Emirates Cup: Arsenal – Celtic 3-2 (2-0)

Quatro Aktualności Podziel się opinią

Juz od samego poczatku druzyna Arsenalu ruszyla do ataku, by obronic tytul z przed roku.

Po remisie Milanu z Olimpique Lyon(1-1) Arsenalowi wystarczylo zwyciestwo, by po raz trzeci w historii wzniesc puchar

Emirates Cup.

Juz w 3 minucie Arsenal objal prowadzenie. Po swietnym minieciu przed polem karnym

dwóch obronców Jack Wilshere oddal pilke do Theo Walcotta, a ten zagral ja wprost pod nogi Meksykanina- Carlosa Veli, który nie mial problemów ze skierowaniem jej do siatki Lukasza Zaluski.

w 5 minucie Celtowie mieli rzut wolny jednak strzal, który oddali byl zbyt slaby aby pokonac Manuela Almunie. Hiszpan

nie mial jakichkolwiek problemów ze zlapaniem futbolówki.

W 11 minucie bardzo przytomnie zachowal sie Djourou. Szwajcar wykazal sie swietnym instynktem i przecial podanie Celtów.

Moglo byc grozne bo na dobra pozycje wychodzil Daryl Murphy .

13 minuta; bardzo dobre podanie dostaje The Walcott. jednak pilka, która sobie wypuscil wpadla wprost w rece wybiegajacego

Zaluski.

Od pierwszych minut mozna zauwazyc duza aktywnosc Theo Walcotta, Jacka Wilshere oraz Carlosa Veli.

15 minut spotkania i kapitalne uderzenie Thomasa Vermealena. Belg uderzyl pilke z okolicy 30 metrów jednak te petarde

zdolal obronic, majacy wiele pracy do pierwszych minut- Lukasz Zaluska. Po tym strzale kibice na The Emirates zaczeli

skandowac nazwisko defensora Arsenalu.

Mecz bardzo zywy. Celtic równiez nie rezygnuje z ataków. W 17 minucie bardzo grozne zapowiadala sie akcja wicemistrzów

Szkocji, ale napastnik Celtów poslal pilke w trybuny z 16 metra.

Bardzo dobrze bawia sie kibice The Hoops, pomimo wyniku jaki widnieje na tablicy.Tak jak w ubieglym roku kibice

Rangersów, tak i w tym kibice Celtów przybyli w licznym gronie.

22 minuta spotkania, Celtic rusza z atakiem, ale cala akcje w polu karny, czystym wslizgiem przerywa- Gael Clichy.

23 minut, zólta kartke za faul na JackWillu dostaje Charlie Murglew

28 minuta spotkania. Fauluje Emmmanuel Frimpong, rzut wolny w okolicach 30 metrów ma zespól Celticu.Strzal zostal

„zbity” przez mur Arsenalu, a pilke zmuszony byl piastkowac Manuel Almunia.

33 minuta, po faulu na Tomasie Rosickim do pilki podszedl Theo Walcott i poteznym strzalem pod poprzeczke zmusil

bramkarza Celticu do wyciagniecia sie jak struna. Zaluska zbil pilke nad poprzeczke.

Juz minute pózniej Geal Clichy zagrywa do Jacka Wilshera, a ten ponownie zmusza Zaluske do interwencji.

I ponownie Jack Wilshere! Mlody Anglik pokazuje, ze chce odegrac w tym roku znaczaca role w Arsenalu. Kapitalnym strzalem

sprzed pola karnego trafia w poprzeczke. Pilka odbija sie od niej ponownie w strone Jacka, a ten próbuje dobic ja

glowa, jednak znowu swietnie Zaluska.

Caly czas Arsenalu atakuje, nie pozawalajac przejac inicjatywy druzynie wicemistrza Szkocji.

40 minuta, poteznie strzela Rosicky, jednak jego strzal trafia w Hoovielda,a pilka laduje nad bramka Zaluski.

Na minute przed koncem rzut rozny dla Arsenlu. Z prawej choragiewki wrzuca pilke Rosicky jednak ponownie trafia do niego,

a ten wyklada ja przed pole karne wprost pod lewa noge Bacarego Sagny. Francuz poteznym strzalem umieszcza pilke w siatce polskiego golkipera.Ta jednak po drodze odbija sie lekko od jednego z obronców Celticu.

Do przerwy Arsenal 2 – 0 Celtic. Mecz z duza przewaga Kanonierów. Bardzo dobrze graja mlodzi zawodnicy; Wilshere i Frimpong.

Od samego poczatku drugiej polowy, w Asrenalu gra Chamakh oraz Nasri, którzy zmienili JET oraz popularnego Rose.

Dobra pierwsza polowe zagral szczególnie ten drugi.

48 minuta spotkania po podaniu Gaela Clichy, Theo Walcott próbowal przelobowac bramkarza Celticu. Pilka, która poslal wyladowala na górnej siatce bramki.

Doslownie minute pózniej pilke od Wilshera dostaje Carlos Vela jednak jego strzal zostaje zablokowany przez jednego ze

szkockich defensorów.

Jest trzecia bramka dla Kanonierów! 50 minuta, ladna szybka akcja. Nasri podaje do Theo Walcotaa, ten oddaje mu pilke juz

w polu karnym, a pominiety na MS W RPA Francuz posyla ja w dlugi róg bramki Celticu. Warto zaznaczyc, ze Samir to król

strzelców obecnego pre-season. Obecnie jest w wybornej formie.

60 Minuta meczu. Pilke z pola karnego wybijaja Celtowie, robia to tak niepozornie, ze do pilki dobiega Gael Clichy.

Francuz dosrodkowuje ja w pole karne a strzal Marouane Chamakha broni Dominic Cervi.

61 minuta meczu, potrójna zmiane przeprowadzaja oba kluby. Na boisku pojawiaja sie Kieran Gibbs, Andrey Arshavin oraz

Emmanuel Eboue ze strony Arsenalu.

68 minuta, sedzia dyktuje rzut karny dla Celticu po faulu Wilshera. Do pilki podchodzi Georgias Samaras, ale Grek nawet

nie trafia w bramke.

Chwile pózniej znowu Celtic, pod nogi Juareza trafia pilka odbita przez jednego z obronców. Ponownie jednak strzal

poslany w dobrze bawiace sie trybuny The Emirates.

72 minuta spotkania, Samaras bardzo chce sie zrehabilitowac za przestrzelony rzut karny. Strzela w bramke Almuni, ale