Chamberlain i Park w druzynie rezerw – Arsenal 0-2 Sunderland

Aktualności 2 Komentarze

Druzyna rezerw Arsenalu fatalnie rozpoczela nowy rok. Spotkanie u siebie na London Colney podopieczni Neila Banfielda przegrali 0-2 z druzyna rezerw Sunderlandu. 90 minut rozegralo dwóch zawodników pierwszej druzyny – Alex Oxlade-Chamberlain i Park Chu-Young. Ponadto, pelny mecz zagral kapitan druzyny rezerw, Ignasi Miquel oraz Ryo Miyaichi.

Sunderland rozpoczal bardzo agresywnie. Noble juz w pierwszej minucie strzelal na bramke Damiena Martineza. To byla zapowiedz tego, czego mozna bylo sie spodziewac. Zaraz pózniej Oumare Tounkara przedryblowal cala obrone Kanonierów i próbowal ominac bramkarza, ale Martinezowi udalo sie wyciagnac pilke spod nóg napastnika.

W 18. minucie Arsenal skapitulowal. Rzut wolny wykonany przez Lewisa Lainga znalazl Noble’a który strzelil tuz pod Martinezem. Arsenal byl bliski odpowiedzi. Zaraz pózniej Park dostal dosrodkowanie w polu karnym, ale minimalnie chybil glówke. 5 minut pózniej Knott podwyzszyl na 2-0.

Po bramce, Chamberlain przeniósl sie do srodka pomocy i od tamtej chwili mial coraz wiecej wplywu na gre Arsenalu. W 41. minucie podal pilke do Parka, który byl bardzo blisko swietnej sytuacji, ale Gordonowi udalo sie wybic. Chwile pózniej Park mial kolejna sytuacje, ale z 12 metrów spudlowal.

Druga polowa wygladala podobnie. Bardzo blisko bramki byl Alex Oxlade-Chamberlain, który z rzutu wolnego z 30 metrów strzelil minimalnie ponad bramka. Kanonierzy podkrecili tempo i naciskali przez cala druga odslone, ale wynik sie nie zmienil.