Magiczna gra Robina! Arsenal – Wigan 3:0 (1:0)

Allmysenses Aktualności 113 Komentarze

Wlasnie dobieglo konca spotkanie 24. kolejki Premier League pomiedzy Arsenalem i Wigan. Dzisiejsi gospodarze – Kanonierzy przez caly czas prowadzili gre, co udalo udokumentowac sie trzema bramkami. Wszystkie zdobyl niezawodny Robin Van Persie. Warto takze wspomniec, ze po raz kolejny naszemu bramkarzowi udalo sie zachowac czyste konto.

Juz na samym poczatku meczu, w 3. minucie szanse na pokonanie Al Habsiego mial Samir Nasri. Jego strzal jednak zostal swietnie wybroniony przez golkipera rywali. Cztery minuty pózniej Ormianin ponownie popisal sie swietna interwencja, tym razem nie dajac sie pokonac Robinowi van Persiemu.

Przewazajacy caly czas The Gunners, co i rusz stwarzali sobie kolejne sytuacje strzeleckie. W 15. minucie gry znów zrobilo sie niebezpiecznie w obrebie pola karnego Wigan. Theo Walcott wykonal swietny rajd prawym skrzydlem, po czym wycofal pilke do Cesca Fabregasa. Ten zas uderzyl na bramke, lecz futbolówka odbila sie od Gary’ego Caldwella.

Kolejna akcja skonczyla sie bramka! Po znakomitej serii podan, Alex Song wylozyl pilke do Robin van Persiego. Holender natomiast przechytrzyl bramkarza gosci! 21. minuta spotkania – 1:0!

Pózniej swoje szanse mieli kolejno Cesc Fabregas, Theo Walcott i Samir Nasri. Wszystkie trzy byly wypracowane przez caly zespól i wszystkie tez zakonczyly sie niestety fiaskiem. Nie chodzilo tu o jakies bledy w wykanczaniu akcji. Po prostu Al Habsi byl dzis fantastycznie dysponowany.

Do przerwy wynik nie ulegl zmianie. Arsenal przewazal jednak w kazdym aspekcie gry, o czym swiadczyly statystyki. Wszyscy kibice, którzy ogladali to widowisko na pewno mieli nadzieje, ze w drugiej polowie zobacza jeszcze jakies gole.

Niespodziewanie jako pierwsi do glosu po przerwie doszli goscie. Hugo Rodallega postanowil w 50. minucie sprawdzic Wojciecha Szczesnego, ale bez skutku. Jego uderzenie bowiem zostalo zablokowane przez Alexa Songa.

Po tej jednej z nielicznych sytuacji przyjezdnych, prym z powrotem zaczeli wiesc Kanonierzy. Z rzutu wolnego 2 minuty pózniej strzelal Samir Nasri, aczkolwiek obroncy przeciwników zablokowali pilke.

W 58. minucie swoja klase po raz kolejny pokazal Robin van Persie. Po kapitalnym podaniu Cesca Fabregasa, bez problemu umiescil pilke w siatce rywali. Mielismy juz wiec 2:0 i zwyciestwo podopiecznych Wengera stawalo sie powoli coraz pewniejsze.

Gra Wigan zdecydowanie zaostrzyla sie. Aby zatrzymac The Gunners, The Latics uciekali sie do nieczystych wslizgów. Najpierw zólty kartonik obejrzal Hendry Thomas, a chwile po tym, za faul w polu karnym z boiska wylecial Gary Caldwell.

Sedzia nie wahal sie ani przez moment – podyktowal jedenastke. Do pilki podszedl, majacy szanse na ustrzelenie hat-tricka, Robin van Persie. Gol wydawal sie wiec formalnoscia. Nieoczekiwanie jednak, Holender przestrzelil.

W 75. kolejny raz sytuacje na strzelenie bramki wypracowal sobie wlasnie nasz napastnik. Mogla to byc rehabilitacja za nietrafienie z karnego, ale strzal z daleka okazal sie niecelny.

Sprawiedliwosci stalo sie za dosc w minucie numer 85. Pracujacy dzis niesamowicie Robin zdolal trzeci raz skierowac futbolówke do bramki rywali! 3:0! Warto zauwazyc, ze byl to pierwszy hat-trick Robina w Premier League.

Do konca spotkania Kanonierzy ciagle kontrolowali przebieg gry. Wynik jednak sie juz nie zmienil. Trzeba przyznac, ze Arsenal zasluzyl dzis na wygrana i calkowicie slusznie zdobyl 3 punkty.

Sklady:

Arsenal: Szczesny, Sagna, Koscielny, Djourou, Clichy, Song, Wilshere, Fabregas (Denilson 86′), Nasri (Arszawin 75′), Walcott, Van Persie (Chamakh 86′)

Lawka rezerwowych: Shea, Eboue, Gibbs, Denilson, Arshavin, Bendtner, Chamakh

Wigan: Al Habsi, Gohouri, G Caldwell, S Caldwell, Stam (McArthur 46′), Figueroa, Thomas, Watson, N’Zogbia (Boyce 76′), Diame (Di Santo 46′), Rodallega

Lawka rezerwowych: Pollitt, Boyce, McCarthy, Gomez, McArthur, Di Santo, McManaman