Oceny pomeczowe: Wolves vs. Arsenal

Mzzss Aktualności 12 Komentarze

11 minut. Juz po tak krótkim czasie Kanonierzy praktycznie rozstrzygneli losy zwyciestwa w srodowym meczu z Wolverhampton Wanderers. Szybko strzelone bramki i czerwona kartka dla Sebastiena Bassonga wystarczajaco mocno zniechecily gospodarzy, by powalczyc w tym spotkaniu o jakiekolwiek punkty. Spokojna, wywazona gra The Gunners równiez na to nie pozwolila, a pojedynek na Molineux Stadium ostatecznie zakonczyl sie zwyciestwem Kanonierów 3-0. Bramki Strzelali: Robin van Persie, Theo Walcott i Yossi Benayoun. Oto oceny pomeczowe, jakie wystawilismy za to spotkanie:

Wojciech Szczesny: Bezrobotny przez wiekszosc meczu, ale kiedy w 60. minucie Wilki znalazly doskonala okazje do strzelenia bramki, Polak popisal sie fenomenalna obrona po uderzeniu Kevina Doyle’a z glówki. Równiez pod koniec spotkania Wojtek wybronil grozny strzal z lini pola karnego – 7.5

Bacary Sagna: Jak zwykle bezbledny w obronie. Czesto podlaczajacy sie do ataku. Wszak z róznym efektem, ale przy pilce znajdowal sie najczesciej sporsród wszystkich obronców – 7.0

Johan Djourou: Bardzo dobry mecz Johana. Wykorzystywal swój wzrost i dzieki temu byl skuteczny w powietrzu. Nie zawiódl jednak i na ziemi. Choc wszyscy obawiali sie, jak poradzi grajac od pierwszej minuty, to Szwajcar rozwial watpliwosci, nie dajac odczuc straty Koscielnego – 7.5

Thomas Vermaelen: Dobry mecz Belga. Po kilku wpadkach z Milanem, czy to z innymi druzynami, takich wlasnie wystepów brakuje Thomasowi, by mógl znów nabrac regularnosci, pewnosci siebie z jakiej jest znany – 7.0

Andre Santos: Schowany, ograniczajacy sie tylko do obowiazków obrony. Brazylijczykowi powrót do formy jeszcze chyba troche czasu zajmie – 5.5

Alex Song: Znikoma ilosc strat, co równalo sie z dobrymi podaniami. Swoja twarda postura stanowil o sile i jednoczesnie o spokoju w srodkowej czesci boiska. Zaliczyl asyste przy golu Benayouna – 8.0

Mikel Arteta: Podobnie jak Alex. Równiez podawal z chirurgiczna precyzja. Przyczynil sie wiec tez i do tego, ze The Gunners mogli rozgrywac srodowe spotkanie w atmosferze treningu. Mial szanse na asyste, ale strzal Robina po podaniu Hiszpana byl nieskuteczny – 8.0

Yossi Benayoun: Dobry mecz Izraelczyka. Ladnie strzelona bramka ustalajaca wynik spotkania. Oddal trzy uderzenia, choc zaskakujaco byl zaraz za Walcottem pilkarzem najrzadziej wystepujacym przy pilce – 7.5

Aaron Ramsey: Przecietny mecz Aarona, ale majac na uwadze jego poprzednie spotkania, to i tak widzimy progres. Staral sie powalczyc o kazda pilke, podawal z niezla skutecznoscia. Widoczna rysa sa jednak kilka niezrozumialych decyzji i jak zwykle brak wykonczenia, patrz – swietna okazja wypracowana przez Robina – 6.5

Theo Walcott: Swietny poczatek meczu, kiedy to wypracowal rzut karny, a dwie minuty pózniej juz sam wykonczyl akcje golem. Pózniej z kazda minuta bylo coraz gorzej. Duzo fatalnych strat, pomylek. Mozna to jednak zrozumiec, gdyz po jedenastce byl ciagle wygwizdywany przez kibiców gospodarza meczu – 7.5

Robin van Persie: Gracz meczu. Sposób, w jaki wykonal karnego, wyjasnia wszystko. Robin nie zatracil zadnej formy. W polowie sam sobie wypracowal jedenastke, swietnie podajac do Walcotta, zaliczyl dwie minuty pózniej asyste, jeszcze lepiej wykladajac pilke Anglikowi, a przy trzeciej bramce równiez mial niemaly udzial. Po wlasnej stracie natychmiast odebral pilke rywalowi i dal zalazek bramce Benayouna. Holender nareszcie zapisal na swoim koncie gola, czym przyblizyl sie do zdobycia tytulu króla strzelców. Kto wie, moze jeszcze odbierze taka statuetke pod wzgledem asyst? Jest bowiem w tej klasyfikacji drugi z 13 asytami – 9.5

Oceny wedlug: fkobi14