Pierwsze ligowe zwyciestwo w tym sezonie! Arsenal vs Swansea 1:0

Farbi Aktualności 328 Komentarze

Kanonierzy w sobotnie popoludnie odniesli swoje pierwsze ligowe zwyciestwo w tym sezonie. Bramke na wage trzech punktów zdobyl Andriej Arszawin. Samo spotkanie nie zachwycilo. W pierwszej polowie Kanonierzy stwarzali sobie znacznie wiecej sytuacji podbramkowych. Wielokrotnie inicjatywe w tym meczu przejmowali goscie, jednak nie potrafili oni pokonac Wojciecha Szczesnego. Solidne debiuty zaliczyli Mikel Arteta, Per Mertesacker i Yossi Benayoun. Na pierwszy mecz z armatka na piersi przynajmniej 3 dni musza jeszcze poczekac Andre Santos i Park Chu-Young.

Rozpoczeli przyjezdni. Juz w pierwszej minucie Kanonierzy mieli okazje na bramke po swietnym odbiorze Mikela Artety w srodku pola. Hiszpan wypuscil podaniem Aarona Ramseya, jednak ten uderzyl bardzo niecelnie. W 4 minucie Arteta zostal faulowany niedaleko pola karnego. Sam poszkodowany zdecydowal sie na strzal ze stalego fragmentu gry. Ale mur rywali spisal sie znakomicie. 3 minuty pózniej swoja pierwsza okazje na bramke mieli Walijczycy. Wojciech Szczesny fantastycznie interweniowal. Chwile potem w polu karnym Swansea zakotlowalo sie po dosrodkowaniu Bacary’ego Sagny. Walcott groznie stracil pilke. Ostatecznie wyladowala ona w rekach Michela Vorma.

W 15 minucie Steven Caulker ofiarna interwencja uratowal swój zespól od utraty gola. Theo Walcott doszedl do niemal stuprocentowej sytuacji. Z latwoscia minal bramkarza i skierowal pilke w kierunku bramki. W ostatniej chwili Caulker dobiegl do niej i wybil ja z linii bramkowej. Przy tej interwencji dosyc mocno uderzyl noga w slupek. Na szczescie jest w stanie kontynuowac gre. Po kilkunastu minutach gry Mikela Artety w dzisiejszym meczu mozna odniesc wrazenie, jakby juz od kilku dobrych sezonów wystepowal w tym zespole – znakomicie rozumie sie ze swoimi kolegami z druzyny. W 20 minucie Aaron Ramsey zdecydowal sie na uderzenie z daleka. Niecelnie. 3 minuty pózniej kolejny raz blysnal Arteta. Poslal ladna pilke do Robina van Persiego, ten bez wahania wylozyl ja do Emmanuela Frimponga. Ghanczyk jednak fatalnie skiksowal. W 26 minucie rzut wolny dla Swansea z okolo 20 metrów od bramki. Agustien uderza ponad poprzeczka. Arsenal spokojnie rozgrywa pilke w srodku boiska. Tego brakowalo w ostatnich meczach The Gunners chociazby z Newcastle lub Liverpoolem.

W nastepnych minutach coraz wiecej akcji podbramkowych maja The Swans. Kanonierzy oddali rywalom inicjatywe w tym spotkaniu.

Wreszcie w 40 minucie pierwszy powazny blad popelnila obrona Swansea. Golkiper chcial szybko wznowic gre wyrzutem. Futbolówka przypadkowo odbila sie od piety jednego z obronców. Wtedy dopadl do niej Andriej Arszawin i bez problemów strzelil do pustej bramki. 1:0!

Sedzia dolicza trzy minuty do pierwszej polowy. Jeszcze przed przerwa znowu pokazal sie Arszawin. Ladnie dogral do Theo Walcotta, jednak jego wykonczenie akcji pozostawia wiele do zyczenia. Zle wykonany rzut rozny przez gosci zakonczyl pierwsza czesc meczu.

