WSL: Bristol Academy 2-2 Arsenal

Aktualności Podziel się opinią

Arsenal Ladies zremisowaly swoje wczorajsze wyjazdowe spotkanie z Bristol Academy 2-2. Stalo sie tak za sprawa bylej ‘Kanonierki’ Corinne Yorston, która uratowala gospodarzom wynik na dwie minuty przed koncowym gwizdkiem. Ten mecz to przetarcie przed weekendowa gra w finale FA Cup, w którym raz jeszcze zmierza sie obie druzyny.

Arsenal Ladies prowadzone przez Laure dominowaly w pierwszej czesci spotkania. Potwierdzeniem tego byl gol Elleny White w 37 minucie. Pomimo zlego wybicia pilki przez Emme Byrne, Jordan Nobbs przejela futbolówke i dostrzegla wybiegajaca na dogodna pozycje White. Ta ostatnia delikatnym lobem pokonala bramkarke rywalek.

Do przerwy ‘Kanonierki’ dyktowaly warunki na boisku jednak strzaly z daleka nie daly rezultatu w postaci podwyzszenia prowadzenia.

Po przerwie do glosu doszly pilkarki Bristol. W 54 minucie doskonalym podaniem do McCatty popisala sie Bleazard, a ta bedac sam na sam doprowadzila do remisu. Nadzieje na trzy punkty przywrócil dosyc szczesliwy gol z rzutu roznego Rachel Yankey.

Jednak do samego konca przewazali gospodarze. Wywierali ogromna presje na Arsenal Ladies i wynik udalo sie prawie dowiezc do konca. Jednak w 88 minucie strzalem idealnie pod poprzeczke popisala sie byla ‘Kanonierka’ Yorston i doprowadzila do remisu. Emma Byrne byla bezradna w tej sytuacji.

ARSENAL: Emma Byrne, Jennifer Beattie (58’ Kim Little), Gilly Flaherty, Ciara Grant, Niamh Fahey, Rachel Yankey, Stephanie Houghton, Katie Chapman (c), Jordan Nobbs (73’ Danielle Carter), Ellen White, Julie Fleeting

Niewykorzystane zmiany: Rebecca Spencer, Laura Coombs, Yvonne Tracy

BRISTOL ACADEMY: Siobhan Chamberlain, Alex Culvin (83’ Jade Radburn), Corinne Yorston (c), Jemma Rose, Grace McCatty, Helen Bleazard, Anouk Hoogendijk, Molly Clark (79’ Michelle Green), Jessica Fishlock, Lauren Dykes, Ann-Marie Heatherson (79’ Lillie Billson)

Niewykorzystane zmiany: Alex Windell, Emma Jones

Zólte kartki: Julie Fleeting, Alex Culvin, Anouk Hoogendijk

Sedzia: Tim Robinson