Cazorla robi róznice! Arsenal vs. Aston Villa 2:1 (1:0)

Aktualności 336 Komentarze

Udalo sie. Po przecietnym spotkaniu Kanonierzy pokonali Aston Ville 2:1. Niewatpliwym bohaterem meczu jest Santi Cazorla, który strzelil obie bramki dla Arsenalu. Do siatki Szczesnego trafil Weimann. Polak popelnil blad, który na szczescie nie kosztowal The Gunners utraty punktów.

Juz w 3. minucie doskonala okazja dla Arsenalu. Jack Wilshere otrzymal swietne podanie, stanal oko w oko z Guzanem, ale nie zdolal pokonac bramkarza Aston Villi.

3 minuty pózniej bylo 1:0! Dobra akcja Kanonierów, Cazorla spróbowal uderzenia ze skraju pola karnego, strzal zostal zablokowany, ale pilka spadla tuz pod nogi Hiszpana, któremu plaskim uderzeniem udalo sie pokonac Guzana!

W 10. minucie grozna kontra gosci. N’Zogbia przeprowadzil rajd prawa strona boiska, oddal pilke do Agbonlahora, który oddal strzal zza pola karnego… Dobrze jednak spisal sie Szczesny.

Chwile potem znowu szansa dla Aston Villi, na szczescie Agbonlahor nie trafil w pilke.

W 25. minucie kolejna akcja AV. Genialna interwencja popisal sie Szczesny, który zatrzymal strzal N’Zogbi z bliskiej odleglosci. Pilke swietnie dogral Weimann. 5 minut pózniej, w koncu, zaatakowal Arsenal. Swietna, indywidualna akcja Diaby’ego, zagranie do Walcotta. Anglik próbowal technicznego uderzenia z lewej nogi… Tuz obok bramki.

W 36. minucie zólta kartka dla Lowtona. Chwile pózniej zóltkiem ukarany Diaby.

3 minuty pózniej dobra, dwójkowa akcja Cazorli i Girouda. W dobrej okazji znalazl sie ten drugi, ale nie potrafil pokonac Guzana.

Do konca polowy nic sie nie zmienilo. Arsenal 1:0 Aston Villa.

Juz 4 minuty po przerwie Arsenal mógl umocnic sie na prowadzeniu. Giroud jednak zostal zablokowany.

Kolejne minuty uplywaly na atakach gospodarzy, nie wynikalo z tego jednak nic konkretnego.

W 62. minucie Ramsey zastapil Diaby’ego, który doznal kontuzji.

6 minut pózniej gol dla gosci! Pilke w srodkowej strefie przejal Weimann, przebiegl z nia 25 metrów i pilnowany przez trzech obronców oddal strzal w srodek bramki, z którym nie poradzil sobie Szczesny… 1:1.

W 73. minucie El Ahmadi zastapil Westwooda.

3 minuty pózniej Jenkinson opuscil boisko na rzecz Podolskiego.

W 80. minucie w koncu zagrozenie pod bramka gosci. Walcott wykonal rzut rozny, pilka spadla na glowe Girouda, który strzelil wprost w bramkarza.

6 minut pózniej bramka dla Arsenalu! Swietne wejscie Monreala, który wpadl z pilka w pole karne. Obronca dokladnie zagral do Cazorli, który plaskim strzalem w dlugi róg wyprowadzil Arsenal na wyprowadzenie! 2:1!!

W 90. minucie Koscielny zastapil Walcotta.

Kanonierzy próbowali zdobyc trzecia bramke, ale brakowalo im dokladnosci. Ostatecznie wynik meczu nie ulegl zmianie. Arsenal 2:1 Aston Villa.

