Podolski daje zwyciestwo Arsenalowi, Arsenal vs. Stoke 1:0!

Aktualności 308 Komentarze

Arsenal pokonuje na wlasnym boisku Stoke City 1:0! A to wszystko za sprawa Lukasa Podolskiego, który w 78. minucie mocno uderzyl z rzutu wolnego, po czym pilka odbila sie od jednego z zawodników Stoke i wpadla do siatki. Warto zaznaczyc, ze Kanonierzy nie grali dzisiaj zle, bo niektórzy moga tak twierdzic po wyniku. Zawodnikom Arsene’a Wengera brakowalo dzisiaj skutecznosci, ale najwazniejsze sa trzy punkty!

W 2. minucie mamy pierwszy strzal na bramke Stoke. Zza pola karnego swoich sil spróbowal Alex Oxlade-Chamberlain – strzal niecelny. Trzy minuty pozniej mamy kolejny strzal na bramke Begovica, ale znów niecelny. Tym razem uderzal Jack Wilshere zza pola karnego z nieprzygotowanej pozycji. W 7. minucie spotkania na Emirates Stadium mamy pierwszy rozny dla Arsenalu, ale Kanonierzy nie stworzyli zadnego zagrozenia pod bramka gosci. W 13. minucie gry Theo Walcott wspomógl kolegów z defensywy i wywalczyl rzut wolny dla Arsenalu. Minute pózniej mamy pierwszy celny strzal w tym meczu. Zza pola karnego uderzal Jonathan Walters, ale w srodek bramki i bez problemów futbolówke lapie Wojciech Szczesny.

Zaraz po tym strzale zawodnika Stoke mamy akcje Kanonierów! Po paru podaniach pilka laduje na glowie Oliviera Girouda, ale jest to kolejny niecelny strzal podopiecznych Arsene’a Wengera. Pilke na glowe Francuza wrzucal Abou Diaby. W 17. minucie mamy uderzenie na bramke Wojciecha Szczesnego. Uderzal Peter Crouch, ale strzal zablokowany. W natarciu zespól z Britannia Stadium, bowiem minute po strzale Croucha mamy uderzenie Ryana Shawcrossa, ale pilka mija bramke. W 21. minucie mamy z kolei strzal na bramke Stoke. Uderzal Alex Oxlade-Chamberlain, jednak strzal zablokowany. Minute po próbie Anglika pilke do Oliviera Girouda podaje Mikel Arteta, ale Francuz byl na spalonym.

Alez mamy strzalów w tym spotkaniu! Zaraz po odgwizdanym spalonym, na którym znajdowal sie napastnik Arsenalu, mamy uderzenie Glenna Whelana na bramke polskiego bramkarza, ale strzal niecelny. W 23. minucie mamy korner dla Arsenalu, z którego ostatecznie nie bylo zadnego zagrozenia bramki Begovica. Trzy minuty pózniej mamy faul na Mikelu Artecie. 30. minuta w meczu na Emirates Stadium i mamy kolejny niecelny strzal. Zza pola karnego Ryan Shawcross próbowal zaskoczyc Wojciecha Szczesnego. Zaraz po strzale Shawcrossa Olivier Giroud wywalcza dla Arsenalu rzut wolny. W 32. minucie meczu z bardzo bliskiej odleglosci strzal oddaje Alex Oxlade-Chamberlain, ale broni Begovic. Cos niesamowitego!

Anglik jednak nie odpuszczal i nadal próbowal strzelic gola. Tym razem strzal zablokowany. Arsenal caly czas atakuje. 35. minuta spotkania i Laurent Koscielny w polu karnym glówkuje na bramke Asmira Begovica, ale ten jest dzis nie do pokonania. Po chwili kolejny atak Kanonierów, Nacho Monreal podaje do Girouda, ale ten zostal zlapany na spalonym.

Mamy 40. minute na Emirates i kolejny atak Arsenalu. Alex Oxlade-Chamberlain dostal swietne podanie od Jacka Wilshere’a uderza w prawy róg bramki Stoke i… broni Begovic! Minute pózniej kolejny strzal w wykonaniu zawodników Arsene’a Wengera. Tym razem uderzal Abou Diaby, jednak strzal niecelny. Alez Kanonierzy nacieraja na bramke Stoke! Alex Oxlade-Chamberlain uderza, ale strzal zablokowany.

