Wenger: Podobaja mi sie powtórki w FA Cup

Barciur Aktualności Podziel się opinią

Arsene Wenger przyznaje, ze mimo trudnosci zwiazanych z rozgrywaniem dodatkowych meczów, opowiada sie za systemem powtórek, zamiast dogrywek.

Co wiecej, trener uwaza, ze poprzedni format byl jeszcze lepszy – czyli rozgrywanie meczów dopóki ktos nie wygra w 90 minutach.

Podoba mi sie ten system. Niech wygra ktos, kto bedzie w stanie wygrac w 90 minut. Nie mamy tego w Capital One Cup, ale osobiscie wolalbym rozgrywac powtórke niz dogrywke z Bradford. Nie narzekam wiec na to, ze musimy grac wiecej meczów – powiedzial Boss.

Mozna powiedziec, ze wczesniej, gdy rozgrywalo sie wiele powtórek, byla glupia sytuacja, ale to jest magia angielskiego futbolu. To bylo cos specjalnego. Gdy dzisiaj rozmawiam z zawodnikami, którzy grali w tamtych czasach, zawsze o tym mówia. „Gralismy z Liverpoolem trzy razy, cztery razy, z Coventry piec razy.” To cos spcjalnego. To przechodzi do historii – dodal.

We Francji gdy spotykaja sie druzyny, które dziela dwie ligi, druzyna z nizszej klasy rozgrywek gra u siebie.

Moim zdaniem jest to dobry system, jesli boisko jest dobre. To nie jest jednak regula, szczególnie w zimie. Chca to znowu zmienic we Francji, bo duzo to kosztuje. W pierwszej rundzie, szesc klubów z Ligue 1 odpadlo a 3-4 wygraly w karnych, wiec wiekszosc Ligue 1 byla poza pucharem – powiedzial Wenger.

We Francji co roku jest ktos z nizszej ligi w finale. Wiec jest troche oporu przeciwko tej zmianie. Podoba mi sie to, bo wyrównuje pole gry – widzielismy, jak Bradford skorzystalo z gry u siebie – zakonczyl.