Aaron Ramsey w 92. minucie daje Arsenalowi zwyciestwo. Olympique Marsylia vs. Arsenal 0:1 (0:0)

Farbi Aktualności 332 Komentarze

Srodowego wieczora Kanonierzy pokonali na Stade Velodrome Olympique Marsylie 1:0. Bramke rzutem na tasme w 92. minucie meczu zdobyl Aaron Ramsey. Kanonierzy tym samym awansowali na pierwsza pozycje w tabeli grupy F. Samo spotkanie mozna okreslic mianem „meczu walki”. Wiele zóltych kartek po obu stronach i nie za wiele sytuacji podbramkowych. Jak juz kibice Arsenalu zdazyli sie przyzwyczaic, dnia dzisiejszego z powodu kontuzji wypadl kolejny zawodnik. Jest nim Carl Jenkinson. Uraz 19-latka pozostawia Arsene’a Wengera w bardzo trudnej sytuacji, gdyz podstawowy prawy obronca – Bacary Sagna równiez leczy uraz. O decyzjach Bossa dowiemy sie najprawdopodobniej dopiero przed meczem ze Stoke.

W trzeciej minucie mielismy pierwsza niebezpieczna sytuacje. Alex Song stracil pilke na okolo 25. metrze od bramki. Jedyna mozliwoscia byl faul. Kamerunczyk zostal za to zagranie ukarany zólta kartka. Strzal z rzutu wolnego z latwoscia broni Wojciech Szczesny. W 9. minucie zagotowalo sie pod druga bramka. Dosrodkowanie Walcotta przecial glowa van Persie. Obok bramki, jednak nawet, gdyby pilka zatrzepotala w siatce, gol nie zostalby uznany – Holender w momencie podania znajdowal sie na pozycji spalonej. W 14. minucie zólta kartke za protestowanie oglada Andre Ayew. Chwile pózniej kartonik tego samego koloru wedruje do Andre Santosa.

W 22. minucie po dosrodkowaniu z rzutu roznego Mikela Artety jeden z obronców gospodarzy uderza pilke reka. Sedzia nie reaguje. Pierwszy powazny blad arbitra w tym meczu. Kilkanascie sekund po tej sytuacji Diarra uderza z daleka. Niecelnie. Przez chwile poza boiskiem Carl Jenkinson. Fin nabawil sie drobnego urazu. Jesli kontuzja okaze sie powazniejsza, Arsenal nie bedzie mial w kadrze zadnego nominalnego prawego obroncy.

W 30. minucie mielismy najpowazniejsza jak dotychczas szanse na gola. Z lewej strony Ayew zwiódl Mertesackera i oddal strzal na bramke. W ostatniej chwili uderzenie zablokowal Carl Jenkinson i ostatecznie futbolówka minela slupek bramki Szczesnego. Rzut rozny. Minute pózniej kolejna grozna akcje marsylczyków swietna interwencja zakonczyl Koscielny. Napór gospodarzy wzrasta. Niebezpieczne dosrodkowanie Valbueny, w polu karnym pilke koncówka buta dotyka Lucho Gonzalez. Obok slupka.

8 minut przed koncem pierwszej polowy kolejny raz fauluje Santos. Jesli Brazylijczyk dalej bedzie gral w taki sposób, moze to sie niebawem skonczyc czerwona kartka. Rzut wolny, który jednak nie stworzyl wiekszego zagrozenia. Kilkadziesiat sekund pózniej po dosrodkowaniu z rzutu roznego niecelny strzal oddal Robin van Persie. Tuz przed przerwa kolejny juz raz Santos mógl zostac ukarany czerwona kartka. Tym razem przy przyjeciu pilki pomagal sobie reka.

Pierwsza polowa za nami. Jak na razie bez bramek.

Rozpoczecie drugich 45 minut to dwa rzuty wolne dla Arsenalu z okolo 30 metrów. Próbowal Arteta oraz van Persie. Nadal bez zmiany rezultatu i nawet bez zagrozenia bramki Mandandy. W 53. minucie staly fragmenty gry po drugiej stronie boiska. Zamieszanie w polu karnym. Wielu pilkarzy lezy na murawie, a sedzia… odgwizduje spalonego. Chwila spokoju na placu gry. Znowu zakotlowalo sie pod bramka Arsenalu. Trzech pilkarzy Marsylii bylo o krok od przejecia pilki po dosrodkowaniu. Kanonierzy moga mówic o szczesciu. W tej sytuacji Jenkinson nabawil sie jakiegos urazu. 19-latek nie bedzie w stanie kontynuowac gry. W jego miejsce na boisko wbiega Johan Djourou.

Arsene Wenger przeprowadza kolejna zmiane. Theo Walcotta zmienia Gervinho. W kolejnych minutach dwukrotnie gracze Arsenalu znajdowali sie na pozycjach spalonych. Pierwsza zmiana u gospodarzy. Na lawce rezerwowych siada Loic Remy. Na murawe wbiega Andre-Pierre Gignac. Na zegarach 71. minuta, a na tablicy wyników nadal dwa gole zera. W miedzyczasie za Lucho Gonzaleza wchodzi Morgan Amalfitano. Kilkanascie sekund po zmianie Johan Djourou zostaje ukarany zólta kartka.

Na ostatnie 13 minut na boisku melduje sie Aaron Ramsey. Zastepuje on potwornie zmeczonego Andrieja Arszawina. Okazja dla Arsenalu. Johan Djourou dosrodkowuje z prawej strony. Nikt toru lotu pilki nie przecial i wyladowala ona przy nodze Tomasa Rosicky’ego. Ten podal do Ramseya, który z pierwszej pilki oddal ja Gervinho. Iworyjczyk… posliznal sie w polu karnym i zaprzepaszczona szansa na gola.

Na ostatnie 4 minuty Didier Deschamps posyla do boju Charlesa Kabore. Swój udzial w tym meczu zakonczyl tym samym Benoit Cheyrou. W 90. minucie dobra sytuacje po prostopadlym podaniu mial van Persie. Mandanda stanal na wysokosci zadania i wybil pilke na rzut rozny. Sedzia dolicza trzy minuty do tego spotkania.

Wreszcie w 92. minucie doczekalismy sie gola! Dluga pilka od Djourou w pole karne. Stracenie Gervinho i futbolówke przy nodze ma Ramsey. Walijczyk posyla niski strzal tuz przy slupku. Bramkarz bez szans. Tylko sekundy dziela Kanonierów od zwyciestwa w Marsylii.

Wiecej podbramkowych akcji sie nie doczekalismy. Arbiter zakonczyl mecz. Dzieki temu zwyciestwu The Gunners awansowali na pierwsza pozycje w swojej grupie.

Bramka: Ramsey 90’

Zólte kartki: Ayew, Diawara, Gignac – Song, Santos, Djourou.

Sedzia: Damir Skomina

Widzów: 24534

Olympique Marsylia: Mandanda – Azpilicueta, N’Koulou, Diawara, Morel – Diarra, Cheyrou (Kabore 87’), Lucho Gonzalez (Amalfitano 73’), Valbuena – Remy (Gignac 69’), A. Ayew.

Niewykorzystane zmiany: Bracigliano, Traore, Sabo, Roland.

Arsenal: Szczesny – Jenkinson (Djourou 62’), Mertesacker, Koscielny, Andre Santos – Song, Arteta, Rosicky – Walcott (Gervinho 67’), Arshavin (Ramsey 78’), Van Persie.

Niewykorzystane zmiany: Fabianski, Benayoun, Coquelin, Chamakh.