Zwyciestwo po ciezkim meczu. Arsenal vs Sunderland 2:1 (1:1)

Farbi Aktualności 320 Komentarze

Po ciezkim spotkaniu i dwóch bramkach Robina van Persiego, Arsenal pokonal na Emirates Stadium Sunderland 2:1. Dzieki temu zwyciestwu Kanonierzy awansowali na 10. pozycje w ligowej tabeli. Dla gosci bramke z rzutu wolnego zdobyl byly gracz The Gunners – Sebastian Larsson.

Arsenal zaczal mecz od mocnego uderzenia. Rosicky wyprowadzil dobra akcje, podal do Gervinho, ten zagral do van Persiego, a Holender nie zmarnowal dobrej szansy i strzalem prawa noga zdobyl gola. 1:0 po zaledwie 28 sekundach gry!

W 8. minucie znów pokazal sie Gervinho. Iworyjczyk przedarl sie lewa strona mijajac zwodem obronce, podal po ziemi w pole karne, ale Brown wyprzedzil wszystkich i wybil pilke przed pole karne.

W 11. minucie blysnal geniuszem van Persie. Przyjal pilke, jednoczesnie obracajac sie i gubiac obronce, a nastepnie pieknie podcial pilke i z 16 metrów próbowal przelobowac bramkarza. Pilka nieszczesliwie trafila w slupek i wyleciala w boisko. To bylby cudowny gol w wykonaniu kapitana Kanonierów.

Dwie minuty pózniej znów aktywny Holender próbowal swoich sil. Otrzymal podanie od Artety i z 20 metrów próbowal uderzyc na bramke, pilka o okolo metr minela bramke.

W 20. minucie kolejna swoja akcje Gervinho zakonczyl niecelnym strzalem.

W 30. minucie mamy totalnie niespodziewana sytuacje. Na strzal z ok. 25 metrów z rzutu wolnego zdecydowal sie Larsson. Zrobil to tak zaskakujaco, ze pilka wpadla do bramki Szczesnego przy samym slupku. Niespodziewanie mamy 1:1.

W 35. minucie Szczesny ratuje zespól przed strata bramki na 1:2. Po dosrodkowaniu Sessegnona przed szansa stanal Cattermole. Jego strzal glowa z 3 metrów kapitalnie obronil jednak Polak i nadal mamy wynik remisowy.

Przez kolejne 10 min. Arsenal nie mógl sie otrzasnac po stracie bramki, ataki byly chaotyczne, nieprzemyslane, przez co nieskuteczne.

Pomimo doliczonych dwóch minut nic sie nie zmienilo i Arsenal remisuje do przerwy z Sunderlandem 1:1.

Na poczatku drugiej czesci gry mielismy swietna szanse dla Kanonierów. Walcott przypadkowo doszedl do pilki i oddal strzal, ten zostal jednak zablokowany, ale w taki sposób, ze omal pilka nie wpadla do bramki. Na szczescie dla gosci wszystko wyjasnil Brown.

Przez kolejne 10 minut mielismy koncert zóltych kartek i brzydkich fauli. Jeden gracz Arsenalu ujrzal zólty kartonik, natomiast az trzech pilkarzy Czarnych Kotów zostalo upomnianych przez sedziego w tym krótkim odstepie czasu.

W 64. minucie Arteta ladnie wypuscil van Persiego, a ten strzalem po krótkim rogu próbowal pokonac Mignoleta. Bramkarz gosci nie dal sie zaskoczyc i nadal mamy remis 1:1.

W 73. minucie fantastycznym rajdem popisal sie Arszawin, minal kapitalnie trzech rywali, oddal strzal prawa noga, ale niestety strzelil obok bramki.

W 83. minucie Kanonierzy wychodza na prowadzenie. Van Persie podszedl do rzutu wolnego z odleglosci okolo 25 metrów od bramki strzezonej przez Mignoleta. Fantastyczne uderzenie i szal radosci na trybunach. 2:1 dla gospodarzy.

Minute pózniej moglo byc jednak 2:2. Po zablokowanym strzale Wickhama w sytuacji sam na sam ze Szczesnym znalazl sie Dong-won. Koreanczyk strzelil po ziemi i zdobyl bramke, ale sedzia ostatecznie dopatrzyl sie spalonego i nie uznal gola.

Pomimo doliczonych pieciu minut Arsenal dotrzymal wynik do konca i odniósl trzecie zwyciestwo w tym sezonie. W tym momencie podopieczni Arsene Wengera zajmuja 10. pozycje w tabeli majac na koncie 10 oczek.

Arsenal: Szczesny – Jenkinson, Mertesacker, Koscielny, Gibbs(49′ Santos) – Song, Arteta, Rosicky(77′ Benayoun) – Walcott, Gervinho (67′ Arshavin), Van Persie.

Lawka rezerwowych:Fabianski, Andre Santos, Djourou, Frimpong, Arshavin, Benayoun, Park.

Sunderland: Mignolet – O’Shea, Richardson, Turner, Brown – Elmohamady, Larsson (67′ Dong-won), Cattermole(87′ Gardner), Colback – Vaughan, Sessegnon (79′ Wichham).

Lawka rezerwowych:Gardner, Dong-won, Meyler, Westwood, Wickham, McClean, Laing.

Bramki: Arsenal: 1′ Van Persie (Gervinho), 83′ Van Persie – 30′ Larsson