Wenger: Lojalnosc wobec klubu poplaca

Barciur Aktualności 3 Komentarze

Wedlug Arsene’a Wengera, lojalnosc klubowa jest kluczem do osobistych sukcesów. W tym tygodniu Ryan Giggs moze zagrac swój 600. mecz ligowy w barwach Manchesteru United. Arsenal mial wielu zawodników którzy grali tylko w jego barwach. Najlepszym przykladem bedzie Tony Adams, który poprowadzil druzyne do tytulu mistrzów ligi w trzech róznych dekadach, grajac lacznie 669 meczów.

 

To bardzo interesujace, ze ci zawodnicy którzy sa lojalni wobec swojego klubu. To powinno dac wielu agentom i pilkarzom do myslenia. Jesli naprawde zalezy im na sukcesach swoich zawodnikó, powinni sie nad tym zastanowic. – powiedzial Wenger.

 

Nie chce mówic o indywidualnych zawodnikach, ale generalnie jest to interesujace. Zazwyczaj ludzie wmawiaja pilkarzom, ze musze zmienic klub. To dobre badania pokazujace, ze zawodnicy którzy sa lojalni wobec swojego klubu maja wiecej sukcesów na swoim koncie niz ci, którzy ciagle zmieniaja pracodawce. Nie mówimy juz tylko o Arsenalu, sa jeszcze zawodnicy tacy jak Giggs, Scholes, Lampard. Jesli oni odchodziliby co 2 lata, nic by nie osiagneli. Dlatego moim planem bylo zbudowanie druzyny opartej na zawodnikach, którzy sa wobec nas lojalni. – powiedzial Boss.

 

Wiem, ze prawo Bosmana zmienilo to, ale ogólnie wykorzystanie klubu zeby zdobyc wysoki kontrakt a potem odejsc nie oplaca sie. Jesli chcesz oszukiwac, nie zdobywasz wiele. – dodal.

Komentarze 3

  1. Zdjęcie profilowe
  2. Zdjęcie profilowe abc
  3. Zdjęcie profilowe My_Shadow

Dodaj komentarz