FA Cup: Leyton Orient – Arsenal 1:1

OnlyAfc Aktualności 155 Komentarze

Po nudnym i slabym spotkaniu Arsenal niespodziewanie zremisowal z Leyton Orient 1:1 i do wylonienia zwyciezcy bedziemy potrzebowac drugiego spotkania.

Juz w pierwszej minucie gospodarze zagrozili bramce Almunii, Hiszpan obronil jednak strzal po ziemi choc mial trudnosci, zeby zlapac futbolówke.

Arsenal odpowiedzial natychmiast strzalem glowa Chamakha, ale Jones byl na posterunku.

Przez kolejne 10 min w grze bylo duzo niedokladnych podan z obu stron. Gospodarze próbowali odwaznie atakowac, ale The Gunners spokojnie kontrolowali wydarzenia na boisku.

W 13 minucie ladna oskrzydlajaca akcja popisal sie Gibbs, wraz z Arshavinem „rozklepali” obrone rywali, lecz w decydujacej sytuacji za lekko uderzyl Chamakh. 2 minuty pózniej groznie uderzal Smith jednak pilka przeleciala tuz nad poprzeczka bramki Almunii.

W 20 minucie groznie uderzal Arshavin, ale jego strzal z trudem obronil Jones, a przy dobitce nie zdazyl Chamakh.

Przez kolejne 15 minut „wialo nuda”. Na boisku panowal chaos, jedynym godnym uwagi zdarzeniem byl strzal Bendtnera, który minal bramke o kilka metrów i swietna okazja Chamakha z 34 minuty, kiedy to w doskonalej sytuacji nie skierowal pilki do bramki.

W kolejnych dwóch minutach Arsenal znów zmarnowal kolejne szanse, tym razem znów w roli glównej Chamakh i Bendtner, którzy marnowali dobre szanse.

Do konca pierwszej polowy nic sie nie zmienilo, oba zespoly nie potrafily zdobyc bramki i po nudnych 45 minutach mielismy remis 0:0.

Po rozpoczeciu drugiej polowy obraz gry sie nie zmienil, nadal przewazal Arsenal jednak nie potrafili sobie stworzyc dogodnej sytuacji.

W 51 minucie mielismy zabawna sytuacje, kiedy to mlody Miquel pouczal bardziej doswiadczonego Squillaciego jak ustawiac sie w obronie.

W 54 minucie The Gunners zdobywaja pierwszego gola, z prawej strony dosrodkowal Bendtner, a glowa z okolo 11 metrów pilke do siatki skierowal Rosicky. Byl to pierwszy gol Czecha od ponad roku i dal przyjezdnym prowadzenie 1:0.

Przez niemal 15 minut po strzeleniu bramki w grze obu druzyn byl wielki chaos dopiero w 68 minucie groznie zaatakowal Arsenal, ale strzal glowa Chamakha wylapal bramkarz gospodarzy.

W 82 minucie gospodarze mieli fantastyczna szanse na zdobycie gola, lecz strzal Revella glowa swietnie zablokowal Squillaci.

5 minut pózniej Arshavin wyprowadzil pilke z wlasnej polowy i popedzil na bramke gosci, jego uderzenie trafilo w slupek i minelo linie koncowa boiska, wynik bez zmian.

W 88 minucie gospodarze doprowadzaja do remisu, Tehoue minal z latwoscia Miquela i Gibbsa i mocnym uderzeniem pokonal Almunie. Trzeba przyznac ze Hiszpan zachowal sie przy tej bramce fatalnie, puszczajac strzal, który lecial wprost w niego. Niespodziewanie mamy 1:1.

Arsenal po stracie bramki rzucil sie do ataku ale nic im to nie dalo i do konca spotkania nic sie nie zmienilo. Mecz zakonczyl sie wynikiem 1:1 i do wylonienia zwyciescy bedziemy potrzebowac drugiego spotkania.