Swietna gra Songa i Van Persiego! Awans zapewniony! Arsenal vs Borussia Dortmund 2:1 (0:0)

Farbi Aktualności 159 Komentarze

Niesamowity drybling Alexa Songa, dwie bramki kapitana Robina van Persiego oraz bardzo dobre dosrodkowanie Mikela Artety z rzutu roznego. Te trzy wydarzenia warto zapamietac z dzisiejszego spotkania Arsenalu z Borussia Dortmund. W pierwszej polowie Kanonierzy zagrali jednak bardzo slabo. Dopiero druga czesc gry przyniosla fanom Arsenalu upragnione gole i ostatecznie zwyciestwo. Zespól Arsene Wengera pokonal Mistrzów Niemiec 2:1. Jedynego gola dla gosci w doliczonym czasie gry zdobyl Shinji Kagawa.

Zaczeli pilkarze w zólto-czarnych strojach. Juz w pierwszej minucie musial interweniowac Wojciech Szczesny. Zgarnal on futbolówke spod nóg swojemu rodakowi – Robertowi Lewandowskiemu. W piatej minucie polski golkiper obronil takze strzal z dystansu Shinji Kagawy. Przez kolejne kilka minut przewaznie przy pilce znajdowali sie goscie. W 10. minucie strzal glowa Robina van Persiego z latwoscia wylapany przez Weidenfellera. Kanonierzy maja problemy z wyprowadzeniem pilki z wlasnej polowie. Podopieczni Jurgena Kloppa stosuja bardzo wysoki pressing.

20. minuta to najlepsza szansa Arsenalu na gola jak dotychczas. Theo Walcott otrzymal ladna prostopadla pilke na prawym skrzydle. Bramkarz gosci nie zaspal i zdecydowanie wyszedl z bramki. Szybszy golkiper. Tylko wrzut z autu. Anglikowi do przejecia pilki zabraklo naprawde niewiele. Chwila przerwy na boisku. Medycy musza zajac sie kontuzjowanym Svenem Benderem. Juz w 24. minucie Jurgen Klopp przeprowadza zmiane. Bender nie bedzie mógl kontynuowac gry. Zastepuje go 18-letni Moritz Leitner. Niewiele potem Lewandowski próbuje strzalu z daleka. Centymetry obok bramki.

Kolejna wymuszona zmiana w zespole BVB. 28. minuta. Mario Goetze opuszcza boisko. Melduje sie na nim Ivan Perisic. Arsenal, prawde powiedziawszy, przez pierwsze pól godziny spotkania gral bardzo slabo. To przyjezdni z Niemiec dominowali na placu gry. Oby w kolejnych minutach sytuacja ulegla diametralnej zmianie. Nieudane, mozna powiedziec – nieudolne próby dryblingów Gervinho i Walcotta nie sprawiaja zadnych problemów defensywie Borussii. Taka ciekawostka – wedlug Romana Koltonia z telewizji Polsat, Mikel Arteta ma 32 lata.

Kolejny szansa Arsenalu na gola, ale kolejny spalony Walcotta. Tuz przed koncem pierwszej polowy strzal Schmelzera. Broni pewnie Wojtek Szczesny. Akcja z drugiej strony boiska. Dosrodkowanie Walcotta, nieporozumienie, i Weidenfeller wychodzi z tej sytuacji obronna reka. Trzy minuty doliczone przez sedziego do pierwszej polowy spotkania. W trakcie doliczonego czasu nie wydarzylo sie nic wartego zanotowania. Koniec pierwszej polowy. Bardzo slaba gra Arsenalu i wynik bezbramkowy. Miejmy nadzieje, ze na druga polowe wyjdzie inny zespól Kanonierów niz ten, który gral w pierwszych 45 minutach.

Rozpoczyna sie druga czesc meczu. Juz na poczatku drugiej polowy zagotowalo sie pod bramka Arsenalu. Grozne dosrodkowanie i Mertesacker ratuje sie wybiciem pilki za linie koncowa. Kolejna okazja! Kagawa swietnie uciekl defensorom Kanonierów i wyszedl sam na sam z bramkarzem. Swietna interwencja Szczesnego!

Wreszcie w 49. minucie mamy gola! Fantastycznie na lewym skrzydle Alex Song zwiódl 3 rywali i poslal swietna pilke w pole karne. Tam do strzalu glowa doszedl Robin van Persie. To byla tylko formalnosc. 1:0 dla Arsenalu!

Ogromny szacunek dla Alexa Songa za ta fantastyczna indywidualna akcje. Wspanialy drybling. Kilka minut po golu zólta kartke oglada Marcel Schmelzer. Chwila spokoju.

