Szczesny: Rady Wengera w przerwie meczu z Barcelona

Aktualności 6 Komentarze

Bramkarz Arsenalu – Wojciech Szczesny przyznal w wywiadzie z Arsenal TV Online, ze Kanonierzy czuli sie niesamowicie po wygranym pojedynku z najlepsza druzyna swiata – Barcelona.

Wojciech Szczesny rozpoczal sezon jako trzeci bramkarz klubu z pólnocnego Londynu zaraz za Manuelem Almunia i Lukaszem Fabianskim. Nieoczekiwanie 20 latek stal sie numerem jeden w bramce Arsenalu i jednym z bohaterów w meczu przeciwko Katalonczykom. Po meczu Szczesny chwalil swoich kolegów z defensywy. Staral sie zachowac spokój, kiedy Barcelona napierala na graczy Arsenalu w ostatnich minutach gry.

Zapytany o to, co „boss” mówil im w czasie przerwy, ujawnil, ze Arsene Wenger powiedzial graczom zeby przeprowadzali grozne kontrataki i grali tak samo jak w pierwszej polowie.

Na pytanie jak daleko Arsenal moze dojsc w tej edycji Ligi Mistrzów, Szczesny odpowiedzial, ze wygrywajac w srode z Barca, moga pokonac kazdego i sa zdeterminowani, aby przejsc do kolejnej rundy najbardziej prestizowych europejskichrozgrywek.

Nie moge wyjasnic jak sie czuje w tym momencie. Uczucie, które mam w glowie po strzeleniu przez Arsenal dwóch goli jest niesamowite. Kilku chlopaków na boisku to najszczesliwsi ludzie na swiecie. Zachowalem spokój zwlaszcza w koncówce, calkowicie pozbylem sie stresu, co bylo kluczowe do zaliczenia dobrego wystepu. Trener powiedzial nam, ze jesli uda nam sieprzedrzec przez linie obrony, kiedy poradzimy sobie z presja, to przeprowadzimy grozne kontrataki i mozemy wygrac ten mecz. Tak wlasnie zrobilismy. Zagralismy taki sam football, bronilismy sie troche lepiej i stworzylismy kilka okazji. Pokazalismy tego dnia, ze jestesmy w stanie pokonac kazdego kto stanie nam na drodze. Jesli mozemy wygrac przegrywajac na poczatku 0:1 z teoretycznie najlepsza druzyna swiata, mozemy zajac ich miejsce i przejsc do nastepnej rundy.