Swietna gra Arsenalu, Wigan rozgromione! Wigan vs Arsenal 0:4 (0:2)

Farbi Aktualności 253 Komentarze

Taki Arsenal chcemy ogladac w kazdym spotkaniu! The Gunners w dzisiejszym spotkaniu na DW Stadium bez problemów ograli Wigan 4:0. Bramki dla gosci zdobywali: Mikel Arteta, Thomas Vermaelen, Gervinho oraz Robin van Persie. Caly zespól zaprezentowal sie z dobrej strony. Dzieki temu zwyciestwu podopieczni Arsene Wengera przeskoczyli dwa oczka wyzej w tabeli i zajmuja juz piata pozycje. Oby tak dalej!

Spotkanie zaczelo sie troche chaotycznie. Duzo niedokladnych, przypadkowych podan oraz uderzen. W drugiej minucie próbowal Victor Moses, ale strzal po rykoszecie bez problemów wylapal Wojciech Szczesny. W 7. minucie gospodarze mieli wyborna okazje na zdobycie gola. Dosrodkowanie z lewego skrzydla wybija Szczesny. Robi to jednak tak nieszczesliwie, ze futbolówka laduje po noga Jordi Gomeza. 10 metrów od bramki. 26-latek strzela obok slupka. Przez najblizsze kilka minut nie dzialo sie nic godnego zanotowania. W 20. minucie rzut wolny bity przez Mikela Artete. Zamieszanie w polu karnym i ostatecznie rzut rozny dla Arsenalu. Nie przyniósl on wiekszego zagrozenia bramce strzezonej przez Al Habsiego.

I w 28. minucie Arsenal wychodzi na prowadzenie! Na strzal z daleka zdecydowal sie Mikel Arteta. Zrobil to w fantastyczny sposób i Ali Al Habsi musi wyciagac pilke z siatki! Swietne uderzenie!

Kibice nie zdazyli jeszcze dobrze usiasc w swoich krzeselkach, a Kanonierzy ukasili po raz kolejny. Bardzo dobre dosrodkowanie Robina van Persiego z rzutu roznego. W polu karnym rywali ladnie odnalazl sie Thomas Vermaelen i strzalem glowa umieszcza pilke w bramce! Juz 2:0!

W 34. minucie moglo byc juz 3:0. Gervinho podal do Robina van Persiego, a ten strzela z pierwszej pilki. Niesamowitym refleksem popisal sie golkiper Latics. Poprawka Theo Walcotta juz ponad poprzeczka. W kolejnych minutach nie dzialo sie nic szczególnego.

Pod koniec pierwszej polowy szanse mial jeszcze Gervinho, ale zbyt mocno wypuscil sobie on pilke i z jego akcji nie wyniklo nic dobrego. Minuta doliczona do pierwszej czesci gry. Godna zapamietania sytuacja doliczonego czasu? Swietny wslizg Pera Mertesackera we wlasnym polu karnym i czysty odbiór pilki.

Na poczatku drugiej polowy zólta kartka zostaje ukarany Gary Caldwell. W 54. minucie kolejny raz bliski strzelenia bramki byl Gervinho. Dosrodkowanie Walcotta w pole karne do Van Persiego. Holender glowa zgrywa pilke do srodka, do Gervinho. Iworyjczyk jednak nie dochodzi do podania i sytuacje wyjasniaja defensorzy Wigan. Chwile pózniej grozny strzal Maynora Figueroa z dystansu. Obok bramki. W 57. minucie zólty kartonik oglada Alex Song. Uderzenie Gomeza z rzutu wolnego bez problemów lapie Szczesny. Dwie minuty pózniej kolejny raz z daleka próbuje Arteta. Tym razem sie nie udalo i rozpocznie bramkarz.

Gol! Ladna dwójkowa akcja Van Persiego z Songiem zakonczona strzalem tego pierwszego. Al Habsi strzal Holendra jeszcze wybronil, jednak przy dobitce Gervinho nie mial juz zadnych szans. 3:0!

W 63. minucie nastepna wyborna okazja. Van Persie mial pilke na jedenastym metrze od bramki. Strzal prawa noga okazal sie niecelny. W 70. minucie równiez niecelnie uderza Ramsey. Akcja z drugiej strony boiska. Franco Di Santo strzela z niebezpiecznej pozycji. Rykoszet i rzut rozny, po którym pilka znalazla sie w rekach Wojtka Szczesnego. Zólta kartka ukarany Gohouri. 74. minuta to trzeci w tym meczu strzal Artety z dystansu. Pierwszy z nich odnalazl droge do siatki, drugi okazal sie niecelny, natomiast trzeci spokojnie zlapal Al Habsi.

4:0! Robin van Persie podwyzsza rezultat spotkania! Theo Walcott odzyskal pilke pod bramka rywali i podal na jedenasty metr do kapitana. Takiej okazji nie mógl zmarnowac i mamy czwartego gola w tym meczu.

Arsene Wenger zdecydowal sie przeprowadzic az trzy zmiany w 80. minucie. Z boiska schodza: Walcott, Gervinho oraz Song, a w ich miejsce wbiegaja: Benayoun, Arszawin i Coquelin. Wlasnie Coquelin kilka chwil pózniej zostaje ukarany zólta kartka. Z trybun zajmowanych przez kibiców gosci slychac glosne „ole!” przy kazdym zagraniu graczy w czerwonych koszulkach. Przed koncem meczu po niebezpiecznym wslizgu na Ramseyu zólty kartonik wedruje do Damie.

Arbiter konczy to spotkanie! Kanonierzy zaprezentowali sie dzisiaj z naprawde dobrej strony i pewnie ograli Wigan 4:0!

Bramki: Arteta 28’ (Vermaelen), Vermaelen 29’ (Van Persie), Gervinho 61’, Van Persie 78’ (Walcott)

Sedzia: Mark Clattenburg

Zólte kartki: Caldwell, Gohouri, Damie – Song, Coquelin.

Widzów: 19280

Wigan: Al Habsi – Gohouri, Stam, Caldwell (C), Figueroa – Moses, McCarthy,Diame (McArthur 89’), Gomez (Crusat 59’), Jones – Sammon (Di Santo 59’).

Lawka rezerwowych: Pollitt, Watson, Rodallega, Lopez.

Arsenal: Szczesny – Koscielny, Mertesacker, Vermaelen, Andre Santos – Song (Coquelin 80’), Arteta, Ramsey – Gervinho (Arszawin 80’), Walcott (Benayoun 80’), Van Persie.

Lawka rezerwowych: Fabianski, Djourou, Oxlade-Chamberlain, Chamakh.