Champions League: Partizan Belgrad vs Arsenal 1:3 (1:1)

Matt Aktualności 117 Komentarze

3 rzuty karne, 3 bramki dla Arsenalu i wreszcie dobra gra Lukasza Fabianskiego. Tak w skrócie mozna opisac dzisiejsze spotkanie Arsenalu z Partizanem Belgrad w drugim meczu fazy grupowej Champions League. Podopieczni Arsene Wengera zasluguja na pochwale szczególnie za gre w drugiej polowie. Pomijajac niewykorzystany karny przez Andrieja Arszawina, gra zespolu Arsenalu naprawde mogla cieszyc oko.

Zaczelo sie! Gospodarze w bialo-czarnych, a goscie w zólto-bordowych strojach. 3 minuty po pierwszym gwizdku Kanonierzy zyskuja rzut wolny z okolo 40 metrów. Dosrodkowanie jednak niedokladnie przedluzyl Bacary Sagna i rozpoczyna bramkarz Serbów. W 6 minucie kontrowersyjna sytuacja w polu karnym podopiecznych Arsene Wengera. Cleo zostal przewrócony w polu karnym przez jednego z obronców. Sedzia zawahal sie przez chwile, jednak ostatecznie nie podyktowal jedenastki.

10 minuta to kolejna dogodna okazja do strzelenia bramki przez Partizan. Cleo tym razem strzelil prosto w Fabianskiego. Nie ma bramki!

I wreszcie w 14 minucie mamy pierwsza bramke w tym meczu. Dwójkowa akcje Arszawina z Wilsherem, mocnym strzalem po ziemi praktycznie nie do obrony zakonczyl ten pierwszy. Arsenal – jeden, Partizan – zero.

Kolejne minuty to próby ataków zarówno z jednej jak i z drugiej strony. Jednak zadne z nich nie zmusily bramkarzy do interwencji. Dopiero w 26 minucie fantastyczne podanie Arszawina w tempo do wbiegajacego Rosickiego. Czech jednak strzelil wprost w bramkarza gospodarzy. Coraz gorecej na boisku! Kolejny grozny strzal ze strony Kanonierów. Tym razem obronca ratuje zespól z Belgradu, wybijajac pilke doslownie z linii bramowej. Minute pózniej rzut wolny na bramke mógl zamienic Denilson. Stojkovic jednak rozgrywa wspaniale zawody i tym razem nie dajac sie pokonac.

33 minuta! Pilka nieprzyjemnie spada na reke Denilsona. Sedzia pokazuje na punkt oddalony jedenascie metrów od bramki. Mamy rzut karny dla Partizana. Do pilki podchodzi Cleo i… nie daje szans Fabianskiemu. Mamy wyrównanie!

Kilka chwil po bramce wyrównujacej Kanonierzy znowu próbuja ze stalego fragmentu gry. Strzal Andrieja Arszawina jednak bardzo dobrze piastkuje swietnie grajacy dzis golkiper miejscowych. Gra zaostrza sie. Kolejny rzut wolny. Tym razem przyznany graczom wystepujacych dzisiaj w strojach bialo-czarnych. Jednak i tym razem futbolówka nie odnalazla drogi do siatki.

Sedzia dolicza jedna minute, do pierwszej polowy. The Gunners próbuja jeszcze strzelic gola do szatni. Ponownie przy pilce, bardzo aktywny jak na razie, Andriej Arszawin. Jednak koledzy z druzyny nie zrozumieli jego zamiarów i pilka wyladowala w rekach Stojkovica. Sedzia konczy pierwsza czesc spotkania. Jak dotad widowisko jest dosyc nieciekawe. Duzo walki w srodku boiska oraz stalych fragmentów gry. Jednak z pelnym przekonaniem mozna powiedziec, ze to Arsenal byl lepsza druzyna w pierwszej polowie.

Drugie 45 minut rozpoczelo sie od mocnego natarcie gosci. Wymiane podan okolo szesnastki bramki przeciwników, strzalem zakonczyl Rosicky. Bramkarz jednak bez zadnych problemów zlapal futbolówke w rece. Nieco ponad 10 minut pózniej Sagna próbuje strzalu z dystansu. Jednak uderzenie lewa noga przelatuje daleko od slupka bramki Partizana.

