Premier League: Arsenal 1:0 Stoke City

Skarbona Aktualności 89 Komentarze

Po nudnej pierwszej polowie i bardzo nerwowej drugiej czesci Arsenal zwycieza ze Stoke City 1:0 po bramce Sebastiena Squillaci’ego. Niestety nie obylo sie bez strat w ludziach – juz w pierwszych minutach Cesc Fabregas musial zostac zmieniony, a Theo Walcott po starciu z jednym z pilkarzy The Potters musial opuscic boisko na noszach.

Spotkanie od mocnego akcentu rozpoczeli gospodarze. Juz w 1. minucie Theo Walcott trafil w slupek bramki Stoke. Chwile pózniej znowu mial dobra okazje, jednak przegral starcie bark w bark z obronca gosci.

W 8. minucie The Gunners obejmuja prowadzenie! Po dosrodkowaniu z rzutu roznego Nicklas Bendtner ladnie przyjal i podal pilke do Squillaci’ego a ten strzalem glowa zapewnil Arsenalowi prowadzienie.

W 14. minucie spotkania Cesc Fabregas musial opuscic boisko z powodu kontuzji. Kapitan Kanonierów zchodzil z boiska o wlasnych silach, wiec mozna sie domyslac, ze kontuzja nie jest zbyt powazna.

Przez nastepne 20 minut kibice zgromadzieni na Emirates Stadium nie ogladali niczego ciekawego. Bardzo mala liczba akcji podbramkowych zostala czesciowo zrekompensowana ladnym wolejem Johna Carew z dystansu oraz swietna parada Szczesnego. Piec minut pózniej Samir Nasri wykonywal rzut wolny z niewielkiej odleglosci, pilka jednak poszybowala obok slupka bramki Begovica.

Do konca pierwszej czesci spotkania nic ciekawego sie nie wydarzylo, natomiast druga polówka zaczela sie zaskakujaco dla wszystkich obserwatorów tego meczu. Stoke przycisnelo Arsenal, praktycznie nie schodzac z polowy The Gunners przez kilkanascie minut. Ta przewaga jednak nie zostala zamieniona na sytuacje bramkowe.

W 64. minucie Arsenal wyprowadzil bardzo dobry kontratak. Arshavin, bedac na skrzydle pieknie ominal Ryana Shawcrossa i podal na pusta bramke do Walcotta. Anglik jednak nie byl w stanie dobrze przymierzyc w asyscie dwóch obronców i pilka wyladowala w trybunach.

Przez nastepne kilkadziesiat minut zadna z druzyn nie zagrazala bramce rywali, a gra zaostrzyla sie. Niestety, nie bez konsekwencji – w 71. minucie Theo Walcott zostal sfaulowany tuz przed polem karnym (czego nawiasem mówiac sedzia nie odgwizdal) i musial opuscic boisko na noszach.

Koncówka spotkania byla bardzo nerwowa. W 90. minucie Denilson sfaulowal pilkarza Stoke przed polem karnym, a sedzia podyktowal rzut wolny. Pennant jednak nie trafil w bramke. Do konca spotkania kibice nie mogli byc pewni zwyciestwa, jednak The Potters nie byli w stanie juz zagrozic bramce Kanonierów.

Arsenal: Szczesny, Sagna, Squillaci, Djourou, Clichy, Fabregas (14′ Arshavin), Nasri, Walcott (71′ Denilson), Song, Wilshere, Bendtner (80′ Chamakh)

Rezerwowi: Almunia, Eboue, Gibbs, Rosicky

Stoke: Begovic, Huth, Shawcross, Whelan, Wilson (87′ Wilkinson), Pugh, Pennant, Whitehead, Delap, Walters (78′ Fuller), Carew

Rezerwowi: Sorensen, Higginbotham, Collins, Diao, Jones

Zólte kartki: 55′ Clichy – 43′ Walters 84′ Wilson

Bramka: 8′ Squillaci (Bendtner)