Wenger chwali kibiców z Chin

Allmysenses Aktualności 5 Komentarze

Arsene Wenger nie moze sie doczekac powrotu z druzyna do Chin i szansy na ponowne spotkanie tamtejszych kibiców, którzy, jak twierdzi, sa jednymi z najbardziej obeznanych fanów Arsenalu na swiecie.

 

Kontynent azjatycki nie jest obcy Wengerowi, wszak pracowal on dwa lata w japonskim Nagoya Campus Eight zanim objal stanowisko szkoleniowca Arsenalu – tak czy inaczej, czul sie zaskoczony ubieglorocznym wspanialym przyjeciem tam jego zespolu

 

– Przezylem szok zdajac sobie sprawe, jak szybko rozwija sie ten kontynent – wspomina Francuz.

 

– Potem czekala mnie nie mniejsza niespodzianka, czyli to, jak wiele tamtejsi ludzie wiedza o naszym klubie. Pobyt w Chinach byl niewiarygodny. Podczas konferencji prasowej w Hangzhou nasi kibice wiedzieli o Arsenalu wiecej niz ja!

 

– Pózniej przekonalem sie, jak zafascynowani sportem sa tamci ludzie. Tajemnica pozostaje dla mnie jedno – dlaczego w Chinach, w ogromnym kraju z tak wielka pasja, nie ma zadnej fantastycznej druzyny pilkarskiej? – kontynuowal.

 

Wenger uwaza, ze kluczem do sukcesów reprezentacji Chin jest po prostu edukacja.

 

– Radzilbym bardziej skupic sie na ksztalceniu pilkarzy. Dlaczego? Poniewaz jesli kraj sie rozwija, oznacza to, ze ma do tego predyspozycje. Aby rzadzic spólka albo prowadzic druzyne pilkarska potrzeba tych samych umiejetnosci, oczywiscie poza strona techniczna. W Chinach to jest, ale pilkarze nie maja jakosci. Dlaczego w kraju liczacym prawie 1,5 miliarda ludzi nie ma Messiego albo Ronaldo? To powazny problem, który dotyczy edukacji futbolowej od poziomu amatorskiego.

 

– Wedlug mnie Chinczycy powinni rozwinac systemy szkoleniowe dla dzieci pomiedzy piatym i dwunastym rokiem zycia, gdyz pilka nozna jest gra techniczna i trzeba zaczac rozwój tej wlasnie techniki od najmlodszych lat. Jezeli nie masz umiejetnosci technicznych po dwunastym roku zycia, nigdy nie bedziesz ich mial. To bardzo istotne, a kluby pilkarskie i szkoly o tym nie zapominaja – zakonczyl.

Komentarze 5

 1. Zdjęcie profilowe AFC1414
  AFC1414

  "Potem czekala mnie nie mniejsza niespodzianka, czyli to, jak wiele tamtejsi ludzie wiedza o naszym klubie."

  To nie problem przestudiowac pare stron etc. w poszukiwaniu informacji na temat Klubu.

  "Tajemnica pozostaje dla mnie jedno – dlaczego w Chinach, w ogromnym kraju z tak wielka pasja, nie ma zadnej fantastycznej druzyny pilkarskiej?"

  Pewnie dlatego, ze pilka nozna nie jest w Chinach najwazniejsza.

  "Wedlug mnie Chinczycy powinni rozwinac systemy szkoleniowe dla dzieci pomiedzy piatym i dwunastym rokiem zycia"

  Czlowieku, oni w tym okresie szyja Nike.

 2. Zdjęcie profilowe
 3. Zdjęcie profilowe Gorbag
  Gorbag

  " Jezeli nie masz umiejetnosci technicznych po dwunastym roku zycia, nigdy nie bedziesz ich mial"

  Oj klamczuszku klamczuszku… technike mozna zdobyc do 14 roku zycia a nie 12… zreszta sam to kiedys powiedziales w wywiadzie panie Wenga. 2 lata to duzo wiec prosze nie ucinac bo przez ten czas mozna jeszcze doszlifowac technike.

 4. Zdjęcie profilowe
 5. Zdjęcie profilowe

Dodaj komentarz