Na poczatku drugiej polowy mocno do ataku ruszyli goscie. Kilkukrotnie posylane byly krosy w pole karne Arsenalu. Obroncy jednak za kazdym razem zazegnywali niebezpieczenstwo. W 49 minucie zólta kartke oglada Theo Walcott. 120 sekund pózniej po dosrodkowaniu Arszawina efektownie umiescil pilke w siatce próbowal Robin van Persie. Strzal „nozycami” okazal sie niecelny. Chwile pózniej akcja z drugiej strony boiska i kolejna zólta kartka. Ukarany nia Laurent Koscielny. Rzut wolny dla Swansea. Sinclair oddaje niezwykle grozne uderzenie. Futbolówka odbija sie od poprzeczki. Bylo bardzo blisko bramki.

W 56 minucie Van Persie kolejny raz byl o krok od zdobycia bramki. Zdecydowal sie na uderzenie prawa noga zza pola karnego. Pilka odbila sie od slupka! Chwile pózniej równiez Arszawin strzelal z dystansu. Tym razem niecelnie. W 62 minucie pierwsza zmiana w spotkaniu. Swój debiut w barwach The Gunners zaliczy Yossi Benayoun. Zmienia on Andrieja Arszawina. Równiez goscie przeprowadzaja zmiane. Z boiska z powodu kontuzji schodzi Kemy Agustien. W jego miejsce na boisku melduje sie Mark Gower. W 68 minucie Bacary Sagna posyla swietne dosrodkowanie w pole karne. Bramkarz i obronca mijaja sie z pilka. Robin van Persie jednak nie spodziewal sie takiego rozwoju wydarzen i nie zdazyl oddac strzalu. 74 minuta to druga zmiana w Arsenalu. Emmanuel Frimpong siada na lawce rezerwowych. Swoja szanse otrzymuje Francis Coquelin. Równiez Swansea dokonuje zmiany. Za Joe Allena wchodzi Stephen Dobbie. 13 minut przed koncem meczu Mikel Arteta oglada zólty kartonik. Nieco pózniej Dobbie uderza z daleka. Szczesny bez problemów lapie pilke.

Na 10 minut przed koncowym gwizdkiem sedziego na murawe wchodzi Marouane Chamakh. Robin van Persie kieruje sie ku lawce rezerwowych. 120 sekund po wejsciu na boisko Marokanczyk mial stuprocentowa szanse na gola. Ramsey ladnie uruchomil podaniem Kierana Gibbsa na lewym skrzydle. Anglik z pierwszej pilki wrzucil pilke na jedenasty metr od bramki Vorma. Dobry strzal glowa Chamakha wylapany jednak przez wczesniej wspomnianego golkipera. Ostatnia zmiana u gosci. Dyera zmienia Moore.

Sedzia doliczyl 4 minuty do drugiej polowy meczu. Rzut rozny dla gosci. Zamieszanie w polu karnym. Pilka znalazla swoje miejsce pod noga Danny’ego Grahama, a ten… nie strzela do pustej bramki z dwóch metrów. Niesamowite. The Gunners maja niewiarygodne szczescie, ze ta pilka nie zatrzepotala w siatce. Jeszcze przed koncem meczu bramkowa sytuacje mial Gibbs. Anglik oddal bardzo slaby strzal w srodek bramki i bramkarz Labedzi zlapal futbolówke.

Arbiter zakonczyl spotkanie. Wynik to 1:0 dla Arsenalu. Jest to pierwsze ligowe zwyciestwo podopiecznych Arsene Wengera w tym sezonie.

Bramka: Arszawin 40’

Zólte kartki: Koscielny, Arteta, Walcott – Caulker, Agustien

Widzów: 60087

Sedzia: Stuart Attwell

Arsenal: Szczesny – Sagna, Mertesacker, Koscielny, Gibbs – Frimpong (Coquelin 74’), Arteta, Ramsey – Walcott, Van Persie (Chamakh 81’), Arszawin (Benayoun 62’).

Niewykorzystane zmiany: Fabianski, Andre Santos, Djourou, Park.

Swansea: Vorm – Williams, Taylor, Caulker, Rangel – Britton, Sinclair, Dyer (Moore 84’), Allen (Dobbie 75’) – Agustien (Gower 64’), Graham.

Niewykorzystane zmiany: Tremmel, Bessone, Richards, Lita.