W 42. minucie meczu mamy kolejny strzal. Zza pola karnego z nieprzygotowanej pozycji uderzal Theo Walcott – strzal zablokowany. Kanonierzy sie jednak nie poddaja i tym razem swoich sil próbowal Olivier Giroud, nieskutecznie. Po minucie Begovica chcial zaskoczyc ponownie Theo Walcott, lecz strzal po raz wtóry nic z tego.

W 47. minucie mamy faul na Mikelu Artecie. Kanonierzy beda mieli rzut wolny na wlasnej polowie. 8 minut po rozpoczeciu drugiej polowy mamy przerwe w grze, poniewaz na boisku lezy Theo Walcott, jednak jest z nim wszystko w porzadku; gramy dalej. Dwie minuty pózniej mamy strzal glowa Oliviera Girouda, ale niecelny, pilke na glowe Francuza wrzucal Jack Wilshere. W 62. minucie spotkania Glenn Whelan podawal do Geoffa Camerona, ale ten znajdowal sie na spalonym. W 66. minucie mamy akcje Stoke i Ryan Shawcross decyduje sie na strzal zza pola karnego z nieprzygotowanej pozycji, pilka mija bramke Wojciecha Szczesnego.

Minute po akcji druzyny Stoke strzela Alex Oxlade-Chamberlain z duzego kata, strzal Anglika niecelny. W 68. minucie Arsene Wenger przeprowadza dwie zmiany – z boiska schodza Abou Diaby i Alex Oxlade-Chamberlain, a na plac gry wchodza Santi Cazorla i Lukas Podolski. 70. minuta meczu na Emirates Stadium i Steven N’Zonzi uderzal na bramke Arsenalu, ale strzal zablokowany. Dwie minuty po strzale N’Zonziego mamy akcje The Gunners. Olivier Giroud glówkuje na bramke Asmira Begovica, ale pilka mija bramke.

W 74. minucie uderzal Nacho Monreal, ale strzal niecelny. W 77. minucie Andy Wilkinson dostaje zólta kartke – faulowal Theo Walcotta.

78. minuta – mamy rzut wolny dla Arsnealu. Do pilki podchodzi Lukas Podolski silnie uderza z lewej nogi i.. jest! Gol dla Arsenalu! Pilka po strzale Niemca odbila sie jeszcze od zawodnika Stoke, co zmylilo bramkarza druzyny z Britannia Stadium i mamy 1-0 dla The Gunners!

W 80. minucie Santi Cazorla spróbowal swoich sil zza pola karnego, ale pilka trafia w zawodnika Stoke. Trzy minuty pózniej Peter Crouch wywalczyl dla swojej druzyny rzut wolny na swojej polowie. W 84. minucie mamy zmiany w druzynie Stoke – za Petera Croucha na boisku pojawia sie Kenwyne Jones, a za Jonathana Waltersa – Cameron Jerome. Boisko opuscil równiez Geoff Cameron, za którego pojawil sie Michael Owen. 88. minuta i Ryan Shawcross otrzymuje zólta kartke za faul na Koscielnym. Arsene Wenger w 91. minucie wykorzystal swoja ostatnia zmiane w tym meczu wpuszczajac na boisko Aarona Ramseya za Theo Walcotta.

Do konca spotkania nic ciekawego sie juz nie wydarzylo i mecz konczy sie rezultatem 1:0.

Arsenal: Szczesny – Sagna, Mertesacker, Koscielny, Monreal – Diaby (Cazorla 68′), Arteta – Walcott (Ramsey 90’), Wilshere, Oxlade-Chamberlain (Podolski 68′) – Giroud.

Lawka rezerwowych: Mannone, Jenkinson, Santos, Ramsey, Rosicky, Cazorla, Podolski.

Stoke: Begovic – Shotton, Shawcross, Huth, Wilkinson – Walters (Jerome 84′), Cameron (Owen 84′), Nzonzi, Whelan, Etherington – Crouch (Jones 84′).

Lawka rezerwowych: Sorensen, Jones, Owen, Adam, Whitehead, Kightly, Jerome.