Arsenal z Birmingham City w finale Continental Cup

Aktualności 5 Komentarze

Zwyciezcy Super League kobiet Arsenal spotka sie z wicemistrzami ligi Birmingham City w finale Continental Cup 25. wrzesnia we wtorek. Kanonierki walcza o tryplet – wygraly juz FA Cup i lige. Birmingham natomiast doszedl do pierwszego finalu od 2002 roku po wygranej w pólfinale z Evertonem 2-1.

Arsenal pokonal Lincoln wynikiem 3-1. W 29. minucie Houghton strzelila bramke po swietnym podanie Ellen White. Houghton nastepnie asystowala w 36. minucie i Danielle Carter strzelila bramke na 2-0. Taki wynik utrzymal sie do przerwy.

Lincoln strzelil bramke kontaktowa w 63. minucie, ale Arsenal nie dal za wygrana – osiem minut pózniej Kim Little strzelila decydujacego gola i ustalila wynik na 3-1.

Arsenal i Birmingham spotkaja sie na stadionie zespolu Burton Albion z League Two – Pirelli Stadium – w niedziele. 25. wrzesnia.