Horror z happy endem! Arsenal vs. Norwich 3:1 (0:0)

Aktualności 241 Komentarze

Po nieprawdopodobnej koncówce meczu pilkarze Arsenalu pokonali Norwich 3:1. Do 85. minuty utrzymywal sie wynik 0:1 dla gosci, ale gole Mikela Artety, Girouda i Podolskiego pozwolily odniesc Kanonierom kluczowe zwyciestwo.

Zarówno Arsenal jak i Norwich w swoich podstawowych kompletach strojów. Spotkanie rozpoczelo sie o godzinie 16:00. Kanonierzy od poczatku rzucili sie do ataku i przejeli kontrole. Dobra akcja popisal sie Gervinho, ale jego podanie do Ramseya okazalo sie niecelne.

Pierwsze 10 minut uplynelo pod znakiem dominacji gospodarzy.W 23. minucie pierwsza, powazna sytuacja Arsenalu. Z prawej strony, na glowe Girouda, swietnie wrzucil Sagna, ale pilka po strzale francuskiego snajpera odbila sie od poprzeczki.

6 minut pózniej swietna okazja przed Gervinho. Iworyjczyk wyszedl sam na sam, minal bramkarza, ale za daleko wypuscil sobie pilke i jego strzal minal bramke.

2 minuty pózniej kolejna okazja dla Kanonierów. Cudowna akcje zainicjowal Cazorla, który zagral do Sagny. Francuz dogral do Girouda, a ten z kilku metrów uderzyl wprost w golkipera gosci.

W 34. minucie zólta kartka ukarany zostal Sagna. 6 minut pózniej strzalu z dystansu próbowal Cazorla, ale spokojnie poradzil sobie Bunn. Do konca pierwszej polowy nic nie uleglo zmianie. Arsenal nie potrafil przebic sie przez szczelna obrone gosci.

Po przerwie obraz gry nie zmienil sie. Kanonierzy wciaz próbowali przebic sie przez defensywe gosci.

W 55. minucie gol dla Norwich. Rzut wolny z naroznika pola karnego, dobre dosrodkowanie Snodgrassa, a pilke w siatce umiescil Turner.

4 minuty pózniej podwójna zmiana. Walcott i Podolski zastapili Wilshere’a i Gervinho. W zespole Norwich Fox wszedl za Johnsona.

Arsenal naciskal na Norwich, ale nie byl w stanie stworzyc sobie odpowiedniej sytuacji strzeleckiej. Pilkarze Kanonierów byli bezradni i nieporadni.

W 78. minucie szansa dla Arsenalu. Dobra wrzutka Gibbsa, glowa zgral Giroud. Przed idealna okazja stanal Podolski, ale Niemiec trafil w poprzeczke.

Zmiana w ekipie Kanonierów, Oxlade-Chamberlain zastapil Sagne.

3 minuty pózniej jedenastka dla Arsenalu. Giroud ewidentnie przetrzymywany w polu karnym. Zólta kartka dla Bunna za dyskusje z arbitrem. Do pilki podszedl Arteta i nie pomylil sie. Arsenal wciaz w grze! 1-1!

Arsenal rzucil sie do ataku.

Wysilek zostal nagrodzony w 88. minucie. Fenomenalny rajd Chamberlaina, wstrzelenie pilki w pole bramkowe… Gol dla Kanonierów! Olivier Giroud z najblizszej odleglosci zapakowal pilke do siatki Norwich.

To nie byl koniec strzelaniny na Emirates! W 90. minucie ladnym strzalem zza pola karnego popisal sie Lukas Podolski! 3:1 dla The Gunners!Warto odnotowac, ze w tej sytuacji sedzia pomógl gospodarzom, gdyz Walcott, który dogrywal Niemcowi znajdowal sie na spalonym.

Chwile po trzeciej bramce, Jackson zastapil Tetteya, a Snodgrass zostal ukarany zóltka kartka.

Mimo doliczonych szesciu minut, wynik nie ulegl juz zmianom. Po nieprawdopodobnej koncówce, Arsenal pokonal Norwich 3:1.

