Pokonac „Czarne Koty”, czyli Sunderland vs. Arsenal!

Aktualności 28 Komentarze

W ostatnich pieciu meczach wyjazdowych Kanonierzy uzbierali osiem punktów. Przed spotkaniem z Sunderlandem mozna wiec byc umiarkowanym optymista. The Gunners traca do czwartego miejsca zaledwie cztery oczka, ale nie moga juz pozwolic sobie na nawet najmniejsze potkniecie. Czy Arsenal zdobedzie Stadium of the Light? Przekonamy sie juz 9 lutego o godzinie 16:00!

W ostatnim meczu Arsenal pokonal Stoke 1:0. Zwycieska bramke strzelil Lukas Podolski. Gra byla jednak o wiele lepsza niz wynik. The Gunners stwarzali sobie sytuacje strzeleckie, ale raz po raz fenomenalnie bronil Asmir Begovic.
Duzo gorzej spisala sie druzyna Sunderlandu. Czarne Koty polegly na Madejski Stadium 1:2. Katem przeciwnika Kanonierów okazal sie Kebe, który strzelil obie bramki dla Reading. Gola dla Sunderlandu, z rzutu karnego, zdobyl Gardner.

Po 25 kolejkach The Black Cats zajmuja 12. miejsce w tabeli z dorobkiem 29 punktów. Najlepszym strzelcem tego zespolu jest Steven Fletcher, który do siatki rywala trafial juz 10 razy. W druzynie Arsenalu tylko jeden zawodnik (Theo Walcott) zdobyl wiecej bramek. Mlody Anglik strzelil 11 goli. Na Stadium of the Light wszyscy licza na sprowadzonego ze Swansea Danny’ego Grahama. Obroncy Arsenalu z pewnoscia nie moga zlekcewazyc takich pilkarzy jak Stephane Sessegnon, Adam Jonhson, czy Steve McClean. Polscy fani z pewnoscia kojarza tego ostatniego. Irlandczyk raz po raz nekal obronców bialo-czerwonych. No wlasnie, przerwa reprezentacyjna…

Przerwa reprezentacyjna to wrecz doskonala okazja na… zlapanie kontuzji. Przed wyjazdem na zgrupowania Kanonierzy byli w dobrej sytuacji kadrowej. Z urazami borykali sie jedynie Kieran Gibbs i Francis Coquelin. Teraz w gronie kontuzjowanych znajduja sie jeszcze Laurent Koscielny, Thomas Vermaelen i Aaron Ramsey. Media informuja równiez, ze pod znakiem zapytania stoi wystep Theo Walcotta i Bacary’ego Sagny.
Jak to zwykle bywa, sytuacja w druzynie rywali jest zdecydowanie lepsza. Do zdrowia wrócil Danny Rose, a duze szanse na wykurowanie sie ma Cuellar. Z pewnoscia nie zagra Brown, a niepewny jest wystep Cattermole’a.

Chyba kazdy fan Arsenalu doskonale pamieta ostatnie ligowe starcie tych druzyn na stadionie Sunderlandu. Tak jest, Kanonierzy zwyciezyli wtedy 2:1. Ostatnia bramke w koszulce z armatka na piersi strzelil Thierry Henry. Warto odnotowac, iz gol ten padl w 1. minucie doliczonego czasu gry. Bramke dla gospodarzy zdobyl McClean, a wyrównal Aaron Ramsey. Druzyny te graly ze soba juz w 1. kolejce ligowego sezonu. Mimo optycznej przewagi, Kanonierzy nie potrafili pokonac Mignoleta i musieli zadowolic sie jednym oczkiem.

Czy Kanonierzy wywioza trzy punkty z trudnego terenu? Przekonamy sie juz niebawem!