbiati.

W 64 minucie na akcje zdecydowal sie Clichy, po swietnym odbiorze popedzil do przodu i zdecydowal sie na strzal prawa noga, ale bardzo niedokladnie. 2 minuty pózniej swietne podanie po prawej stronie otrzymal Walcott, uderzyl plasko po ziemi, ale wprost w bramkarza gosci.

Kibice na trybunach bardo dobrze sie bawia, dopingujac swoja druzyne, pojawila sie nawet meksykanska fala. Jakby na zawolanie, piekna akcja popisal sie meksykanin Carlos Vela, minal on kapitalnie dwóch obronców, ale jego strzal prawa noga minimalnie minal bramke. W 73 minucie z boiska zszedl strzelec bramki Chamakh a kibice nagrodzili go owacja na stojaco.

W 75 minucie pada wyrównujaca bramka, po dosrodkowaniu Seedofa z rzutu wolnego, Koscielny nie upilnowal Pato a Brazylijczyk strzela bramke na 1:1. Milan nie mial za wiele szans, ale wykorzystal jedna nadarzajaca sie okazje i wyrównal.

Po stracie bramki Arsenal natychmiast zaatakowal, po dosyc przypadkowej wymianie pilki, sam na sam z bramkarzem znalazl sie Randall, niestety mlody gracz dwukrotnie uderzyla wprost w bramkarza i nie zdobyl bramki dajacej prowadzenie.

Na 4 minuty przed koncem meczu fenomenalna szanse mial Milan, goscie zagrali swietna klepka , Zambrotta uderzyl bardzo mocno, ale jego strzal trafil w poprzeczke. 2 minuty pózniej Fabianski uratowal zespól przed strata bramki broniac w sytuacji sam na sam strzal Beretty.

Pomimo doliczonej jednej minuty wynik juz sie nie zmienil i Arsenal remisuje z Milanem na rozpoczecie Emirates Cup 1:1.