Grad goli na Emirates Stadium! Arsenal 6 – 1 Southampton (4 – 1)

Barciur Aktualności 401 Komentarze

Wspaniale do rozgrywek ligowych wrócili pilkarze Arsenalu. Na taki mecz mozna bylo czekac dwa tygodnie. ‘Kanonierzy’ zagrali bardzo ladny futbol i wygrali z Southampton 6-1. Na uznanie zasluguje duet Cazorla – Podolski, który wspaniale funkcjonowal w tym spotkaniu.

Przez pierwsze kilka minut widac bylo, ze obie druzyny staraja sie rozgryzc swoje taktyki na to spotkanie. W ósmej minucie Alex Oxlade-Chamberlain prowadzi pilke prawa flanka i wrzuca ja plasko w pole karne Southampton, jednak nikt nie zamyka tej akcji.

Chwile pózniej mamy atak The Gunners z drugiej strony boiska, ale znów bez rezultatu w postaci bramki. Nieporozumienie pomiedzy Gervinho i Podolskim. Niemiec zabiera pilke gotowa do strzalu reprezentantowi WKS, po czym podaje do Cazorli, który trafia w obronce Swietych.

Napór Arsenalu nie ustaje i w koncu mamy to na co wszyscy czekali. W 11 minucie pada pierwszy gol na Emirates w sezonie 2012/13! Podolski pedzi z pilka przez srodek boiska po czym odgrywa pilke do Gibbsa. Ten uderza na bramke Davisa. Bramkarz broni, ale rozpedzony Jos Hooiveld nie zdolal wyhamowac i wpada z pilka do bramki!

W 19 minucie ladne podania wymieniaja pomiedzy soba Gervinho, Podolski i Cazorla, ale wywalczyli dzieki temu tylko rzut rózny. Po niepewnym piastkowaniu Davisa, pilka wraca w pole karne, gdzie glowa uderza Per Mertesacker – niestety obok bramki.

Dominacja Arsenalu trwa w pelni, wszystkie próby ataku gosci koncza sie na dlugiej pilce pod pole karne gospodarzy, gdzie jest ona przejmowana przez defensorów.

W 28 minucie mamy pierwsza zmiane w meczu i zarazem w druzynie gosci. Z boiska schodzi Hooideld, a jego miejsce zajmuje Maya Yoshida.

Mamy kolejna bramke dla Arsenalu! Tym razem juz w pelni strzelona przez zawodnika The Gunners! W 31 minucie przed polem karnym zostaje faulowany Francis Coquelin, sedzia bez zawahania odgwizduje rzut wolny. Do pilki podchodzi Podolski i Cazorla. Chwila narady, Niemiec nabiega na futbolówke i strzela pieknego gola pod poprzeczke!

Emocje nie spadaja, poniewaz cztery minut pózniej kolejne trafienie dla gospodarzy! Tym razem akcja z prawej strony boiska. Arteta posyla pilke zza linie obronców Southampton, Gervinho przejmuje ja i posyla tuz przy slupku w sytuacji sam na sam z bramkarzem.

Nastepny gol pada w 37 minucie i jest juz 4-0 dla Arsenalu! Znowu samobójcze trafienie. Gibbs stara sie plasko dosrodkowac pilke w pole karne rywali, ale jego podanie przecina Nathaniel Clyne. Robi to na tyle niefortunnie, ze kieruje pilke do wlasnej bramki.

Koncowe minuty meczu to z kolei przebudzenie gosci i ich ataki. W 45 minucie rzut rozny dla Swietych. Szczesny nie lapie pilki w rece, a ta spada wprost pod nogi Danny’ego Foxa. Po chwili obronca spokojnie strzela gola dla gosci do pustej bramki.

W przerwie meczu trener Southampton dokonal drugiej zmiany. Za Stevena Davisa na boisku pojawil sie Ramirez.

