Premier League: Sunderland – Arsenal 1:1

Dzidzio Aktualności 61 Komentarze

Kanonierzy w dramatycznych okolicznosciach zremisowali 1:1 dzisiejsze spotkanie ligowe z Sunderlandem. Gola dla Arsenalu zdobyl kapitan druzyny Cesc Fabregas, jednak w piatej minucie doliczonego czasu Darren Bent wpakowal pilke do siatki Almunii.

Podczas pierwszych dziecieciu minut na boisku wialo nuda. Obie druzyny oddaly po jednym niecelnym strzale. Najpierw w czwartej minucie przestrzelil Arszawin, a nieco pózniej Henderson z 20 metrów.

I w dwunastej minucie doszlo do bardzo kuriozalnej sytuacji. Stojacy na trzydziestym metrze od bramki Anton Ferdinand wybil pilke, która trafila w noge Fabregasa, futbolówka przeleciala nad bramkarzem i… wpadla do siatki! Ferdinand zlapal sie za glowe, a na tablicy widnial wynik 0:1!

Sunderland niemal od razu zaatakowal. Juz minute po golu szczescia próbowal Malbranque, jednak pilka przeleciala nad bramka. Nastepnie w pietnastej minucie Bramble glówkowal po wrzutce z rzutu roznego, pilka znowu przeleciala nad poprzeczka. I na koniec ponownie próbowal Malbranque strzelajac z dystansu, ale i tym razem Almunia nie zostal zmuszony do interwencji.

W odpowiedzi zaatakowal Arsenal. W dziewietnastej minucie Arszawin dosrodkowal w pole karne, Song zaglówkowal, jednak w ostatniej chwili bramkarz zdolal wybronic pilke, która wyladowala poza linia koncowa.

Po raz pierwszy sedzia siegnal do kieszeni po kartki w dwudziestej drugiej minucie, i ukaral Wilshere’a zóltym kartonikiem.

W dwudziestej dziewiatej minucie Arsene Wenger zmuszony zostal do wykorzystania jedne z trzech zmian. Boisko opuscil Fabregas sygnalizujac uraz, a w jego miejsce pojawil sie Tomas Rosicky.

Chwile pózniej pod bramka Kanonierów zrobilo sie naprawde goraco, najpierw Riveros zagral dokladna górna pilke do Benta, napastnik oddal strzal, obrona wybila pilke, jednak wprost pod nogi Henderosna, który dosrodkowal spowrotem w pole karne, strzal glowa obok bramki. W walce ucierpial Sagna, jednak po kilku sekundach spedzonych poza boiskiem wrócil do gry.

Sunderland przejal inicjatywe i zaatakowal po raz kolejny w trzydziestej szóstej minucie, Riveros dostal idealna pilke na „szczupaka” w pole karne, pilka odbila sie jeszcze od ziemi, ale w efekcie Almunia pewnie interweniowal.

Szescdziesiat sekund pózniej Song zostal ukarany zólta kartka za faul na Hendersonie w srodku pola.

Sedzia doliczyl do pierwszej polowy jeszcze dwie minuty, podczas, których Nasri spróbowal strzalu z dystansu jednak zostal zblokowany przez obronce.

Arbiter zaprosil zawodników obu ekip do szatni.

Po przerwie na boisku zobaczylismy efektowna wymiane ciosów. Najpierw Darren Bent oddal bardzo mocny strzal z dystansu. Nastepnie Nasri rozrzucil gre do Arszawina, który z pierwszej pilki zagral w pole karne, gdzie na wslizgu strzelal Chamakh, ale pilka przeleciala nad poprzeczka.

W czterdziestej siódmej minucie Danny Welbeck obejrzal zólta kartke za faul na obroncy Kanonierów.

Minute pózniej Rosicky popisal sie swietnym balansem, pilka trafila do Arszawina, ten oddal mocny strzal jednak futbolówka ugrzezla w bocznej siatce.

Na trzydziesci piec minut przed koncem meczu Arsenal zostal zmuszony do gry w oslabieniu! Song otrzymal drugi zólty kartonik i zostal wykluczony z dalszej gry! W tej sytuacji Menadzer Kanonierów wprowadzil na boiskoDenilsona, a murawe opuscil Arszawin.

Zólta kartke w szescdziesiatej drugiej minucie otrzymal takze Riveros, Steve Bruce nie chcac ryzykowac sciagnal go od razu z boiska i wpuscil Gyana.

W szescdziesiatej piatej minucie o krok od zdobycia bramki stanal Anton Ferdinand, jednak po jego strzale glowa pilke z linii bramkowej wybil stojacy przy slupku Gael Clichy!

Na pietnascie minut przed koncem spokania moglo byc juz po meczu. Po faulu na Nasrim sedzia wskazal na wapno, do jedenastki podszedl Rosicky… jednak strzelil z calej sily nad poprzeczka!

Bruce dokonal zmiany, zszedl Onouha, a w jego miejsce na boisku pojawia sie Zenden.

Gospodarze grali coraz pewniej, a Kanonierzy zaczeli sie gubic! W siedemdziesiatej siódmiej minucie pilka z latwoscia przeszla miedzy obroncami, na szczescie kolegów uratowal Almunia! Gdyby nie on Welbeck znalazlby sie w sytuacji sam na sam!

Po raz kolejny Sunderland zaatakowal w osiemdziesiatej minucie, Po dosrodkowaniu Darren Bent glówkowal, a Almunia po raz kolejny fantastycznie interweniowal!

Na szesc minut przed koncem sedzia ukaral jeszcze jednego zawodnika. Tym razem zólta kartke obejrzal Malbranque za faul na Denilsonie. Staly fragment gry egzekwowal Nasri, jednak trafil w jednego ze swoich kolegów i futbolówka przeleciala obok bramki.

Z boiska zszedl kolejny kartkowicz (Malbranque), a na murawie pojawil sie Andy Reid.

Mecz powoli dobiegal konca, sedzia doliczyl jeszcze cztery minuty. Strzal zdarzyl oddac Denilson, ale pilka potoczyla sie obok slupka.

W ostatnich sekundach rozpetal sie prawdziwy dramat, futbolówka wyladowala na piatym metrze od bramki, Clichy próbowal wybic na aut, ale… trafil w kolege z druzyny! Do bezpanskiej pilki dopadl Darren Bent i z calej sily wpakowal ja do bramki! Wyrównanie w ostatniej sekundzie!

Chamakh wznawia od srodka, ale sedzia konczy spotkanie. Nieprawdopodobna koncówka!