Premier League: West Ham – Arsenal

Allmysenses Aktualności 47 Komentarze

Wlasnie dobieglo konca spotkanie 23. kolejki Premier League na Upton Park pomiedzy West Ham United i Arsenalem. W szeregach desygnowanych do gry przez Arsene’a Wengera zabraklo dzis pauzujacego za czerwona kartke Bacary’ego Sagny, a takze kontuzjowanych: Manuela Almuni, Abou Diaby’ego, Lukasza Fabianskiego, Emmanuela Frimponga, Sebastiena Squillaciego oraz Thomasa Vermaelena. Gospodarze natomiast radzic sobie musieli bez zawieszonego na 3 mecze Victora Obinny. Oprócz niego zabraklo graczy kontuzjowanych. Byli to: Jack Collison, Peter Kurucz, Manuel Da Costa, Kieron Dyer, Thomas Hitzlsperger, Herita Ilunga i Junior Stanislas.

Równo o godzinie 18:30 sedzia Andre Marriner zagwizdal dzis po raz pierwszy, niniejszym rozpoczynajac spotkanie. Obie druzyny poczatkowo raczej badaly grunt i nie porywaly sie na bramke przeciwnika.

Juz w ósmej minucie Samir Nasri mógl wyprowadzic Kanonierów na prowadzenie. Oddal mierzony strzal z rzutu wolnego, jednakze ten odbil sie od któregos z obronców i zostal pewnie wychwycony przez Roberta Greena.

Na kolejna akcje Arsenalu nie trzeba bylo dlugo czekac. Dobrym dosrodkowaniem popisal sie Theo Walcott, a Samir Nasri postanowil zostawic pilke lepiej ustawionemu Robinowi van Persiemu, który bez namyslu skierowal ja do siatki obok interweniujacego Greena. 1:0!

Kilka minut pózniej plac gry opuscic musial Luis Boa Morte. W jego miejsce na murawie pojawil sie Mark Noble.

W 22. minucie swoja szanse na strzelenie gola mial Carlton Cole. Po bledzie najpierw Koscielnego, a potem Djourou znalazl sie bowiem sam na sam z Wojciechem Szczesnym. Polak jednak nie dal sie zwiesc i swietnie wybronil jego strzal.

Dziesiec minut pózniej przed szansa na podwyzszenie wyniku stanal Robin van Persie. Niestety jego strzal trafil jedynie w slupek bramki strzezonej przez Greena.

Rozgrywajacy dzis swietne zawody Holender bral udzial takze w kolejnej fantastycznej akcji przyjezdnych. Tym razem jednakze nie próbowal pokonac bramkarza, lecz swietnie zagral z linii koncowej do Theo Walcotta, który bez trudu umiescil futbolówke w siatce przeciwnika. 2:0!

Nas sam koniec pierwszej odslony spotkania obie druzyny mialy jeszcze po jednej sytuacji strzeleckiej, ale wynik nie ulegl zmianie.

Po kwadransie przerwy na Upton Park znów zaczely sie emocje. Kanonierzy od razu przeszli do ataku. Najpierw strzal z daleka oddal Cesc Fabregas. Nie byl on jednak celny, wobec czego wynik nadal utrzymywal sie ten sam, co od 41. minuty. Chwile pózniej szczescia ponownie próbowal Robin van Persie, lecz i on nie pokonal Roberta Greena.

Serca kibiców The Gunners mocno zabily w 61. minucie gry. Wtedy to Julien Faubert o maly wlos nie przelobowal swym dosrodkowaniem Wojciecha Szczesnego. Polski golkiper ostatecznie koncówkami palców zdolal wybic pilke na rzut rozny.

Wszystko wskazywalo na to, ze podopieczni Wengera dowioza korzystny wynik do konca. Wszelkie nadzieje gospodarzy rozwial Robin van Persie. Po faulu Wayne’a Bridge’a we wlasnym polu karnym na Theo Walcottcie, arbiter podyktowal jedenastke, która to wykorzystal wlasnie 28-letni napastnik. 3:0!

Na sam koniec swoja szanse wpisania sie na liste strzelców mial Jack Wilshere, ale Robert Green sparowal jego strzal na rzut rozny.

Po uplywie dodatkowych 3 minut, Andre Marriner zakonczyl dzisiejsze zawody.

Oficjalne sklady obu druzyn:

Arsenal: Szczesny, Eboue, Djourou, Koscielny, Clichy, Wilshere, Song, Walcott (Arszawin 88′), Fabregas (Denilson 81′), Nasri (Gibbs 88′), Van Persie

Lawka rezerwowych: Shea, Gibbs, Denilson, Arshavin, Chamakh, Bendtner, Vela

West Ham: Green, Faubert, Tomkins, Upson, Bridge (Nouble 89′), Kovac, Noble (Boa Morte 20′), Spector, Sears (Barrera 64′), Hines, Cole

Lawka rezerwowych: Boffin, Reid, Gabbidon, Boa Morte, Barrera, McCarthy, Nouble

Bramki: van Persie 13′ (Walcott), 77′ (rzut karny), Walcott 41′ (van Persie)

Zólte kartki: Faubert