Znakomita okazja na podwyzszenie rezultatu. Gervinho sam na sam z Weidenfellerem. Brak decyzji, niepotrzebne kiwki i… ze swietnej szansy na gola tylko rzut rozny. Iworyjczyk fatalnie zachowal sie w tej sytuacji. Zólta kartka dla Theo Walcotta za niepotrzebne dyskusje z arbitrem. Borussia przeprowadza ostatnia zmiane. Za defensywnego pomocnika Sebastiana Kehla wbiega napastnik Lucas Barrios. Odwazna decyzja trenera. Rzut wolny dla gosci. Perisic zdecydowal sie na strzal. Rykoszet i tylko rzut rozny, po którym faulowany byl jeden z obronców The Gunners.

Walcott przed kolejna szansa na bramke! Strzal Anglika nieco obok bramki. W drugiej czesci meczu to gospodarze dominuja na boisku. Goscie, by liczyc na remis, musza sie bardziej otworzyc, co moze sprokurowac kolejne bramki dla Arsenalu.

Pierwsza zmiana w druzynie Kanonierów. W 74. minucie Gervinho zmienia Yossi Benayoun. Zólty kartonik w miedzyczasie oglada Aaron Ramsey. Nastepny gracz Arsenalu ukarany zólta kartka. Jest nim bedacy na boisku od kilku minut Benayoun. Walcott w indywidualnej akcji. Efekt taki sam, jak przez cale spotkanie – brak zagrozenia bramki Weidenfellera.

Trzeba przyznac, ze Yossi Benayoun prezentuje sie swietnie w ostatnich minutach. Wprowadzil spokój, ale nie boi sie takze efektownej, ofensywnej gry. Akcja Arsenalu. Podanie Izraelczyka do Santosa, ten z powrotem do niego w pole karne, jednak Yossi zbyt dlugo zwlekal z oddaniem strzalu i obronca Borussii wybil pilke. W 83. minucie druga zmiane przeprowadza Arsene Wenger. Z boiska schodzi Laurent Koscielny. Za niego wbiega Johan Djourou.

Alex Song w dzisiejszym spotkaniu prezentuje sie bardzo dobrze zarówno w ofensywie, jak i defensywie. Swietnie czyta gre i nie pozwala na wiele napastnikom BVB. Jeden z najlepszych, jesli nie najlepszy zawodnik na boisku.

Mamy rzut wolny dla Arsenalu z okolo 20 metrów. Niebezpieczna pozycja. Mikel Arteta bedzie wykonawca tego stalego fragmentu gry. Po murze i rzut rozny. Ostatnia roszada u pilkarzy w czerwonych koszulkach. Opuszcza boisko Theo Walcott. Swoja szanse dostaje Abou Diaby.

2:0 dla Arsenalu! Swietne dosrodkowanie Artety z rzutu roznego. Tor lotu pilki przecina Thomas Vermaelen i ostatecznie laduje ona tuz przy nodze Robina van Persiego. Trzy metry od bramki. To musi byc gol! Tak sie wlasnie dzieje i Holender swietuje swoja druga bramke w dzisiejszym meczu!

Sedzia dolicza dwie minuty do tego meczu.

W doliczonym czasie gry goscie zdobywaja honorowa bramke. Lewandowski ladnie wzial na plecy defensora Arsenalu, wysuniecie do Kagawy, a ten nie mial problemów z umieszczeniem pilki w bramce. 2:1!

Po golu sedzia Frank de Bleeckere zakonczyl spotkanie. Arsenal zagwarantowal sobie dzis awans do 1/8 finalu Ligi Mistrzów.

Bramki: Van Persie 49’ (Song), Van Persie 86’ (Vermaelen) – Kagawa 90’ (Lewandowski)

Zólte kartki: Walcott, Ramsey, Benayoun – Schmelzer

Arsenal: Szczesny – Koscielny (Djourou 83’), Mertesacker, Vermaelen, Santos – Song, Ramsey, Arteta – Gervinho (Benayoun 74’), Van Persie (C), Walcott (Diaby 85’).

Lawka rezerwowych: Fabianski, Djourou, Diaby, Frimpong, Benayoun, Arszawin, Chamakh.

Borussia Dortmund: Weidenfeller – Piszczek, Hummels, Schmelzer, Felipe Santana – Kehl (Barrios 64’), Goetze (Perisic 28’), Grosskreutz, Bender (Leitner 25’), Kagawa – Lewandowski.

Lawka rezerwowych: Langerak, Owomoyela, Blaszczykowski, Gundogan.