"Captain Vantastic". Arsenal vs Stoke 3:1 (1:1)

Farbi Aktualności 304 Komentarze

„Captain Vantastic” („kapitan VANtastyczny”) – takie slowa nasuwaja sie na mysl kibicowi Arsenalu po dzisiejszym spotkaniu ze Stoke. Holender wszedl na boisko w 65. minucie przy stanie 1:1 i w ciagu 15 minut zdobyl dwie bramki. Po raz kolejny pokazal, ze jest po prostu niezastapiony na swojej pozycji. Kapitalne spotkanie zagral równiez Gervinho, który zdobyl jednego oraz asystowal przy dwóch bramkach. Dla gosci trafil dzis Peter Crouch. Po tym zwyciestwie Arsenal awansowal na siódme miejsce w ligowej tabeli.

Na poczatku dwukrotnie do akcji ofensywnych dolaczyl sie Johan Djourou. Za pierwszym razem jego dosrodkowanie znalazlo adresata, jednak druga wrzutke najlepiej pominac milczeniem. W 9. minucie pierwszy raz powaznie zagotowalo sie pod bramka Stoke. Swietne dosrodkowanie Artety z rzutu roznego strzalem glowa wienczy Chamakh. Kilkadziesiat centymetrów obok bramki. Chwile pózniej niecelny strzal Artety z dystansu. W 14. minucie posiadanie pilki wynosi 70-30 % dla Arsenalu. Wyraznie widac, ze goscie nastawili sie dzisiaj na kontrataki, to Kanonierzy dyktuja tempo gry.

15. minuta to ladna wysoka pilka Ramseya w pole karne. Tam dopadl ja Gervinho. Zle przyjecie i szansa na gola zaprzepaszczona. Kolejna ladna akcja The Gunners. Walcott zwiódl rywala na prawym skrzydle i dosrodkowal w pole karne. Tam niestety nie bylo zadnego kolegi z zespolu i pilka wyszla na aut.

Faul na Theo Walcotcie. Rzut wolny bity przez Artete. Zamieszanie, futbolówke przy nodze ma Gervinho. Wysuniecie do Ramseya, a ten poteznym strzalem próbuje umiescic pilke w siatce. Brakowalo naprawde niewiele.

I w 27. minucie mamy pierwsza bramke! Bardzo dobrze grajacy jak na razie Ramsey osmiesza podaniem lobem obronców Stoke. Pilka zagrana idealnie pod noge Gervinho. Ten nie mógl zmarnowac tej sytuacji i mamy 1:0 dla Arsenalu. Swietna akcja.

Radosc Arsenalu nie trwala dlugo. W 34. minucie goscie zdobywaja bramke wyrównujaca. Rzut wolny, zamieszanie w polu karnym, kilka pojedynków glówkowych i wreszcie Peter Crouch wbija pilke do pustej bramki z jednego metra. 1:1!

Po bramce dla Stoke spotkanie sie wyrównalo. The Potters zdecydowanie odwazniej ruszaja do ataków. Sporo niedokladnych podan ze strony Arsenalu oraz bardzo malo sytuacji podbramkowych. W miedzyczasie sedzia dolicza dwie minuty do pierwszej polowy. W tym czasie fantastyczna okazje mial Chamakh. Arteta poslal niska pilke z lewego skrzydla w pole karne, a tam Marokanczyk byl o krok od wbicia jej do siatki. Na drodze stanal jednak obronca Stoke, który wybil futbolówke na rzut rozny. Koniec pierwszej polowy.

Od pierwszej minuty drugiej czesci meczu ruszyli Kanonierzy. Próbowal Walcott, Arteta oraz Gervinho. Bez powodzenia. Zólta kartka dla Wilkinsona. Krótka przerwa w grze, Walters potrzebuje pomocy medyków.

W 65. minucie Robin van Persie wchodzi na murawe. Dla Marouane’a Chamakha jest to koniec meczu. Od razu po wejsciu na murawe van Persie mial okazje pomóc swojemu zespolowi w zmianie wyniku. Jego dosrodkowania jednak nie przecial Koscielny. Chwile potem Wojciech Szczesny bardzo ryzykownie dryblowal na dwudziestym metrze od bramki. Efektownie, ale ryzykownie. Holender bardzo aktywny, kolejna okazja. Tym razem zaden z kolegów nie odczytal jego zamiarów i podanie znalazlo swój koniec na obroncy Stoke. Spotkanie sie ozywilo, Kanonierzy przejeli inicjatywe. W 70. minucie Theo Walcotta zmienia Andriej Arszawin.

Wreszcie w 73. minucie The Gunners wychodza na prowadzenie. Ladna wysoka pilka Artety na prawe skrzydlo. Tam jest Gervinho. Kilka zwodów i wysuniecie pilki do Robina van Persiego. Ten plaskim strzalem umieszcza pilke tuz przy slupku. Arsenal 2, Stoke 1.

Rzut wolny dla Stoke. Futbolówka w rekach Wojtka Szczesnego, ale to nie koniec akcji. Cameron Jerome jak taran wpada w Polaka. Bramkarz jest bardzo niezadowolony z tego powodu i postaral sie o to, by jego przeciwnik sie o tym dowiedzial.

3:1 dla Arsenalu! Kolejny raz dwójka Gervinho-van Persie daje kibicom Arsenalu powód do swietowania. Niemal kopia sytuacji z drugiej bramki, z ta drobna róznica, ze Iworyjczyk podawal z lewej strony boiska. „Captain Vantastic” zdobywa swoja dziewiata bramke w tym sezonie.

Nie minelo kilkadziesiat sekund i goscie mogli zdobyc gola kontaktowego. Kenwyne Jones oszukal dwóch rywali i byl o krok od strzalu. Laurent Koscielny ofiarna interwencja oddala zagrozenie.

Na 5 minut przed koncem Kanonierzy wymieniaja pomiedzy soba kilkadziesiat podan. Za kazdym razem z trybun slychac glosne „ole!”. Cztery minuty doliczone. Jeszcze przed koncem meczu Gervinho mógl podwyzszyc wynik. Kat byl jednak zbyt ostry. Swietne podanie van Persiego. Po tej sytuacji asystent dwóch oraz strzelec jednej bramki w dzisiejszym meczu opuscil boisko. Jego miejsce zajal Emmanuel Frimpong.

Koniec meczu. Po raz kolejny Robin van Persie pokazal, ze jest niezastapiony na swojej pozycji.

Bramki: Gervinho 27’ (Ramsey), Van Persie 73’ (Gervinho), 82’ (Gervinho) – Crouch 34’ (Walters)

Zólte kartki: Whitehead, Wilkinson.

Sedzia: Paul Mason

Widzów: 59671

Arsenal: Szczesny – Djourou, Koscielny, Mertesacker, Santos – Song (C), Arteta, Ramsey – Walcott (Arszawin 71’), Gervinho (Frimpong 90’), Chamakh (Van Persie 66’).

Niewykorzystane zmiany: Fabianski, Frimpong, Rosicky, Benayoun, Arszawin.

Stoke: Begovic – Wilkinson, Shawcross (C), Upson, Wilson – Whitehead, Whelan, Delap (Diao 60’), Etherington (Jerome 74’) – Walters, Crouch (Jones 74’).

Niewykorzystane zmiany: Sorensen, Huth, Shotton, Palacios.