Champions League: Arsenal 6-0 SC Braga (3-0)

kakao Aktualności 29 Komentarze

Teksanska masakra pila lancuchowa! Tylko tak mozna nazwac to, co wydarzylo sie dzisiejszego wieczora na Emirates Stadium. Arsenal Londyn pewnie pokonal portugalska Brage, strzelajac im az 6 bramek. Po dwie zaaplikowali Cesc Fabregas i Carlos Vela, a po jednej dolozyli Marouane Chamakh i Andriej Arszawin.

Od pierwszej minuty do ataku ruszyli gospodarze. Kanonierzy narzucili szybkie tempo, aby jak najszybciej wyjsc na prowadzenie. Obrona Bragi grala jednak przyzwoicie i nie pozwolila przedrzec sie rywalom pod swoja bramke.

W siódmej minucie Kanonierzy zdobywaja pierwsza bramke. Jack Wilshere pewnie umieszcza pilke w siatce, ale asystent sedziego podniósl w góre choragiewke. Spalony.

Minute pózniej Marouane Chamakh przedarl sie w pole karne Portugalczyków. Marokanczyk mógl stanac oko w oko Felipe, ale bramkarz v-ce mistrza Portugalii faulowal. Alain Hammer wskazuje na wapno.

9 minuta. Do rzutu karnego podszedl kapitan Arsenalu – Cesc Fabregas. Hiszpan pewnie przymierzyl i z jedenastu metrów pokonal Felipe. 1-0 dla Arsenalu!

Emocji na Emirates Stadium wciaz nie brakowalo, a Kanonierzy nadal pragneli zdobywac bramki. W 11 minucie Andriej Arszawin minal dwóch rywali i podal do Fabregasa. Hiszpan z pierwszej pilki natychmiast dogral do Wilshere’a, który zdecydowal sie na strzal. Uderzenie jednak wybronil Felipe. Kilka sekund pózniej na strzal z dystansu zdecydowal sie jeszcze Arszawin, jednak nie byl to najlepszy pomysl.

W czternastej minucie druzyna gosci ruszyla z grozna akcja. Aguiar pewnie przedostal sie w okolice pola karnego Arsenalu, gdzie zostal powstrzymany przez Songa. Do niepilnowanej futbolówki podszedl jeszcze Paulo Cesar, jednak Manuel Almunia pewnie interweniowal.

Kanonierzy wciaz nie zwalniali. Minute pózniej dobrym podaniem obsluzony zostal Jack Wilshere. Anglik jednak zostal uprzedzony przez obrone rywali, która w pore zazegnala zagrozenie.

Kolejne minuty to glównie gra w srodku pola. Kanonierzy wciaz dominowali, a przestraszeni rywale nie potrafili choc na moment przejac inicjatywy.

Przewaga Arsenalu byla wyrazna. W 30 minucie Fabregas pieknie wypuscil Andrieja Arszawina, który mocnym strzalem po ziemi umiescil pilke w bramce. 2-0!

Minely raptem cztery minuty, a gospodarze przeprowadzili kolejna przepiekna akcje. Fabregas podal do Chamakha, który oddal pilke Wilshere’owi. Mlody Anglik ladnie sie zastawil i pietka odegral do Marokanczyka. Marouane Chamakh stanal oko w oko z Felipe i skierowal futbolówke do bramki. 3-0!

Do konca pierwszej polowy rezultat nie ulegl zmianie. Kanonierzy zeszli do szatni z trzybramkowym prowadzeniem. Portugalczycy nie mogli sie przeciwstawic poteznej sile razenia Arsenalu!

Po pietnastominutowej przerwie na boisku wciaz dominowali gospodarze. Podopieczni Arsene Wengera calkowicie zawladneli srodkiem pola, a ich rywale nie mieli absolutnie nic do powiedzenia.

53 minuta to kolejny gol dla Arsenalu. Fabregas ruszyl pod bramke Felipe, a nastepnie zagral na lewo do Arszawina. Rosjanin opanowal futbolówke i dosrodkowal prosto na glowe kapitana Kanonierów. Hiszpan jedynie dopelnil formalnosci, a na tablicy wyników widnialo juz 4:0 dla gospodarzy.

Dwie minuty pózniej w miejsce Hugo Viany pojawil sie Mossoro.

3 minuty po bramce na 4-0, Fabregas stanal przed szansa na zdobycie hat-tricka. Tym razem zdecydowal sie przelobowac wychodzacego Felipe, jednak w ostatnim momencie jeden z obronców wybil pilke przewrotka.

W 60 minucie w miejsce Mattheusa pojawil sie Lima. 3 minuty pózniej podwójna zmiane przeprowadzil Arsene Wenger. Miejsce Songa zajal Denilson, a za Chamakha wprowadzony zostal Carlos Vela.

Kanonierom wciaz bylo malo. Po skladnej akcji, Fabregas dogral na prawa strone do Arszawina. Rosjanin spróbowal bezposredniego strzalu na bramke beznadziejnego dzis Felipe, jednak na przeszkodzie stanal slupek. Gospodarze próbowali jeszcze na sile wepchnac pilke do bramki, jednak defensorzy Bragi w pore zazegnali niebezpieczenstwo.

Nie udalo sie dwie minuty wczesniej, udalo sie teraz! W 69 minucie gospodarze znowu szturmem przedarli sie w pole karne przeciwnika. Fabregas do Arszawina, ten do Veli, a Meksykanin pieknym podcieciem jedynie dopelnil formalnosci. 5-0!

Tuz po bramce na 5-0 z boiska zszedl Andriej Arszawin. Jego miejsce zajal Emmanuel Eboue. Zmiane przeprowadzil równiez trener Bragi, który do boju poslal Heldera Barbose w zamian za Paulo Cesara.

Atmosfera na trybunach byla niesamowita. Wierni fani Arsenalu przez caly mecz wspierali swoich podopiecznych, którzy w 84 minucie odwdzieczyli sie kolejna bramka. Piekne dlugie podanie otrzymal Cesc Fabregas, który natychmiast podal do Carlosa Veli. Meksykanin zmylil golkipera rywali balansem ciala i kiedy ten rzucil sie na dlugi slupek, Vela poslal pilke w krótki róg bramki. 6-0, Braga na deskach!

Do konca spotkania rezultat nie ulegl juz zmianie. Arsenal pewnie rozprawil sie ze swoimi rywalami, nie dajac im nawet dojsc do glosu. Wynik 6-0 robi wrazenie.

Obejrzyj galerie z meczu || Obejrzyj wideo z meczu

Bramki:

9′ Fabregas (rzut karny, asysta Chamakh)

30′ Arszawin (Fabregas)

34′ Chamakh (Wilshere)

53′ Fabregas (Arszawin)