Z obozu rywala: Grupowi przeciwnicy Arsenalu zdobywaja po 3 punkty

kakao Aktualności Podziel się opinią

Grupowi przeciwnicy Kanonierów w Lidze Mistrzów gladko uporali sie ze swoimi ligowymi rywalami i zainkasowali po 3 cenne punkty na swoje konta. Partizan Belgrad, Sporting Braga, Szachtar Donieck i Arsenal Londyn juz niedlugo stana do walki w grupie G. Dwie najlepsze druzyny awansuja do fazy pucharowej, a trzecia bedzie musiala zadowolic sie gra w Lidze Europejskiej. Najwiekszymi faworytami do zajecia pierwszego miejsca sa oczywiscie podopieczni Arsene Wengera, ale dopóki pilka w grze – wszystko moze sie zdarzyc.

29.08.2010, 17:00. Omladinski Stadion – Belgrad.

OFK Beograd 0-2 Partizan Belgrad.

9′ Iliev

45′ Tomic

Partizan Belgrad stanal do walki ze swoimi rywalami ze stolicy – OFK. Derby Belgradu zapowiadaly sie niezwykle ciekawie, a góra z pojedynku wyszedl broniacy tytulu Partizan. Czarno-biali pokonali swoich rywali 2:0, a obie bramki zdobyli w pierwszej polowie. Juz w 9 minucie swój zespól na prowadzenie wysunal Illev, a tuz przed przerwa bramke do szatni zdobyl Tomic.

29.08.2010,18:00. Donbas-Arena – Donieck.

Szachtar Donieck 1-0 Ilczywiec

61′ Willian

Szachtar Donieck z bylym kanonierem – Eduardo da Silva – w skladzie, pokonal na wlasnym stadionie druzyne z Ilczywca. Obroncom tytulu zwyciestwo wcale nie przyszlo gladko, a kibice na pierwsza (i jedyna) bramke musieli czekac az do 61 minuty. Wlasnie wtedy do siatki gosci trafil Brazylijczyk Willian, a Szachtar zdobyl upragnione 3 punkty.

29.08.2010, 19:00. Estádio Municipal de Braga – Braga.

Sporting Braga 1-0 Maritimo Funchal

45′ Silvio

Rewelacja poprzedniego sezonu w lidze portugalskiej – Sporting Braga – pewnie pokonala na wlasnym stadionie druzyne Maritimo, 1-0. Jedyna bramke w tym meczu strzelil portugalczyk Silvio, który trafil do siatki tuz przed gwizdkiem konczacym pierwsza polowe.