Oceny pomeczowe: Arsenal vs. Aston Villa

Mzzss Aktualności 18 Komentarze

Fantastyczne pierwsze 45 minut; niespodziewana bramka Gibbsa i sklejenie pilki przez Walcotta w sposób niecodzienny dla niego; jesli dodamy sam fakt, ze asystujacym byl Alex Song zagrania tego nawet nie trzeba opisywac… Maestria. Drugie trzy kwadranse spokojne, oparte na utrzymywaniu obecnego, w pelni zadowalajacego stanu gry. Apatycznie i zachowawczo tego meczu jednak Kanonierzy nie zakonczyli. Wisienka na torcie byla torpeda Mikela Artety. 3-0. A tymi, którzy polegli i dali szósta w lidze (a siódma w ogóle) wygrana Kanonierom, byla Aston Villa. Aston Villa bedaca w slabej formie, chociaz w spotkaniach z Arsenalem w tym sezonie nie dajaca sie tak latwo londynczykom (w pierwszym ligowym pojedynku na Villa Park The Gunners zapewnili sobie zwyciestwo dopiero w doliczonym czasie gry; w drugim, w Pucharze Anglii rozstrzelali wprawdzie w siedem minut ekipe McLeisha, ale po pierwszej polowie i dwóch wtedy straconych bramkach, na to sie nie zanosilo). Oto oceny pomeczowe z dzisiejszego meczu rozgrywanego na The Emirates:

Wojciech Szczesny: Mozna sie cieszyc po raz kolejny, poniewaz Wojtek dzisiaj równiez nie mial za wiele pracy. Poza 2, 3 wyjsciami do wrzutek – bezrobotny. Popelnil jeden blad, kiedy zle wprowadzil pilke do gry, ale natychmiast po tym zreflektowal sie – 6.0

Kieran Gibbs: Drugi po meczu z Evertonem bardzo dobry wystep Anglika. Ciagle szukal sobie miejsca w ofensywie i w 16. minucie dopial swego, strzelajac swoja druga bramke w tym sezonie (pierwsza z Shrewsbury Town w Carling Cup). Zawiódl troche w obronie; czesto Kierana przy kontrach The Villans musial ratowac Gervinho – 7.5

Thomas Vermaelen: Nie bez powodu jest wicekapitanem tej druzyny. Swietnie dowodzil szykami obronnymi. Wygral mase pojedynków glówkowych. Kolejny raz mial wielka ochote na bramke przy stalych fragmentach gry. Poslal kapitalna, kilometrowa pilke do Walcotta na poczatku meczu – 8.0

Johan Djourou: Znalazl sie niespodziewanie w podstawowym skladzie na skutek kontuzji Koscielnego. Zakladano, ze bedzie najmniej pewnym ogniwem Kanonierów, ale zaprzeczyl temu dobra gra w defensywie. Do ataku takze staral sie podlaczac – 7.0

Bacary Sagna: Dlugi rozbrat z pilka nie zrobil na Francuzie wiekszego wrazenia. Wrecz przeciwnie, Bacary gra znacznie lepiej. W szczególnosci w ataku, w którym szuka róznorakich rozwiazan. I to owocnie. W obronie natomiast nadal praktycznie nie do przejscia – 7.5

Alex Song: Po takich zagraniach, jak z 25. minuty chce sie tylko stwierdzic jedno – prawa noga Kamerunczyk moze wiazac krawaty. Po takich zagraniach az przypominaja sie chwile z Fabregasem na boisku i jego pilki na milimetr, na nos. Poza ta asysta bardzo dobry mecz Alexa. Ladnie wspólgral m.in. z Rosickim i Arteta – 8.0

Tomas Rosicky: Zyciowa forma Tomasa wciaz pnie sie ku górze. Motor napedowy pelna geba. Szybkosc przy kontaktach Czecha jest zadziwiajaca. Ilosc przechwytów, wslizgów – oszalamiajaca. Zabraklo dzisiaj tylko gola, ale na tego Maly Mozart równiez mocno pracowal – 8.0

Mikel Arteta: Na to czekalismy! Hiszpan nareszcie zlapal odpowiedni luz i ochoczo podlacza sie do ataku. Sam próbowal pociagnac z pilka, z akcja. Jego zagrania byly niemal bezbledne. Na bramke z ostatnich minut meczu mozna patrzec w nieskonczonosc. Wszystko, cala perfekcja zmieszczona w jednym uderzeniu – 8.0

Gervinho: Dobry mecz reprezentanta WKS, asysta na koncie, ale odstawal jednak mimo wszystko czarnoskóry skrzydlowy od swoich partnerów. Szczególnie w drugiej czesci meczu wyraznie przygasl – 6.5

Robin van Persie: Ciezko mówic o jakims zalamaniu formy, ale mecz ten, jak i z Evertonem, nie nalezaly do Robina. Jezeli jeszcze w 1. polowie Holender rozgrywal dobre zawody; tylko jakis cud nie dal mu gola po strzale z 39. minuty, to druga czesc spotkania byla jedna z jego najgorszych w tym sezonie – 6.5

Theo Walcott: Lekkosc, zwiewnosc, subtelnosc i wciaz brakuje synonimów. Nawet jesli w nastepnym meczu ujrzymy troche mechanicznego, ociazalego Anglika, to na takie mecze az chce sie patrzec, czekac! Swietna bramka, mnóstwo przemyslanych rajdów, dryblingów. Taki pozostan, Theo! – 9.0

Aaron Ramsey: Poza jednym strzalem po dobrym balansie ciala nie pokazal nic spektakularnego – 5.0

Andre Santos: Po tak dlugiej kontuzji ciezko ocenic jego wystep, który trwal zaledwie 22 minuty. Odznaczyl sie jednym fatalnym bledem, który mógl zakonczyc sie golem dla The Villans – 5.0

Alex Oxlade-Chamberlain: Dostal zaledwie okolo 10 minut na pokazanie sie, a i tak zaliczyl swietny rajd. Szkoda, ze zakonczony jeszcze lepszym wslizgiem Irelanda – 6.0

Oceny wedlug: fkobi14