Rozczarowanie. Arsenal vs Chelsea 0:0

Matt Aktualności 280 Komentarze

Mecz walki. Tak krótko mozna podsumowac dzisiejsza potyczke Arsenalu z Chelsea. Kanonierzy byli co prawda strona dominujaca, ale nie potrafili tego udowodnic pakujac futbolówke do bramki. Formacje defensywne obu zespolów spisywaly sie dzisiaj rewelacyjnie. Okazji bylo wiele, zawiodla skutecznosc. Z pelnym przekonaniem mozna stwierdzic, ze dzis Arsenal nie zdobyl jednego punktu, tylko stracil dwa.

Rozpoczal sie ten wielki pilkarski spektakl! W 6. minucie mamy pierwsza kontrowersyjna decyzje sedziego. Salomon Kalou pada w polu karnym Arsenalu po starciu z Bacarym Sagna. Iworyjczyk domaga sie jedenastki. Gwizdek sedziego jednak milczy. Pierwsze minuty spokojne, na razie obaj bramkarze nie maja zbyt wiele pracy.

W 12. minucie Oxlade-Chamberlain wywalczyl rzut wolny dla Arsenalu w niebezpiecznej odleglosci od bramki Petra Cecha. Swietne dosrodkowanie Theo Walcotta. Robin van Persie dopada do pilki i uderza bez przyjecia. Slupek! Nie ma bramki!

Kanonierzy spokojnie rozgrywaja pilke w srodku boiska. Ale jak na razie trudno wskazac zdecydowanego faworyta. W 23. minucie grozne dosrodkowanie Kalou z lewego skrzydla. Laurent Koscielny bez problemów wybija pilke na rzut rozny. Po kornerze szanse mial Torres i dwukrotnie Gary Cahill. Ostatecznie z piatki rozpoczyna Wojciech Szczesny. Strata Aarona Ramseya i okazja dla gosci. Na szczescie dla Arsenalu strzal Maloudy bardzo niecelny. The Blues przed kolejna szansa. Ponownie Kalou, Szczesny wychodzi z bramki i… mija sie z pilka! Szczesliwie na posterunku znalazl sie Laurent Koscielny. Przez chwile obie druzyny w dziesiatke. Malouda i Sagna opatrywani za boiskiem. W miedzyczasie zólta kartka dla Tomasa Rosicky’ego.

Dosrodkowanie van Persiego z rzutu wolnego. Sporo klopotów mieli z ta pilka obroncy The Blues. Wrzutka z rzutu roznego Chamberlaina równiez niebezpieczna, ale nie zakonczona celnym strzalem.

Co za okazja! Van Persie z rzutu wolnego. Soczysta wrzutka Holendra w pole karne. Laurent Koscielny wywalczyl sobie odrobine wolnego miejsca i ladnie ulozyl sie do glówki. Poprzeczka! Niesamowita szansa! Kolejna niebezpieczna sytuacja. Robin van Persie sam na sam z Petrem Cechem. Kapitan strzela jednak wprost w czeskiego golkipera. W doliczonym czasie gry ladna kontre wyprowadzili gospodarze. Alex Oxlade-Chamberlain przed szansa. Góra obronca Chelsea.

Koniec pierwszej polowy.

Druga czesc meczu, podobnie jak pierwsza, rozpoczela sie bardzo spokojnie. Zólty kartonik oglada Robin van Persie. Najblizsze minuty raczej pod dyktando Chelsea. Masa niedokladnych podan i chlodny umysl defensorów Kanonierów. Przed szansa w 58. minucie van Persie. Dla Petra Cecha taki strzal to bulka z maslem. Tymczasem szykuje nam sie zmiana. Theo Walcott odczuwa ból w udzie, w jego miejsce wejdzie Gervinho. Anglik z trudnosciami drepta w kierunku lawki rezerwowych. Kolejna zmiana w zespole gospodarzy. Tomasa Rosicky’ego zmienia Abou Diaby. Chwile pózniej Szczesny bez problemów lapie pilke uderzona przez Daniela Sturridge’a. Kilkanascie sekund pózniej kopia tej sytuacji. Ponownie Sturridge, ponownie Szczesny.

W 69. minucie mamy ostatnia zmiane Arsene Wengera. Andre Santos wbiega na boisko. Swój udzial w tym spotkaniu zakonczyl Alex Oxlade-Chamberlain. Koncowe minuty zapowiadaja sie niezwykle emocjonujaco. W 79. minucie Robin van Persie powalony na murawe w polu karnym Chelsea. Wszyscy na stadionie widza rzut karny, wszyscy oprócz sedziego glównego. Raczej prawidlowa decyzja arbitra. Chwile pózniej Holender przed kolejna szansa. Strzal prawa noga. Daleko obok slupka. Ponownie kapitan, ponownie bezskutecznie.

Ostatnie minuty spotkania moglyby byc scenariuszem niejednego filmu sensacyjnego. Wymiana ciosów, okazje na gole i dobra postawa obronców obu druzyn. Ostatecznie pilka nie wpadla do zadnej siatki. Koniec spotkania.

Sedzia: Mike Dean

Widzów: 60011

Zólte kartki: Rosicky, van Persie, Diaby – Malouda, Cahill, Bosingwa, Cole

Arsenal: Szczesny – Sagna, Vermaelen, Koscielny, Gibbs – Song, Ramsey, Rosicky (Diaby 64’) – Oxlade-Chamberlain (Santos 69’), Walcott (Gervinho 61’), Van Persie.

Rezerwowi: Fabianski, Djourou, Coquelin, Chamakh.

Chelsea: Cech – Bosingwa, Cahill, Terry, Bertrand – Essien, Romeu, Malouda – Kalou, Sturridge, Torres.

Rezerwowi: Turnbull, Ferreira, Lampard, Meireles.