Vermaelen strzela do obu bramek. Arsenal vs Fulham 1:1 (0:0)

Farbi Aktualności 182 Komentarze

Po slabym spotkaniu w wykonaniu Arsenalu, dwóch bramkach Vermaelena, w tym jednej samobójczej, Kanonierzy zremisowali 1:1 z Fulham. Tym samym zakonczyla sie passa The Gunners 5 wygranych meczów z rzedu.

Arsenal rozpoczal od bardzo mocnego uderzenia. Juz w 3 minucie Kanonierzy mogli wyjsc na prowadzenie za sprawa Arszawina. Rosjanin otrzymal swietna pilke od Robina van Persiego, zdobyl bramke ale sedzia dopatrzyl sie pozycji spalonej i nadal 0:0.

W 6 minucie, gospodarze znów zaatakowali Fulham. Ladna trójkowa akcje rozegral Arteta, van Persie oraz Ramsey. Walijczyk oddal strzal, ale swietnie pilke sparowal Schwarzer.

Kolejny kwadrans minal troche spokojniej, dopiero w 20 minucie goscie stworzyli sobie grozna szanse. Ruiz ladnie podal do Zamory, ten przyjeciem minal Vermaelena i uderzyl na bramke. Niecelnie.

W 24 minucie Walcott popisal sie swietnym rajdem prawa strona. Minal dwóch rywali, wylozyl do Ramseya, a ten fatalnie przestrzelil ponad bramka. Powinno byc prowadzenie gospodarzy.

W 32 minucie Dembele mial szanse na zdobycie bramki. Uderzyl z 20 metrów ale strzal zablokowal Vermaelen. Goscie mieli rzut rozny, po którym niegroznie uderzal Hangeland.

Dwie minuty pózniej to Kanonierzy mieli dobra szanse. Walcott dosrodkowal do van Persiego, ten odegral glowa do tylu, tam jednak Arszawin uderzyl niedokladnie i pilka minela bramke.

5 min przed koncem pierwszej polowy swietna szanse mieli goscie. Pilke na lewej stronie dostal Dembele, uderzyl w krótki róg, ale swietnie spisal sie Szczesny i sparowal pilke na rzut rozny.

W ostatniej minucie pierwszej polowy gospodarze mieli jeszcze jedna okazje, ale niedokladnie glowa uderzyl Mertesacker.

Po przerwie znów zaatakowal Arsenal. Prawym skrzydlem przedarl sie Walcott, dosrodkowal w pole karne i omal nieporozumienie Schwarzera i Senderosa nie doprowadzilo do straty bramki.

W 54 minucie zaatakowali goscie. Swietnie zagral z lewej strony Dempsey ale Dembele przestraszyl sie wychodzacego Szczesnego i nie trafil w pilke.

W 58 minucie swoja szanse mial Van Persie. Holender dostal pilke od Artety, przyjal ja i uderzyl po dlugim rogu. Kiedy wydawalo sie, ze pilka wpadnie przy slupku bramki, Baird niesamowita interwencja uratowal swój zespól od utraty gola. Wciaz 0:0

W 65 minucie mamy katastrofe. Murphy podal kapitalnie do Riise, ten zle przyjal pilke i dopadl do niej Vermaelen. Belg tak niefortunnie wybijal pilke, ze ta wpadla przy samym slupku bramki zaskakujac Szczesnego. 0:1!

Dwie minuty pózniej moglo byc 0:2. Zamora otrzymal swietna pilke uderzyl na bramke i ta wpadla do siatki. Sedzia liniowy pokazal jednak pozycje spalona i gol nie zostal uznany. Dobra decyzja arbitra.

W 74 minucie wszyscy kibice widzieli juz pilke w bramce po strzale glowa Djourou. Uderzenie jednak fenomenalnie obronil Schwarzer i nadal mamy prowadzenie gosci.

W 81 minucie znów szanse mial Van Persie. Po dosrodkowaniu Santosa przyjal pilke ale uderzyl ponad bramka.

30 sekund pózniej mamy bramke dla Arsenalu. Vermaelen zrehabilitowal sie za samobója i zdobyl bramke glowa podlaczajac sie niespodziewanie do akcji. Asyste zaliczyl Walcott. 1:1

Kolejne kilka minut to ciagle ataki Kanonierów. Wyglada niestety to jak walenie glowa w mur. Swoje szanse mial van Persie, Gervinho oraz Walcott ale nic z tego nie wyszlo.

Pomimo 4 minut które doliczyl sedzia, spotkanie zakonczylo sie remisem 1:1.