Arsenal: Szczesny – Monreal, Mertesacker, Vermaelen, Jenkinson – Arteta, Diaby, Wilshere, Cazorla, Walcott – Giroud

Lawka rezerwowych: Mannone, Koscielny, Rosicky, Oxlade-Chamberlain, Ramsey, Gervinho, Podolski

Aston Villa: Guzan – Lowton, Clark, Baker, Bennett – Westwood, Delph, Agbonlahor, Weimann, N’Zogbia – Benteke

szpachel…
    Juz kiedys pisalem… jest irytujacy z powodu machania rekami, ale ogladaj uwaznie mecz… a nie zajmuj sie komentarzami.
    Fakt, ze ma swoje wady… ale bardzo dobrze gra w srodku pola. Za kazdym razem tak podaje pilke, ze latwo Arsenalowi rozpoczac fajna akcje.

sebstian
    Dziekuje za eksperckie rady, ale jezeli snajper nie umie strzelac, to po prostu nim nie jest. Podania powinny byc jedynie milym dodatkiem do reszty umiejetnosci napastnika. Mi imponuje przykladowo Jovetic- dla mnie typowy napastnik. Niby cienki, ale tak na zawsze wykorzysta sytuacje, strzeli bramke, kiedy trzeba. Tu dolozy noge, tu dostawi glowe. Giroud po prostu tego nie ma i sie z tym pogódz, ze to zwykla parodia napastnika :)

Sebastian
    Co ja ci bede tlumaczyl… Bramki Cazorli czesto sa ROZTRZYGAJACE w meczach. Giroud sobie nabija statystyki na mecach typu 3-1 z WHU czy 7-3 ze Srokami. To jest co najmniej 50% jego bramek. Gole Santiego sa w duzej mierze waznymi bramkami, w trudniejszych meczach.

sebastian
    bo bez bramek Cazorli, Arsenal by teraz wygrywal ? Bo mi sie wydaje, ze te gole rozstrzygnely mecz. Bez bramek Giroud z Newcastle spokojnie bysmy wygrali. Francuz w trudnych meczach nie strzela bramek (6. minuta meczu z Chelsea, nie strzela sam na sam). Strzelic bramke na 6-3 czy 7-3 to zadna sztuka. Sztuka to walnac na 1-0 czy 2-1.

mateusz9966

kasker12 czego chcesz.. to bylo do obrony.. nie popisal sie..w tym momencie mamy 3 slabych bramkarzy, lecz akurat tylko jednego z nich stac na to by grac duzo lepiej
    ale i tak w moich oczach zdecydowanie zawalil obronca który mial starac sie zablokowac strzal

298. Zdjęcie profilowe Creperdorpoto
  299. Zdjęcie profilowe
    mateusz9966

zeby bylo jasne.. ja najbardziej obwiniam sierote co nie staral sie zablokowac strzalu..
    jakos tak bym to podzielil 30 na 70 nie mozna wszystkiego zwalac na to ze przeciwnicy mieli kontre i padla z tego bramka..
    jesli by patrzec od samego poczatku tej akcji.. to sie zaczelo od slabego wykonania rzuty róznego przez cazorle.. on nie powinien bic rogów.. w meczu zagral bardzo dobrze ale on sie nie nadaje do tego

300. Zdjęcie profilowe
  301. Zdjęcie profilowe Leonidas

@mateusz

Nie zaczynaj znowu, dobra? :)
    Zawalil Wojtek tego gola. 100% zgody.
    Ale w poprzednich meczach bronil co mógl, bronil tez rzeczy nie do obrony(jak w meczu z Sunderlandem chocby).
    Wiec z tym "slaby" to jednak nie przesadzajmy.
    Slaby to jest Fabian i Mannone. Wojtkowi zdarzyl sie teraz babol, ale to nie oznacza, ze jest slaby.
    Gdybysmy mieli obrone taka jak Bayern to Wojtek tez by mial tylko 7 goli straconych. Nie mamy takiej wiec musi sie sprezac by nie stracic, a to proste nie jest.