Arsenal:
Fabianski – Gibbs, Vermaelen, Koscielny, Sagna – Arteta, Wilshere, Ramsey, Cazorla, Gervinho – Giroud

Lawka rezerwowych: Mannone, Coquelin, Oxlade-Chamberlain, Jenkinson, Podolski, Walcott, Monreal

Norwich: Bunn – R.Martin, Bassong, Turner, Whittaker – Johnson, Howson, Tettey, Snodgrass, Kamara – Holt

Wojtas1886

No skoro sugerujesz sie tym, ze nie asystuje i nie zdobywa bramek to ok. Prawda jest taka, ze w kilku ostatnich spotkaniach uspokaja gre, walczy na calym boisku i poprawnie gra w obronie, na dodatek ma chyba najwiecej sily z wszystkich naszych grajków.

Clayton

Gdyby na lawce trenerskiej Arsenalu siedzial teraz jakis trener z jajami, trener, który jest zdecydowany i nie daje tysiaca szans na zjebanie sytuacji bramkowych, w polowie zdjalby z boiska Gervinho- kolesia bez mózgu i Giroud, na widok którego japa sie usmiecha, bo ten czlowiek nie potrafi nawet pilki dobrze przyjac, nie mówiac juz o zastawieniu sie.

Rzut karny odmienil ten mecz.
    Giroud bohater spotkania. Najpierw jak nie patrzac wywalczyl karniaka, potem strzelil bramke, a nastepnie mial spory udzial przy trzeciej bramce bo to on zgrywal do Theo, a ten zas do Lukasa i gol. Gromkie brawa dla Mikela, który wytrzymal presje i wykorzystal rzut karny. Gdyby nie w trafil zapewne przegralismy bysmy.

@mateusz9966

bo komentatorzy to pizdy co mysla ze sa ekspertami… moze dziwic fakt czemu glowny ktory stal blisko nie zareagowal tylko dopiero po interwencji bocznego ale karny sie nalezal jak nic pociagnal bambus girouda za koszulke na dol to sie niech nie dziwi ze sedzia dyktuje 11…jak mamy karnego to serce mi zawsze napierdziela bo arteta taki niepewny jest do wykonywania

185. Zdjęcie profilowe master698
  186. Zdjęcie profilowe
    Clayton

Juz chcialem wyklinac na Podolskiego, bo w jednej sytuacji nie przyjal pilki, a byl na czystej pozycji, a w drugiej strzelil na sile w poprzeczke, a tez powinien byc gol. Jednak to on dal nam pewne zwyciestwo, bo on jako jedyny w tej druzynie posiada takie cos jak INSTYNKT STRZELECKI. Wyobrazacie sobie, zeby Giroud albo nie daj Boze Gervinho strzelil gola z takiej pozycji? Poldi swietnie radzi sobie jako 9, potrafi oddac strzal z kazdej pozycji, dzisiaj na poczatku troche sie nie wstrzelil, ale w koncu mu sie udalo.

Gervinho nie powinien wchodzic na boisko juz do konca sezonu, bo swoja norme zjebywania kazdej mozliwej okazji, juz wyrobil. Nie wiem tez po co Wenger zdjal z boiska Wilshere’a, zwlaszcza, ze po jego zejsciu gra naszej druzyny sie pogorszyla.

Giroud jest tragiczny i bede powtarzal to jak mantre do konca tego sezonu. Jego jakosc utwierdza mnie w przekonaniu, ze po prostu musimy sprowadzic jakiegos napastnika latem, mam nadzieje, ze Wenger mysli tak samo.

Szczesliwie i nieszczesliwie potoczyl sie dzisiaj ten mecz, z nerwowka, jak to czasto bywa, na koncu. Niby kontrolowalismy gre przez caly mecz, ale w pierwszej polowie gralismy w 9, bez napastnika (Giroud) i skrzydlowego (Gervinho, ktory gral dla Norwich), a w drugiej polowie musielismy oczywiscie stracic gola z wlasnej winy. Kiedy Czolo zszedl, wydawaloby sie, ze powinno byc lepiej, ale nie wiem po co Wenger zdjal tez, zamiast Ramzesa, Jacka. Gra sie nie poprawila, wyrownalismy niesprawiedliwe po karnym, ktorego nie bylo, ale pozniej na szczescie wbilismy jeszcze dwie bramki, tym razem pelnoprawne. Emocji co nie miara, ale nasza gra pozostawia wiele do zyczenia.

