5 zwyciestw z rzedu! Premier League: Arsenal vs Everton 2:1(1:0)

Aktualności 191 Komentarze

Arsenal zdolal odrobic straty z pierwszej polowy i wygrac mecz z Evertonem. Gra nie ukladala sie przez dlugi czas dla Kanonierów. Wszystko zmienilo sie po bramce Arszawina. W tym momencie Arsenal przejal kontrole na boisku i wytrzymal do konca bez straty gola. Ostateczny wynik 2:1.

W zespole Arsenalu nie wystapili dzisiaj Nasri, Fabianski, Squillaci, Vermaelen oraz Frimpong. W zespole przyjezdnych zabraklo Anichebe’a, Hibberta, Barkleya, Cahilla.

W pierwszych minutach gra toczyla sie w srodkowej strefie boiska. Brakowalo sytuacji strzeleckich po obydwu stronach. Zólta kartka w pierwszych minutach ukarany zostal Wilshere.

W 14 minucie meczu po raz kolejny sedzia musial wyjmowac zólty kartonik. Ukarany tym razem zawodnik Evertonu – Distin.

Najladniejsza akcja pierwszej polowy byla dwójkowa akcja Fabregasa i Van Persiego z 16 minuty. Zawodnicy wymielili kilka podan, przedostajac sie w pole karne gosci. Ostatnie podanie nalezalo do Van Persiego i mozna je zaliczyc do niezwykle blyskotliwych. Niestety ta cecha nie wykazal sie Hiszpan pudlujac z 10 metrów.

Kolejnej sytuacji dla Kanonierów nie wykorzystal Walcott, który strzelal z ostrego kata. Howard nie mial klopotów z obrona strzalu Anglika i odbil pilke na rzut rozny.

24 minuta to niezwykle kontrowersyjna decyzja arbitra. Po podaniu jednego z pomocników Evertonu, Saha znajdowal sie na metrowej pozycji spalonej. Jednak podanie to przecial Koscielny i pilka odbijajac sie od Francuza wpadla wprost pod nogi Sahy, który bez chwili wahania huknal w róg bramki Szczesnego. Polak nie mial wiele do powiedzenia przy tej sytuacji. Sedzia wskazal na srodek boiska, jednak po chwili zdecydowal sie na konsultacje z sedzia liniowym, ale decyzji nie zmienil, 0:1!

W 32 minucie glówkowal w polu karnym gosci Djourou po wrzutce Van Persiego. Strzal minal jednak prawy slupek bramki.

Trzy minuty pózniej po prostopadlym podaniu ze srodka boiska Fabregas wybiegl na czysta pozycje. Zdecydowal sie jednak zatrzymac z pilka i dal sie wyprzedzic obroncy, co ten skrzetnie wykorzystal nie dajac szans Hiszpanowi na dobre wykonczenie akcji.

Przeblysk geniuszu w wykonaniu Wilshera nie zdolal wykorzystac Robin Van Persie. Po podaniu mlodego Anglika Holender mial przed soba juz tylko bramkarza. Niestety dla niego i kibiców Arsenalu, zle przyjal pilke i lobem staral sie pokonac bramkarza. Pilka minela daleko bramke Evertonu.

5 minut przed koncem pierwszych czterdziestu pieciu moglo byc juz 2:0, lecz poswieceniem wykazal sie Szczesny rzucajac sie pod nogi Bilyaletdinova ratujac tym samym sytuacje.

W 45 minucie sedzia ukaral Rosickiego zólta kartka za faul na nogi przeciwnika.

Pierwsza polowe mozna skwitowac wynikiem – Arsenal vs arbiter 0:1. Ewidentny blad sedziego. Oprócz tej akcji Everton nie stwarzal zbyt wielkiego zagrozenia pod polem karnym gospodarzy.

Arsene Wenger dokonal jednej zmiany. Za Songa wszedl Diaby.

Pierwszy raz w drugiej polowie Howarda postraszyl Robin Van Persie strzalem z 18 metrów.

Druga zmiana w szeregach Kanonierów bylo wprowadzenie Arszawina za Rosickiego.

W 59 minucie Arteta ukarany zostal zólta kartka. Minute pózniej inna „dziesiatka” na boisku ujrzala zólta kartke. Tym razem otrzymal ja van Persie za klótnie z arbitrem.

4 minuty pózniej po mieciutkim podaniu Arszawina w pole karne, strzelal po raz kolejny Van Persie. Nie byl to jednak dzien Holendra – strzal obok bramki.

Ostatnia zmiane wykorzystal Wenger, by wzmocnic sile ognia wstawil Bendtnera, a dal odpoczal Wilsherowi.

W 70 minucie znakomite podanie Fabregasa wykorzystal grajacy niecale 10 minut Arszawin. Uderzyl obok bezradnego bramkarza w sytuacji sam na sam. Kolejna asysta kapitana w tym sezonie i kolejny wazny gol Rosjanina w Premier League. Sedzie ukaral Howarda zólta kartka w tej samej minucie.

Zaskakujacy chyba wszystkich kibiców Arsenalu strzal w 73 minucie Bendtnera nie byl tak efektywny co efektowny, ale zwiastowal kolejne swietne sytuacje Arsenalu.

Kolejna zólta kartka w meczu powedrowala do Osmana.

Przypomnial o sobie po raz kolejny Robin van Persie. Uderzyl z rzutu wolnego z ponad 20 metrów i zmusil do wielkiego wysilku Howarda, który zdarzyl z interwencja i wybil pilke na rzut rozny.

Po tym rzucie roznym, egzekwowanym przez van Persiego, Arsenal wyszedl na prowadzenie. Gola glowa strzelil Koscielny. 2:1!

Niebezpiecznie bylo w 83 minucie, kiedy Rodwell glówkowal i minimalnie chybil.

Niczym ekwilibrystyczny drybler, Clichy zaczarowal obrone Evertonu i wyszedl sam na sam z Howardem, lecz decyzja o podaniu przez obronce Arsenalu byla nie najlepsza. W tej sytuacji mógl sam sie pokusic o podwyzszenie wyniku.

Everton do konca próbowal wyrównac, ale daremnie. Ostateczny wynik 2:1 dla gospodarzy, którzy dalej dzielnie walcza o tytul najlepszej druzyny na wyspach. Everton coraz blizej jest strefy spadkowej.

Gole strzelali: Arszawin 70′(asysta Fabregasa), Koscielny 76′(asysta van Persiego) – Saha 24′.

Ukarani zólta kartka: Wilshere, Rosicky 45′, Van Persie 60′ – Distin 14′, Arteta 59′, Howard 70′, Osman 74′.

Sklad Arsenalu: Szczesny-Sagna, Koscielny, Djourou, Clichy, Fabregas, Rosicky(Arszawin 62′), Walcott, Song(Diaby 46′), Wilshere(Bendtner 68′), Van Persie.

Lawka rezerwowych Arsenalu: Almunia, Eboue, Gibbs, Diaby, Arszawin, Chamakh, Bendtner.

Sklad Evertonu: Howard-Baines, Heitinga, Distin, Neville(Jagielka 78′), Coleman(Anichebe 78′), Bilyaletdinov(Osman 65′), Arteta, Fellaini, Rodwell, Saha.

Lawka rezerwowych Evertonu: Mucha, Jagielka, Osman, Beckfor, Magaye Gueye, Anichebe, Baxter.