Trzy punkty wracaja do Londynu! Swansea vs. Arsenal 0:2 (0:0)

Aktualności 228 Komentarze

Po swietnej koncówce spotkania Kanonierzy pokonali Swansea 2:0. Pierwsza bramke w barwach The Gunners zdobyl Nacho Monreal. Wynik meczu ustalil, wprowadzony wczesniej na boisko, Gervinho. To zwyciestwo oznacza, ze Kanonierzy wyprzedzaja Everton i zblizaja sie do Tottenhamu na cztery oczka.

Mecz rozpoczal sie punktualnie o godzinie 16:00. Obydwa zespoly w tradycyjnych strojach.

Spotkanie rozpoczelo sie od ataków pozycyjnych gospodarzy. Kanonierzy skupili sie glównie na obronie. W 4. minucie z dystansu uderzyl Dyer, pomylil sie jednak o kilka metrów. Kilkadziesiat sekund pózniej pierwsza dobra akcja Arsenalu. Swietna akcja popisal sie Diaby, który nastepnie dogral do Cazorli. Hiszpan podal do Chamberlaina, który uporal sie z obronca i uderzyl w poprzeczke.

Obraz gry nie zmienial sie, w dalszym ciagu aktywniejsza byla Swansea.

W 13. minucie dobra okazja dla Labedzi. W swietnej sytuacji znalazl sie Angel Rangel, ale na szczescie dla obrony Kanonierów fatalnie skiksowal. 4 minuty pózniej znowu szansa dla Swansea. Beznadziejnym wybiciem wprost pod nogi Hernandeza popisal sie Jenkinson, Hiszpan zagral do Michu, który balansem ciala zmylil Mertesackera, ale na szczescie uderzyl tuz obok slupka.

Kilka chwil pózniej przebudzili sie goscie. Giroud dogral do Cazorli, a Hiszpan z odleglosci ok. 25 metrów uderzyl w strone bramki Vorma. Holender, nie bez problemów, poradzil sobie jednak z tym strzalem.

W 26. minucie rzut wolny dla Kanonierów z bardzo bliskiej odleglosci. De Guzman zostal ukarany zólta kartka. Do wykonania stalego fragmentu podszedl Theo Walcott, Anglik nie zdolal jednak przerzucic pilki nad murem.

The Gunners przejeli inicjatywe i rozgrywali pilke na polowie Swansea. Swoje szanse zmarnowali jednak Chamberlain i Walcott. W 42. minucie strzalu zza pola karnego spróbowal Chamberlain. Pilka po jego uderzeniu odbila sie od poprzeczki i wyleciala za boisko.

Do konca polowy nic sie nie zmienilo. Swansea 0:0 Arsenal.

Po przerwie do ataku ruszyl Arsenal. W 52. minucie uderzenia z dystansu spróbowal Cazorla, dobra interwencja popisal sie jednak Vorm. Kilka minut pózniej akcja Diaby’ego… Fatalnie skiskowal Francuz. W 58. minucie strzalu sprzed pola karnego próbowal Hernandez, pilka, na szczescie, przeleciala obok slupka.

W 66. minucie Routledge zastapil Ki. 3 minuty pózniej podwójna zmiana w ekipie The Gunners, Ramsey i Gervinho zastapili Chamberlaina oraz Diaby’ego.

W 75. minucie bramka dla Arsenalu! Swietna akcja Santiego Cazorli, dosrodkowanie do nogi Girouda. Francuz nie zdolal opanowac pilki, ale ta szczesliwie spadla pod nogi Monreala, który plaskim strzalem w dlugi róg zdobyl bramke dla Kanonierów! Pierwszy gol Hiszpana w koszulce z armatka na piersi!

Pilkarze Arsenalu zlapali wiatr w zagle. Chwile pózniej Gervinho próbowal podwyzszyc na 2:0… Za slabe uderzenie. W 83. minucie zólta kartka dla Mikela Artety.

2 minuty pózniej Gibbs zastapil Walcotta. W 88. minucie Cazorla spróbowal strzalu z dystansu, ale pilka przeleciala obok slupka bramki Vorma.

W 91. minucie wszystko bylo jasne! Dobrym przechwytem w srodku pola popisal sie Giroud. Pilka trafila do Ramseya, który doskonalym podaniem znalazl Gervinho. Iworyjczyk znalazl sie w sytuacji sam na sam z Vormem i spokojnym strzalem pokonal Holendra! 2-0! Trzy punkty jada do Londynu.

Do konca meczu nic sie nie zmienilo. Swansea 0:2 Arsenal.

Swansea: Vorm, Rangel, Williams, Monk (c), Davies, Britton, de Guzman, Ki, Dyer, Hernandez, Michu

Lawka rezerwowych: Tremmel, Tiendalli, Bartley, Lamah, Routledge, Shechter, Moore

Arsenal: Fabianski, Jenkinson, Mertesacker, Koscielny, Monreal, Arteta (c), Diaby, Oxlade-Chamberlain, Walcott, Cazorla, Giroud

Lawka rezerwowych: Szczesny, Vermaelen, Gibbs, Coquelin, Rosicky, Ramsey, Gervinho