W przyszlym meczu Podolski powinien wskoczyc na skrzydlo, Cazorla na drugie, a srodek powinien wygladac tak: Arteta, Wilshere, Rosicky. Innego scenariusza nie widze. Walcott dzisiaj pokazal kupe, wiec nie zasluzyl na pierwsza 11, jest bez formy.

187. Zdjęcie profilowe
  188. Zdjęcie profilowe
  189. Zdjęcie profilowe MattiAFC
    MattiAFC

Karny jak najbardziej zasluzony, gdyby nie ten faul to Giroud jest na czystej pozycji. Niech sie ten obronca cieszy ze czerwieni nie dostal, bo na czystej pozycji fauluje. Trudno komukolwiek tak naprawde przyznac MVP, jednakze cieszy zwyciestwo. Wiedzialem ze wygramy, tylko czemu po takiej nerwówce

Clayton

Ramsey nie gral zle, mial malo strat i tylko czasami spowalnial akcje, ale nie powinien byc to wykladnik jego rzekomej slabej gry, spójrzcie na Artete.

Na Giroud troche mocno pojechalem, w koncu strzelil gola i zrobil karnego, ale zeby robic go pilkarzem meczu? Niezle :P Poza dolozeniem nogi nie zrobil w meczu nic, a karnego wg mnie nie bylo.

195. Zdjęcie profilowe Post
    Author
  196. Zdjęcie profilowe
  197. Zdjęcie profilowe
    Ars1

Fajnie sie czyta komentarze tych watpiacych tak od 4 strony:D
    Drugi mecz z rzedu,ze wylaczam tv bo serce ,staje na szczescie odpalilem n gola Poldiego.

Wszyscy pisza,nie mozna tak bylo od pierwszej polowy.Ja sie zapytam,czy nie mozna tak trawy do konca.

Trzeba tez pochwalic tych cichych bohaterów,bo Verma i Bambo tez dzisiaj dali z siebie wszystko.

198. Zdjęcie profilowe
  199. Zdjęcie profilowe Leonidas

Meczu niestety nie mialem okazji obejzec, ale widze ze sie dzialo :)
    Jak zobaczylem na livescore na komórce, ze do przerwy 0:0, to przeczuwalem ze moze byc ciezko i meczarnie.
    Potem w 50min. i dalej 0:0, to juz wiedzialem, ze jak padnie jakas bramka to na 100% bedzie dla Norwich i sie nie pomylilem.
    Ale najwazniejsze(ku mojemu zdziwieniu, widziac caly czas 0:1, az do odswiezenia gdzie to nagle pojawilo sie 3:1), ze mamy zwyciestwo i 3 miejsce.
    We wtorek kolejny mecz(choc ten juz znacznie ciezszy, bo Everton ma naprawde dobra passe, a "forma" ostatnich 5 meczy to 0 porazek, a przeciwnicy nie byli tez jacys bardzo slabi np. MC czy Tottenham) i szansa na jeszcze wieksze odskoczenie. Oczywiscie z przewaga meczy, ale to jest takze zagranie psychologiczne.
    Chelsea ma LE to moga byc zmeczeni dodatkowymi meczami, a Tottenham podlamany, a wiec gonienie nas przez nich moze nie byc az tak skuteczne.

Szkoda, ze City wygralo wtedy z United, bo mozna bylo powalczyc jeszcze o 2 miejsce, a takto bedzie ciezko, bo teraz City bedzie musialo przegrywac z ogórkami, a to raczej bedzie malo prawdopodobne.
    A wtedy bylby medal za drugie miejsce, o którym mówil Seaman ;)

Jakby mógl ktos w skrócie napisac jak grali. Kto najlepszy, kto najgorszy, czy Arsenal cisnal, czy ladnie grali itp.

200. Zdjęcie profilowe
  201. Zdjęcie profilowe
  202. Zdjęcie profilowe gibbon31
  203. Zdjęcie profilowe
    Ars1

To prawda,Ramsey z pewnoscia ma jakas blokade psychiczna i za bardzo chce.
    to co mi sie w nim podoba,to to ze jak juz straci pilke to walczy.zeby ja odzyskac nie to co Santi,który w takich sytuacjach pokazuje z jakiej ligi przyszedl i wymachuje rekoma jakby mial zamiar odleciec.

