Wenger: Udowodnilismy, ze potrafimy szybko strzelac bramki

Aktualności 13 Komentarze

Arsene Wenger przyznal, ze przed Arsenalem czeka ciezkie zadanie w pojedynku z Milanem po porazce 4:0, ale po pokonaniu Tottenhamu i Liverpoolu – dwóch topowych druzyn – wyczuwa wieksza pewnosc i przekonanie, ze Kanonierzy moga nadrobic straty z pierwszego spotkania.
Arsenal w ostatnich 19 domowych zwyciestwach szesciokrotnie wygrywal róznica czterech lub wiecej bramek. Ponadto The Gunners zdobyli 5 bramek w 24 minuty przeciwko Blackburn, oraz kolejne 5 w 28 minut w spotkaniu z Tottenhamem.
– Kocham takie statystyki! Mozemy tyle strzelic, jestesmy w dobrej formie. Musimy po prostu sie postarac i tego dokonoac. – powiedzial Francuz.
– Nie bedzie to latwe, bo wynik z pierwszego spotkania sprawia, ze zwyciezca tego dwumeczu wydaje sie byc wyloniony, ale nadal mamy szanse to zmienic.
– Nawet jesli Milan zdobedzie bramke, to nie wszystko bedzie stracone. Jesli bedziemy w takiej dyspozycji jak w meczu ze Spurs, to nie mamy sie czego obawiac, wiec po prostu damy z siebie wszystko.

Komentarze 13

1. Zdjęcie profilowe MattiAFC
  2. Zdjęcie profilowe Krzystr
  3. Zdjęcie profilowe
    Clayton

Tak, musimy od poczatku ruszyc. Praktycznie po 20 minutach wszystko stanie sie jasne, bo jezeli bedziemy grali tak jak z Liverpoolem, bedziemy pasywni, to na wysokie zwyciestwo nie ma szans. I tak szanse sa prowizoryczny, bo to LM, ale atakowac trzeba, bo nawet jesli przegramy, to nic sie nie stanie.

4. Zdjęcie profilowe MattiAFC
  5. Zdjęcie profilowe Leonidas

Jedno jest pewne, nie ma czego bronic, wiec jak nam wladuja bramke czy nie to i tak jestesmy na straconej pozycji(przynajmiej na poczatku), dlatego trzeba zagrac mega ofensywnie, poslac na sam poczatek najlepszych jakich mamy, a gdybysmy juz prowadzili 2:0 badz 3:0 wtedy wzmocnic defensywe, zeby przypadkiem nie stracic gola bedac tak blisko sukcesu. I przede wszystkim zagrac tak jak z Kurami(chodzi o styl itp.), bo jak zagramy tak jak z L’Poolem to porazka gwarantowana.

6. Zdjęcie profilowe
    ProfReds

Jedna bramka dla Milanu na ES, powoduje, ze nasze 5 nic nie da, wiec strata tej jedynej bedzie tragedia – nawet biorac pod uwage swietna forme ze Spurs i… skutecznosc w Liverpoolu.

@Leonidas
    Przy 2:0 czy 3 do jaja, nie mozna wzmacniac defensywy. Po zdobyczy w postaci kilku bramek nasz zespól dostaje takiego kopa, ze nie mozna go hamowac. Taktyka na ten mecz musi byc z rodzaju tych "va banque", wiec albo 4:0, albo nic. Dopiero przy wyniku zapewniajacym dogrywke mozna myslec o wzmacnianiu szeregów obronnych.
    Nie wiem, czy nasz zespól po zdobyciu czterech bramek bylby wypalony czy zapalony do dalszego bombardowania, ale jestem pewien, ze szanse mamy mimo wszystko iluzoryczne. Mimo tego nie mozna grac o honorowe zwyciestwo, typu 1:0 czy 2:0. Gramy o wszystko i kibice na EM takze powinni o tym pamietac(doping!).

7. Zdjęcie profilowe dejwids
    dejwids

Wynik z poprzedniego meczu sprawia ze jestesmy sparalizowani. Totalna ofensywa moze sprawic ze Milan chetnie sie cofnie pozwoli nam rozciagac gre zagraniami na skrzydla z ktorych my bedziemy slac wrzuty nie stwarzajace zadnego zagrozenia natomiast nasz przeciwnik bedzie staral sie szybko kontratakowac. Tego sie obawiam. Najbardziej potrzebna bedzie nam szybkosc i zajebi…e podania gra na jeden kontakt i sporo szczescia. Gol po cudownym strzale z dystansu, ze dwa karne i dwa gole Theo po kontrze. Wiadomo ze Robin bedzie niesamowicie markowany wiec inni beda musieli sie naprawde wykazac. tesknie za Jackiem ehhh… to nasz brakujacy element

8. Zdjęcie profilowe dejwids
  9. Zdjęcie profilowe zajonc89
  10. Zdjęcie profilowe
  11. Zdjęcie profilowe
    Konrad3112

W tym meczu ze strony Arsenalu bedzie chodzilo glównie o pressing. Srodek, atak i boczni obroncy musza z siebie dawac 110%. Jezeli straca pilke to gonic za tym kto im ja odebral. Przy tym Koscielny i Vermaelen musza zagrac mecz zycia i nie przepuscic zadnego kontrataku. Ciezkie zadanie przed nami ale wierze, ze wykonalne! ;)