Carling Cup: Tottenham – Arsenal 1:4 (1:1) (0:1)

Dzidzio Aktualności 137 Komentarze

Juz dzisiaj o godzinie 20:45 odbeda sie wielkie derby Londynu! Na Wart Hart Line dojdzie do pojedynku miedzy Tottenhamem i Arsenalem. Mecz odbedzie sie ramach rogrywek „Carling Cup”.
Potyczki miedzy tymi dwoma ekipami juz od wielu lat elektryzuja cale miasto i sa odwieczna tradycja londynskiej pilki. W dzisiejszym dniu spotkanie bedzie mialo jeszcze wiekszy smaczek, gdyz w letnim okienku transferowym do „Kurczaków” dolaczyl byly gracz Arsenalu oraz Chelsea – William Gallas. Z miejsca zostal znienawidzony przez cala rzesze kibiców Kanonierów. Jednak jak donosza media Gallas nie bedzie mial przyjemnosci uczestniczenia w tym spotkaniu. Harry Redknapp nie skorzysta takze z uslug takich graczy jak: Vedran Corluka, Younes Kaboul oraz Ledley King. W skladzie Arsenalu mozemy spodziewac sie kilku mlodych zawodników, którym Wenger daje szanse gry w meczach nizszej rangi.
Jak na razie w tabeli Premier League Arsenal plasuje sie na drugiej pozycji z jedynastoma oczkami na sowim koncie. W ostatnich trzech spotkaniach Kanonierzy zdobyli siedem punktów wygrywajac 1:2 z Blackburn oraz 4:1 Boltonem i remisujac na wyjezdzie z druzyna Sunderlandu 1:1.
Druzyna z White Hart Line z kolei znajude sie na piatej pozycji, zdobywajac dotychczas osiem punków. Ostatnie trzy pojedynki zaowocowaly zaledwie czterema punktami po porazce z Wigan, remisie z West Bromwich Albion oraz zwyciestwie w niedawno rozgrywanym meczu z Wolverhampton’em.
Sklady obu ekip w dzisiejszym spotkaniu:
ARSENAL: Fabianski – Koscielny, Djourou, Eboue, Gibbs – Rosicky, Nasri, Denilson – Wilshere, Lansbury, Vela
Lawka rezerwowych: Almunia, Sagna, Clichy, Eastmond, Arszawin, Emmanuel-Thomas, Chamakh
TOTTENHAM: Pletikosa – Naughton, Bassong, Assou-Ekotto, Steven Caulker – Bentley, Palacios, Livermore, Cordeiro Sandro – Pavlyuchenko, Giovani
Lawka rezerwowych: Cudicini, Hutton, Huddlestone, Lennon, Jenas, Kranjcar, Kean

Arsenal gromi w dogrywce 1:4 Tottenham w dzisiejszych derbach pólnocnego Londynu! Pierwszego gola dla Arsenalu zdobyl Lansbury, pózniej w dogrywce dwa razy po rzutach karnych pilke w siatce umiescil Samir Nasri, a na dobry koniec rywali dobil Arszawin. Gola dla Tottenhamu zdobyl Robbie Keane.

Pierwszy cios wyprowadza Arsenal, w czwartej minucie Vela, oodaje strzal z dystansu, ale pilka mija bramke, Odpowiada Bentley, strzelajac z rzutu wolnego, pomocnik strzela bardzo mocno, ale pilka przelatuje tuz nad poprzeczka.

Chwile pózniej gracze Arsenalu wznosza rece do góry domagajac sie rzutu karnego po faulu na Lansburym, sedzia slusznie rozkazuje grac dalej.

Arsenal nie schodzi z polowy boiska bronionej przez Tottenham. Kanonierzy graja w swoim stylu, kontroluja gre, wymieniaja duza ilosc podan, wchodzac w pole karne gospodarzy, tak jak czyni to w dwunastej minucie Denilson, jednak strzal jest tak mocny jak i niecelny. „Kurczaki” czesto gubia sie w rozgrywaniu pilki, nie dokladnie dogrywaja i gubia pilke, na ich szczescie Lansbury po stracie Naughtona, fatalnie strzela z dystansu.

W pietnastej minucie po koronkowym rozegraniu pilki, Wilsher mocno posyla futbolówke na trzeci metr od bramki, gdzie Lansbury, pakuje ja do siatki. O:1 dla Kanonierów!

Tottenham przed szansa odpwiedzi staje w dwudziestej minucie, Bentely strzela z rzutu wolnego, ale przenosi futbolówke nad poprzeczka.

Chwile pózniej sedzia po raz pierwszy udziela kary indywidualnej. Zóltym kartonikiem zostaje ukarany Livermore.

Zawodnicy gospodarzy chyba upolowali sobie Jack’a nie minely dwie minuty i srodkowy pomocnik Arsenalu znowu lezy na murawie. Rzut wolny z 30 metrów egzekwuje Denilson, oddaje slaby strzal i Pletikosa nie musi interweniowac.

W dwudziestej siódmej minucie do glosu dochodzi Pavlyuchenko. Wprowadza pilke na 16 metr i oddaje mocny strzal, który na szczescie Fabianskiego, konczy sie na bocznej siatce.

Dziesiec minut pózniej Rosjanin zostaje ukarany zólta kartka, za wslig prostow nogi Djourou.