302. Zdjęcie profilowe
    mateusz9966

jak to powiedzial jakis komentator.. ze ostatnio szczesny w kazdym meczu popelnia jakis blad.. nie mam nic przeciwko by on jak i aaron wystrzelil jak i walcott.. choc z walcottem to bardziej chodzilo o motywacje
    w moich oczach na dzien dzisiejszy szczesny jest slaby:/ nie jest nawet sredniej klasy bramkarzem, choc pewnie jeszcze go zobaczymy w wyzszych lotach.. jak chocby z tottenhamem:)
    obrona to juz inna sprawa, bylo widac po nich mobilizacje ale byly 2 momenty gdzie zagrali na swoim poziomie, jak z ta kontra :/

ogólnie to mnie to tito, sa 3 pkt mecz tragedia nie byl, zasluzylismy na te 3 pkt i czekamy na koleja potyczke ligowa:)

Ars1

Widze,ze Wenger znajduje tu coraz wiecej nasladowców,a obwinianie Wojtasa za slaba gre drózyny staje sie faktem…
    Moze tak odpiszmy jeszcze od wyniku jego dwie dobre interwencje i poprosmy o latarke zeby sie wydostac z dupy w jakiej bysmy byli gdyby tego nie wybronil.

309. Zdjęcie profilowe Creperdorpoto
  310. Zdjęcie profilowe Creperdorpoto
  311. Zdjęcie profilowe
  312. Zdjęcie profilowe domin
  313. Zdjęcie profilowe
    mateusz9966

Ars1 racja mial jedna ponad przecietna interwencje:) ale ocene se spierdolil z kolei ta slaba po której padl gol.. a ja sie pytam który obronca byl najblizej strzelajacego?

tak domin… a wiesz od kogo sie zaczela kontra? od cazorli.. on nie powinien wykonywac rogów:/
    jest wygrana sa 3 pkt.. przez wiekszosc czasu zespól byl skoncentrowany na tym by nie popelniac bledów.. cóz nie do konca wyszlo:/ z leksza… ale wygrali..
    przegrywamy w ladnym stylu.. zle.. wygrywamy w brzydkim stylu zle..

dla mnie ..zasluzylismy na 3 pkt

314. Zdjęcie profilowe
    Ars1

Mateusz
    Pilka po wybiciu z roznego,zawsze moze sie odbic i poleciec tam gdzie nie powinna,tylko problem sie robi jak rywal pyka sobie pileczka przez cala dlugosc boiska,a obroncy biegna i patrza na latajaca pilke jak Ruski na meteoryty nie reagujac na to i nie blokujac strzalu.
    Pilka wcale nie byla latwa do wybronienia,a tu nagonka na Szczesnego jakby tylko on byl winny.
    Tak samo ocenia to stary,a pózniej ploty na wyspach,ze Wojtas na wylocie.

315. Zdjęcie profilowe
  316. Zdjęcie profilowe Maciek_AFC
  317. Zdjęcie profilowe
    Ars1

Tak na rozluznienia poza tematem:)

Wazza zapytany z kogo najlatwiej zazartowac, przyznal: "Van Persie. Nie jest zbyt bystry! Swietnie mysli na boisku, ale juz poza nim niekoniecznie i jest latwym celem do zartów."

Ladnie po nim pojechal…

318. Zdjęcie profilowe
    sebastianf

Cóz… Domin dotknal sedna problemu. Bramka to wina calej defensywy, ale brak DM-a to najwiekszy problem. I to jak juz kiedys pisalem blad Wengera. Z calym szacunkiem dla Artety… Nie jest prawdziwym DM i nie powinnien grac tak gleboko.
    Pozycja bramkarza jest niewdzieczna i inny bylby odbiór tej straconej bramki przy remisie, przegranej czy zwyciestwie.

319. Zdjęcie profilowe
  320. Zdjęcie profilowe
    Ars1

WojtaSZ
    Ox nigdy nie byl w swietnej formie,wszedl na kilka spotkan pokazal sie jako mlody perspektywiczny gracz,ale nie zachwycil,a nam sie wydawalo,ze bedzie coraz lepszy.
    Gra to co Ramsey,tylko jest mlodszy i nikt go tak bardzo nie krytykuje.
    Jest dynamiczny,pociagnie akcje kiwnie,ale jak ma juz podac,dosrodkowac czy wykonczyc akcje strzalem to robi sie problem.