Premier Reserve League: Bolton 0-5 Arsenal

Barciur Aktualności Podziel się opinią

Druzyna rezerw Arsenalu wygrala swój pierwszy mecz w nowym sezonie nowej ligi rezerw z Boltonem 5-0 w srodowy wieczór.

Jay Emmanuel-Thomas otworzyl wynik swietnym strzalem z lewej nogi z okolic pola karnego pod koniec pierwszej polowy. Nacer Barazite dodal kolejna bramke w okolicach 60 minuty a Chunks Aneke strzelil dwie bramki w ostatnich dwudziestu minutach. Emmanuel-Thomas dolozyl piata bramke w doliczonym czasie gry.

Przez wiekszosc pierwszej polowy spotkanie bylo zrównowazone, ale pod przerwie Kanonierzy zdominowali spektakl. Bolton nie byl w stanie stworzyc dogodnych sytuacji strzeleckich.

Neil Banfield wystawil mocna jedenastke. Vito Mannone znalazl sie w bramce, Gavin Hoyte stworzyl partnerstwo z kapitanem Ignasi Miquelem w srodku obrony. Havard Nordtveit i Thomas Cruise uzupelnili formacje defensywna. Srodek pola tworzyli Aneke, Craig Eastmond i Mark Randall. Barazite dolaczyl do Benika Afobe i Jay Emmanuel-Thomasa w ataku.

Poczatek meczu nie zapowiadal niczego specjalnego.Tamir Cohen znalazl Danny’ego Warda juz w pierwszej minucie, ale pomocnik nie byl w stanie celnie podac.

Barazite poprowadzil akcje ze skrzydla i Aneke strzelil tuz obok bramki z 20 metrów. Pomocnik stworzyl podobna sytuacje w 20 minucie, ale zadna ze stron nie miala na swoim koncie strzalów na bramke.

Barazite nastepnie próbowal strzalu po ziemi po podaniue Emmanuel-Thomasa, ale i ten strzal nie polecial w swiatlo bramki.

Szesc minut przed koncem pierwszej polowy Mannone popisal sie dobra interwencja po strzale Michaela O’Hallorana. Pomocnik Boltonu przedarl sie przez obrone Kanonierów i zdolal uderzyc na bramke, ale tym razem to Wloch byl skuteczniejszy.

Trzy minuty pózniej Arsenal przelamal niemoc strzelecka. Emmanuel-Thomas przejal pilke w rogu pola karnego, spojrzal w góre i poslal swietny strzal pokonujac bramkarza.

Druga bramka padla w 63. minucie spotkania. Barazite pognal do przodu i podczas gdy Jay Emmanuel-Thomas utrzymywal pilke, Holender wbiegl w pole karne, przyjal podanie od Anglika i strzelil w róg bramki. Arsenal od tej chwili zdominowal spotkanie. Emmanuel-Thomas próbowal strzelac kolejna bramke, ale tym razem trafil w boczna siatke. W 70. minucie podal on pilke Aneke, który strzelil w bramkarza Boltonu. Ten jednak nie byl w stanie utrzymac pilki i Aneke bezlitosnie wykorzystal szanse na dobitke. Arsenal prowadzil 3-0.

Niestety Mark Randall doznal kontuzji, jednak pozostal na boisku. Chwile pózniej Aneke strzelil swoja druga bramke zapoczatkowana rajdem z lewego skrzydla. W 90. minucie Kanonierzy prowadzili 4-0. Jednak to nie byl koniec. Emmanuel-Thomas przyjal pilke na jedenastym metrze i nie dal szans bramkarzowi Laintonowi. Pierwsze zwyciestwo rezerw Arsenalu w sezonie bylo imponujacym pokazem.