Ta zmiana dodala animuszu gosciom, którzy zaczeli czesciej atakowac. W 56 minucie mogli strzelic druga bramke. Dobre zagranie zza linie obrony Arsenalu nie wykorzystal jednak napastnik The Saints.

Kilka minut potem, pieknym rajdem po prawej stronie boiska popisal sie Alex Oxlade-Chamberlain, ale jego dosrodkowanie nie przynioslo zadnych efektów.

The Gunners zaczeli grac nerwowo. Pod bramka Szczesnego pilkarze gosci zaczeli czuc sie pewniej i starac sie go zaskoczyc wrzutkami. Z kolei polski bramkarz nie wydawal sie pewnym punktem.

W 67 minucie niedokladne wybicie Arsenalu i przed polem karnym pilke przejmuje Jason Puncheon. Na cale szczescie jego strzal leci wysoko nad bramka Wojtka. Po tym zdarzeniu mamy pierwsza zmiane w zespole gospodarzy. Na boisko wchodzi Aaron Ramsey w miejsce Francisa Coquelina.

Trzy minuty po wejsciu Ramsey juz mial okazje do wpisania sie na liste strzelców! Santi Cazorla podaje do Walijczyka, ten mija obronce, uderza obok bramkarza i… trafia w slupek. Obok znalazl sie jednak Gervinho, który pewnie dobija strzal i na tablicy wyników widzimy rezultat 5-1!

W 73 minucie groznie strzela mlody Alex, ale mamy tylko rzut rózny. Przed jego wykonaniem Arsene dokonuje podwójnej zmiany. Na boisko wchodzi Olivier Giroud i Theo Walcott, a schodzi Gervinho oraz Lukas Podolski.

Ostatnia zmiana w zespole gosci. Z boiska schodzi Rickie Lambert, a jego miejsce zajmuje Jay Rodriguez.

82 minuta i grozny atak Arsenalu. Dluga pilke do Theo posyla Santi Cazorla. Anglik opanowuje ja po jednej stronie pola karnego i przerzuca na druga. Tam nabiega Gibbs, ale nie trafia czysto w pilke.

W 85 minucie do srodka boiska schodzi Ramirez i oddaje strzal po ziemi. Jednak pilka przelatuje obok bramki Szczesnego. Dwie minuty potem Nathaniel Clyne mija Gibbsa i próbuje uderzac, jednak jego strzal wylapuje polski goalkeeper.

W 88 minucie nastepuje dobicie rywala! Mamy 6-1, a strzelcem gola zostaje Theo Walcott! Cazorla posyla dobra pilke do wychodzacego Vermaelena, ten uderza na bramke Southampton, ale Davis broni. Jednak pilka trafia pod nogi Anglika i ten umieszcza pilke poteznym strzalem w bramce rywali.

To nie zrazilo graczy Saints, którzy spróbowali kolejny raz zaatakowac. Mimo wszystko wynik nie ulegl juz zmianie.

Gole: Hooiveld 11’ (samobój), Podolski 31’, Gervinho 35’ (Arteta), Clyne 37’, Gervinho 71’, Walcott (88’) – Fox 45’,

Widzów: 60097

Arsenal: Szczesny – Jenkinson, Mertesacker, Vermaelen, Gibbs – Coquelin (Ramsey 67’), Arteta, Cazorla – Oxlade-Chamberlain, Gervinho (Walcott 73’), Podolski (Giroud 73’)

Lawka rezerwowych: Mannone, Koscielny, Santos, Giroud, Walcott, Ramsey, Arshavin

Southampton: K. Davis, Clyne, Fonte, Hooiveld (Yoshida 28’), Fox, Ward-Prowse, Schneiderlin, S. Davis (Ramirez 46’), Puncheon, Lambert (Rodriguez 76’), Lallana

Lawka rezerwowych: Gazzaniga, Yoshida, Rodriguez, Ramírez, Richardson, Mayuka, Chaplow