Doslownie chwile po tej sytuacji Chamakh dochodzi do sytuacji sam na sam. W ostatniej chwili dobiega do niego Jovanovic. Ponownie sedzia ma chwile zawahania. Ostatecznie postanowil wskazac na „wapno” i wyrzucic obronce z boiska. Do futbolówki podbiega Andriej Arszawin. Jego strzal w srodek bramki wybija jednak golkiper. Nie ma gola! Niesamowita interwencja.

Po tej okazji ponownie faulowany Chamakh, jednak tym razem w srodku pola. Zólta kartke oglada Sasa Ilic. Zmiana w druzynie gospodarzy. Na murawe wbiega Stefan Savic, zastepuje on Nemanje Tomica.

Arsenal przewaza. Arsenal dominuje. To wszystko jednak nie ma znaczenia, kiedy wynik jest niekorzystny. Kolejne próby przedostania sie w pole karne Serbów koncza sie fiaskiem. W miedzyczasie kolejnej zmiany dokonuje menedzer Partizana. Do szatni udaje sie Petrovic. Swoja szanse otrzymuje Smiljanic.

Dopiero 71 minuta przynosi nam zmiane rezultatu. Swietna górna pilke z prawego skrzydla zagral Rosicky. Marouane Chamakh glówka próbowal pokonac bramkarza. Pilka odbila sie od poprzeczki. Dobitka Marokanczyka to tylko dopelnienie formalnosci. Arsenal ponownie wychodzi na prowadzenie!

Doslownie chwile pózniej ten sam pilkarz próbowal po raz kolejny. Tym razem musial obyc sie smakiem. Arsenal przygotowuje podwójna zmiane. Na odpoczynek udaje sie Jack Wilshere i strzelec drugiej bramki, Marouane Chamakh. W ich miejsce graja od teraz Samir Nasri oraz Carlos Vela. Kanonierzy próbuja uspokoic gre. Ku niezadowoleniu serbskich kibiców to Arsenal przez kolejne minuty utrzymuje sie przy pilce.

Po strzale Carlosa Veli w 82 minucie pilka wychodzi na rzut rozny. Samir Nasri poslal dochodzaca pilke w pole karne. Sebastien Squillaci znalazl sie w odpowiednim miejscu o odpowiednim czasie. Glowa traca futbolówke i mamy trzeciego gola dla The Gunners!

Na boisku dzieje sie naprawde duzo! W odpowiedzi gracze z Belgradu. W polu karnym ponownie faulowany jeden z pilkarzy ich zespolu. Arbiter juz trzeci raz w tym spotkaniu dyktuje rzut karny. Mozna dyskutowac co do slusznosci tej decyzji. Ponownie pilke w siatce próbuje umiescic Cleo. Tym razem polski bramkarz wyczul zamiary napastnika. Tylko korner. Doskonala interwencja Lukasza Fabianskiego!

Ostatnia roszade skladowa wykonuje Partizan. Boya wolnymi krokami zmierza ku lawce rezerwowych. Jego miejsce zajmuje Iliev. Goscie równiez dokonuja zmiany. Na ostatnie 5 minut wchodzi Gael Clichy. Zmienia on zmeczonego Andrieja Arszawina. W doliczonych trzech minutach swoich sil spróbowal Nasri. Golkiper ponownie zalicza dobra interwencje wybijajac pilke. Z kontratakiem ruszaja gracze z FK Partizan Stadium. Napastnik znalazl sie w sytuacji sam na sam z Fabianskim. Polak ponownie ratuje swój zespól efektowna robinsonada. Po tej sytuacji arbiter konczy ten mecz walki. Koncowy rezultat to 1:3.

Bramki: Arszawin 15’ (Wilshere), Chamakh 71’, Squillaci 82’ (Nasri) – Cleo 33’ karny

Kartki: Jovanovic 56’ (czerwona), Ilic 59’ (zólta)

Sedzia: Wolfgang Stark

Widzów: 25 000

Partizan: Stojkovic – Jovanovic, Stevanovic, Lazevski, Krstajic – Medo, Tomic (Savic 60’), Petrovic (Smiljanic 69’), Ilic – Cleo, Boya (Iliev 83’).

Niewykorzystane zmiany: Zivkovic, Stankovic, Kizito, Bogunovic.

Arsenal: Fabianski – Sagna, Squillaci, Djourou, Gibbs – Rosicky, Denilson, Song – Wilshere (Nasri 74’), Arszawin (Clichy 85’), Chamakh (Vela 74’).

Niewykorzystane zmiany: Szczesny, Koscielny, Eboue, Lansbury.