Oceny pomeczowe: Norwich City – Arsenal

Aktualności 19 Komentarze

Piate zwyciestwo z rzedu w lidze zaliczyli dzisiaj Kanonierzy. Jak na beniaminka przystalo, Norwich City postawilo bardzo trudne warunki gry i mecz zakonczyl minimalna wygrana The Gunners, 1-2. Jak zwykle popis swoich umiejetnosci i zyciowej formy dal Robin van Persie, który ustrzelil wszystkie gole dla przyjezdnych. Oto oceny pomeczowe, jakie wystawilismy za to spotkanie:

Wojciech Szczesny: zapewne chcial sie odkuc po wpadce w meczu reprezentacyjnym z Wlochami, ale nie mial do tego zbyt wielu okazji. Masa ataków Norwich konczyla sie najczesciej pod nogami obronców, a Wojtkowi pozostawalo wyjscia do pilek po rzutach roznych, wolnych – 6.5

Laurent Koscielny: grajac nie na swojej nominalnej pozycji, mial nie popelniac bledów i to mu sie w pelni udawalo. Brakowalo troche podlaczenia sie do ataku, ale nie wymagajmy zbyt wiele od Francuza – 7.0

Thomas Vermaelen: fantastyczne zawody Belga. W calym meczu zaliczyl chyba jedna, maksymalnie dwie straty. Ciagle podlaczal sie do ataku i, co najwazniejsze, skutecznie. Kazdy jego pojedynek glówkowy byl zwycieski. Dodal do tego jeszcze pare swietnych otwierajacych podan. Do gracza meczu brakowalo tylko bramki – 9.0

Per Mertesacker: najgorszy na boisku. Kazda jego obecnosc przy pilce przyprawiala o palpitacje serca. Zawinil przy golu Morisona, przy którym zreszta nie dawal sobie rady przez caly mecz. Oby to byl taki jego pojedynczy „wypad” – 3.5

Andre Santos: chyba brakuje mu kondycji. Pierwsza polowa bardzo dobra, gdzie staral sie ciagle pomagac w ofensywie swoimi rajdami, ale z kazda minuta zaczal coraz bardziej oddychac rekawami, przez co w drugich 45 minutach nie wyróznil sie praktycznie niczym – 6.5

Alex Song: slabe zawody Kamerunczyka. Niezliczona ilosc strat, jakie zapisal sobie na swoim koncie, dawala co rusz okazje na kontre dla rywali. Ratuje go jedynie asysta przy drugiej bramce – 6.5

Mikel Arteta: bardzo dobry mecz Mikela. Szczególnie jego pierwsza polowa. To w duzej mierze dzieki niemu nasza gra wygladala tak dobrze. W koncowych 15, 20 minutach zaliczyl kilka powaznych strat, ale trudno sie dziwic. Hiszpan gral w tym sezonie praktycznie we wszystkich meczach. O swiezosc i kondycje przez 90 minut w takiej sytuacji bardzo trudno – 7.5

Aaron Ramsey: niezle spotkanie Aarona. Co moze sie podobac najbardziej, to zawzietosc u Walijczyka. Biega po calym boisku. Co chwile dopadal do bramkarza rywali, by utrudnic mu wybicie pilki. Raz próbowal efektownie zagrac pietka do Gervinho, niecelnie, ale za inwencje w takich sytuacjach naleza mu sie brawa – 7.0

Gervinho: drybling i pomysl na gre stoja u reprezentanta WKS na bardzo wysokim poziomie, ale skutecznosc niestety juz nie, poniewaz czarnoskóry pilkarz przynajmniej na ten mecz jej kompletnie nie wzial. Psul wszystko to, co wypracowali mu partnerzy, lub on sobie sam. Robil jednak duzo szumu, wiec jest pozytywna postacia tego meczu –7.5

Robin van Persie: ciezko opisac to, co Holender wyprawia w roku 2011. 31 goli w 29 meczach. Powiedzenie, ze klub stoi teraz na jego nogach, nie bedzie niczym przesadzonym. Dzis znowu wyszarpal trzy punkty dla Kanonierów. Luz przy drugiej bramce, podczas gdy klub potrzebowal gola jak powietrza, bez zbednych ceregieli potwierdza, ze Robin w takiej formie jeszcze nigdy sie nie znajdowal – 9.0

Theo Walcott: choc van Persie zalatwil zwyciestwo w dzisiejszym meczu, to jednak trudno jest nie zauwazyc, jak wielki wklad w to mial Walcott. Kapitalna asysta przy pierwszej bramce. Bramka, jaka mógl zdobyc, gdyby nie wyczyniajacy cuda Martin, czy pod koniec meczu uderzenie w slupek. Robil niesamowity ogien na skrzydle. Najlepszy mecz jak dotad w tym sezonie Anglika – 9.0

Oceny wedlug: fkobi14