Leo
    To byl mecz w stylu Borussia Malaga,bramki ze spalonego tez byla a o wszystkim zadecydowala koncówka.
    No i Gerwus dzisiaj za ciasna gumke zalozyl bo przy 3 kontrach podal do przeciwnika i sam na sam minal i bramkarza i bramke:D

204. Zdjęcie profilowe Leonidas

@seeboq

"ale moim zdaniem powinnismy zmienic wykonawce karnych. Arteta nie strzela pewnie pod wieksza presja. Teraz ledwo co, a o Fulham nie wspomne."

Wlasnie Arteta jest idealny do tego. Przestrzelony karny w tym sezonie o ile dobrze pamietam, to byl wlasnie TYLKO z Fulham(a nie strzelenie karnego to i Ronaldo sie zdarza i nie jest to grzech), a taki strzelony ale po rekach bramkarza to tez chyba pierwszy raz byl wczoraj.
    Mikel pewnie wykorzystuje 11. A o skutecznosci swiadczy ilosc goli w tym sezonie, gdyz wszystkie strzelil z karnych.

@Ars1

Co prawda meczu Borussia-Malaga nie ogladalem(ale skrót widzialem), ale dzieki :D
    A Walcott jak zagral? Bo jak tu czytam to wiekszosc nagle chce Theo do podstawy a Gervinho wywalic mimo iz ten od meczu z Bayernem ma naprawde dobra passe i jest lepszy niz anglik. Czy moze to tylko wina tych 3-ech kontr o których wspomiales? :D

205. Zdjęcie profilowe domin
  206. Zdjęcie profilowe Post
    Author
  207. Zdjęcie profilowe Leonidas

@domin

Ja mówie o obecnej formie. Gervinho w ostatnich meczach zapewnial asysty i gole, jego drybling czasem cos daly, czasem nie, ale i tak odkad wszedl w meczu z Bayernem do teraz(nie wiem jak z wczorajszym meczem bo mówilem, ze nie widzialem) byl tym, dzieki któremu jestesmy na 3.miejscu.
    Theo od momentu podpisania kontraktu nie gra nic, tylko biega bez mózgu jak w zeszlym sezonie.
    Odzyska forme z poczatku sezonu? Ok, moze grac.
    Ale skoro krytykujesz Ramsey’a, Giroud itp. ze drewna, ze Arsenal to nie przytulek, zeby im dawac szanse z litosci to czemu chcesz Walcotta w obecnej formie, skoro on nic narazie nie daje i przez to gramy w 10?

Verma slabo gral? To lawka i Kosa do podstawy.
    Wojtek slabo gral? To lawka i Fabian do podstawy.
    Theo slabo gral? To lawka i Gervinho do podstawy.

I jak widac dobrze na tym wyszlismy bo zaczelismy seryjnie wygrywac, a kazdy z tych pilkarzy byl zawodnikami meczu i dawali naprawde duzo. Jak przestaniemy sie litowac, tylko bedziemy patrzec na obecna forme pilkarza to wyniki same przyjda.
    Sam jestem za tym by Gerwazego w lecie sprzedac do Galaty(chyba, ze jak juz mówilem, bedzie grac caly czas tak jak teraz to moze zostac), ale potrafie docenic jego gre, a nie opierac sie na stereotypach, ze Walcott i tak jest lepszy i ch.j, bo obecnie to nie jest prawda.

@Wojtas

A fakt, z QPR strzelil z akcji.

No to z tych 6 goli odjac jednego i mamy obraz tego, ze w karnych zawodnikiem jest dobrym, bo o ile dobrze pamietam karnych w tym sezonie mial 6, a strzelil 5, a wiec 83% skutecznosci. Malo?

208. Zdjęcie profilowe domin
    domin

yyyy walcott nie gral bo mial kontuzje, to raz a dwa to gervinho i on to inna strona. Moze to tylko moje wyobrazenia, ale patrzac an ostatnie mecze to wydaje mi sie ze gdyby od pierwszych minut gral podolski, walcott i ktos za ramseya to mecze wygrywalisbymy juz w pierwszych polowach a nie meczyli sie do konca. Wracajac jeszcze do Theo to powinien grac na srodku zamiast girouda i wtedy :