NextGen Series. Arsenal – Chelsea 3:4

Aktualności 16 Komentarze

Juz drugi raz w tym sezonie skonczyl sie sen Arsenalu o podboju Europy. Druzyna do lat 19 przegrala pólfinal NextGen Series, mlodziezowej Ligi Mistrzów.

Po bardzo dramatycznym meczu mlodzi Kanonierzy przegrali z Chelsea 3:4 po dogrywce. Po pierwszej polowie meczu rozgrywanego we Wloszech na stadionie w Como Kanonierzy prowadzili 1:0. Bramke strzelil Chuba Akpom w 16. minucie.

Po przerwie przewage mieli The Blues. W 53. minucie wyrównal Islam Feruz. Chelsea objela prowadzenie w 62. minucie, a bramke strzelil Lewis Baker. Blad w tej sytuacji popelnil Dejan Iliev, bramkarz Arsenalu U-19. Juz dwie minuty pózniej Chelsea prowadzila 3:1, bo gola strzelil Jeremie Boga.

Kanonierzy okazali ogromny hart ducha odzyskujac w tej sytuacji inicjatywe w meczu i zdolali doprowadzic do dogrywki. W 87. minucie meczu fatalny blad popelnil obronca Chelsea, Andreas Christensen strzelajac gola samobójczego. W ten sposób dal nadzieje mlodym Kanonierom na sukces w pólfinale NextGen Series. Dopiero w doliczonym czasie gry Serge Gnabry wyrównal na 3:3.

Dogrywka! Byla wyrównana, ale niestety to The Blues strzelili te jedna, jedyna bramke. W 116. minucie Ilieva pokonal Lewis Baker.

Przegrana w pólfinale NextGen Series bardzo rozczarowuje druzyne Arsenalu U-19, ale wypada pogratulowac mlodym Kanonierom wspanialych wystepów w tegorocznej edycji tych rozgrywek. Trzeba jednak pamietac, ze w dzisiejszym pólfinale grali przeciwko druzynie, która w dwóch poprzednich meczach NextGen Series pokonala najpierw FC Barcelone, a potem Juventus Turyn.

Na zakonczenie dodajmy, ze w druzynie Chelsea wystapil Alex Kiwomya, brataniec Chrisa Kiwomyi, bylego zawodnika Arsenalu.