Oceny pomeczowe: Arsenal vs. Wigan

Mzzss Aktualności 11 Komentarze

Po meczu z Queens Park Rangers na Kanonierów splywa kolejny kubel zimnej wody. Pomimo zapewnien, ze motywacja w kazdym meczu bedzie jednakowa, a nawet zwyzkowa, The Gunners nie dotrzymuja obietnicy i tym razem daja sie pokonac pilkarzom Wigan, którzy niemal caly sezon bije sie o utrzymanie w lidze. I to nie od jednego sezonu. Co gorsza, dzieje sie o to na terenie Kanonierów, a w tej kampanii na The Emirates rzadko komu udaje sie wyrwac jakiekolwiek punkty. Ich pelna pule zgarnial tylko Manchester United i Liverpool, a dzialo sie to podczas fatalnego poczatku sezonu. Dwie bramki stracone minuta po minucie i wlasna nieporadnosc. To dalo w rezultacie wynik 2-1 dla druzyny The Latics. Oto oceny pomeczowe, jakie wystawilismy za to spotkanie:

Wojciech Szczesny: Druga bramka dla Wigan to po czesci jego wina. Zbyt pózno wyskoczyl do zlapania pilki, co pozwolilo Gomezowi na przebitke, niestesty zakonczona dla jego druzyny sukcesem. W pózniejszej fazie meczu wygladal jednak niezle. Wybronil piec strzalów. Troche szczescia, a wyciagnalby pierwszego gola – 6.5

Bacary Sagna: Kilka razy z latwoscia ograny przez skrzydlowych Wigan. Chocby przy drugiej bramce. Przy pierwszej takze sie nie popisal, fatalnie podajac pod nogi rywala. Majac w swiadomosci poprzednie równe mecze Bacary’ego, ten byl jednym z jego najgorszych – 4.5

Thomas Vermaelen: Nie wrócil pod bramke przy bramkowej kontrze. Nie popisal sie przy drugim golu. Staral sie jednak pomagac partnerom w ataku. Skutecznie. W 21. minucie dal znak do powrotu. W pózniejszej fazie meczu wygladal na najpewniejszego z bloku defensywnego – 7.0

Johan Djourou: Podobnie jak Thomas. Zawalil przy obu golach. W defensywie z dobrej strony pokazal sie tylko raz, ladnie wybijajac pilke przy tuz czyhajacym za nim napastnikiem The Latics. Mial równiez szanse na strzelenie bramki, ale zabraklo do tego centymetrów – 5.5

Andre Santos: Po szoku, jakiego doznala druzyna The Gunners w 7. i 8. minucie meczu, obok Vermaelena staral sie najbardziej pomóc zespolowi w odrobieniu strat. Zaliczyl kilka efektywnych i efektownych dryblingów. Oddal az piec strzalów. Wplywalo to czesto na jakosc wypelniania zadan defensywnych, ale za to Brazylijczyk nigdy nie byl nad wyraz ceniony – 6.5

Alex Song: Fatalny mecz Kamerunczyka. Masa niedokladnych podan, kuriozalnych decyzji. Staral sie poslac kilka pilek za linie obrony, z których jest znany, ale wygladalo to czesto jako zagranie rozpaczliwe i bez pomyslu – 4.5

Mikel Arteta: Bez oceny.

Aaron Ramsey: Nie wniósl do gry nic specjalnego. Ograniczal sie tylko do krótkich podan do najblizszego partnera. Norma, krótko mówiac – 5.0

Yossi Benayoun: Poza dwoma groznymi glówkami na bramke Al-Habsiego, zaliczyl bezbarwny wystep. Choc zostal zmieniony w 60. minucie meczu, to powinien zaliczyc o wiele wiecej kontaktów z pilka – 5.5

Tomas Rosicky: Gracz meczu. Harowal niemal za cala pomoc. Szukal jak zwykle niecodziennych rozwiazan. Dobrze dosrodkowywal, a po jednej z takich z wrzutek zaliczyl asyste, idealnie wystawiajac pilke Vermaelenowi na glowe. Nieoceniony równiez w defensywie. Pod koniec meczu opadl z sil, co jest jednak jak najbardziej zrozumiale – 8.0

Theo Walcott: Nic zaskakujacego. Nastepny beznadziejny mecz Anglika. Niespodziewane bramki Wigan w zaden sposób go nie zmotywowaly, a tylko sparalizowaly. Nie przeprowadzil zadnego rajdu. Nie mówiac o tym, by jakis zakonczyl sukcesem – 3.0

Robin van Persie: Ani razu nie zagrozil bramce Al-Habsiego. Byl aktywny, strzelal, ale raczej dostosowal sie do poziomu swoich partnerów. Brak godnego zmiennika i odpoczynku daja sie we znaki Holendrowi – 5.5

Gervinho i Alex Oxlade-Chamberlain nie wniesli niczego pozytecznego do gry The Gunners.

Oceny wedlug: fkobi14