W trzydiestej dziewiatej minucie Wilshere zagrywa swietna miedzy obronców, do której dochodzi Lansbury i znajduje sie przed samym bramkarzem. Sedzia liniowy podnosi choragiewke, sygnalizujac pozycje spalona. Mozemy watpic w slusznosc tej decyzji, ale jest ona niezmienna.

Na osiem minut przed koncem pierwszej czesci spotkania Djourou popisuje sie swietna interwencja na linii szesnastki wybijajac pilke spod nóg napastnika. Arsenal rusza z kontratakiem, ale chwile pózniej Rosicky zostaje sfaulowany, a sedzia pokazuje zólta kartke Naughtonowi..

Sedzia dolicza dwie minuty do tej czesci spotkania. Arsene Wenger wyczul nude i wychodzi jeszcze przed koncem, 120 sekund pózniej sedzia zaprasza zawodników do szatni.

Po pietnasto minutowej przerwie zawodnicy ponownie wchodza na murawe, jednak w druzynie Tottenhamu dochodzi do dwóch zmian. Redknapp sciaga z boiska Livermore’a i Giovaniego, a w ich miejsce wprowadza Lennona i Keane’a.

I juz zaledwie cztery minuty po wznowieniu gry, Naughton zagrywa miedzy obronców do do Keane’a, napastnik przymierza i mimo próbu interwencji Fabianskiego pilka wpada do siatki! Mamy wyrównanie.

W piecdziesiatej czwartej minucie Vela egzekwuje rzut wolny, oddaje mocny strzal i trafia nad poprzeczka.

Szesc minut pózniej próbuje Eboue, mija z pilka jednego obronce i oddaje mocny strzal, jednak futbolówka grzeznie w bocznej siatce.

Obie druzyny atakuja sie na przemian, jednak obroncy solidnie wykonuja swoja robote przez co pilka nie moze znalezc drogi do bramki.

Na dwadziescia minut przed koncem meczu Koscielny popisuje sie kapitalna interwencja wybijajac wslizgiem pilke spod nóg Lennona, gdyby nie on to Fabianski nie mial by szans na obrone tego strzalu.

W siedemdziesiatej trzeciej minucie Wenger decyduje sie na podwójna zmiane. Boisko opuszcza Rosicky oraz Vela, a w ich miejsce pojawia sie Chamakh z Arszawinem.

Piec minut po zmianie, Koscielny ukarany zostaje zólta kartka. Dopuscil sie przewinienia na Keane’ie, który znalazl by sie w dogodnej sytuacji do zdobycia gola.

Osiem minut przed koncem Lansbury fauluje na wlasnej polowie, za co otrzymuje zólty kartonik od sedziego. Rzut wolny wykonuje Bentley, jego mocny strzal laduje w tak zwanym „koszyczku” u Fabianskiego.

Na koniec próbuja jeszcze Kanonierzy. Najpierw z dystansu Lansbury, a pózniej Denilson.

Sedzia dolicza do spotkania jeszcze 3 minuty, podczas, których Arsenal staje przed szansa na gola. Wilshere wrzuca z wolnego, Djourou glowa wycofuje na

6 metr, gdzie zamiast napastnika Kanonierów dobijajacego do pustej bramki znajduje sie obronca „Kurczaków” i wybija pilke z dala od pola karnego.

Chwile pózniej sedzia konczy druga polowe, a my czekamy na pelna nadzieji dogrywke!

I… nie zawodzimy sie! Zaledwie dwie minuty po rozpoczeciu dogrywki, Nasri pada na murawe w obrebie „szesnastki”, a sedzia wskazuje na wapno! Do karnego podchodzi sam poszkodowany i pewnym mocnym strzalem umieszcza pilke w siatce! 1:2!

To jednak nie koniec prezentów! Obrona Tottenhamu myli sie po raz kolejny w szóstej minucie! W polu karnym faulowany zostaje Chamakh i sedzia po raz drugi dyktuje rzut karny! Nasri pewnie podchodzi do jedenastki i mimo gwizdów, myli bramkarza i laduje pilke w prawy róg, inaczej niz bylo to poprzednio! Jest juz 1:3!

Redknapp chwile po golu dokonuje ostatniej zmiany. Na murawie pojawia sie Kranjcar, a do szatni schodzi Sandro.

Blisko gola dla Tottenhamu bylo w setnej minucie, Bentley swietnie uderza glowa, ale pilka trafia w slupek, po raz kolejny w tym meczu.

W sto drugiej minucie Arsene Wneger wykorzystuje limit zmian. Na murawie jest juz Gael Clichy, a Kieran Gibbs w asyscie fizjoterapeuty opuszcza boisko.

Dwie minuty pózniej na strzal z rogu szesnastki decyduje sie Andriej Arszawin, Pletikosa stara sie bronic, ale pilka wpada po dlugim slupku do siatki! Mamy 1:4, White Hart Line zostaje uciszone przez „Arshe”. Kibice „Kurczaków” opuszczaja stadion!

Druga polowa dogrywki nie przynosi nam juz tyle goli i w zasadzie oprócz kilku strzalów Arszawina, jednej próby Pavlyuchenki nie dzialo sie zbyt wiele.

Bramki:

15′ Lansbury (Wilshere)

49′ Keane (Naughton)