Bez emocji, bez bramek, Liga Mistrzów sie oddala. Arsenal vs. Everton 0:0

Aktualności 223 Komentarze

Mimo kilku doskonalych okazji, glównie tych Oliviera Girouda, Arsenalowi nie udalo sie pokonac Evertonu. Remis ten bardzo komplikuje sytuacje w górnej czesci tabeli. Kanonierzy nie moga sobie juz pozwolic na strate jakichkolwiek punktów.

Spotkanie poprzedzila minuta ciszy ku czci ofiar tragedii na Hillsborough. W 6.minucie pierwsza, grozna akcja Evertonu. Swietnym prostopadlym podaniem do Pienaara popisal sie Jagielka, ale strzal reprezenta RPA zostal zatrzymany przez Szczesnego. Pilkarze Arsenalu mieli problem z przeprowadzaniem ataku pozycyjnego. Zawodnicy Evertonu zastosowali wysoki pressing, a ponadto grali bardzo ostro. Przekonali sie o tym Cazorla i Wilshere, którzy musieli skorzystac z pomocy masazystów.

W 24. minucie pierwsza szansa dla Kanonierów. Futbolówke bardzo niedokladnie wybil Fellaini. Swietnym przechwytem popisal sie Cazorla, który odegral do Gibbsa. Obronca spróbowal strzalu sprzed pola karnego, ale spudlowal. 4 minuty pózniej zólta kartka dla Gibsona za brzydki faul na Walcottcie. W 35.minucie zólta kartka dla Stevena Pienaara. Chwile pózniej dwie szanse przed Evertonem. Umiejetnosci Szczesnego sprawdzil Barkley, który ogral Artete i spróbowal strzalu z dystansu, a nastepnie Anichebe, którego strzal zostal zablokowany przez Mertesackera. W 42. minucie swietna okazja przed Olivierem Giroudem. Akcjegospodarzy zainicjowal Cazorla, który swietnym, prostopadlym zagraniem uruchomil Ramseya. Walijczyk doskonale wrzucil do Francuza, ale ten fatalnie skiksowal i pilka nie znalazla drogi do siatki Howarda.

Mimo doliczonych dwóch minut, wynik nie ulegl zmianie.

W 48.minucie ladna akcja Kanonierów. Swietna pilke, za plecy obronców, poslal Wilshere. Ladnym zgraniem popisal sie Gibbs, futbolówka spadla pod nogi Cazorli, który oddal strzal zza pola karnego. Jednak dobrze interweniowal Howard.7 minut pózniej zólta kartka dla Mikela Artety. Rzut wolny dla Evertonu, uderzenie Bainesa w mur. Z blyskawiczna kontra wyszli Kanonierzy. Do Walcotta swietnie dogral Ramsey. Anglik mocno wrzucil w pole karne, jednak nie poradzil sobie Giroud.

Kanonierzy mieli problemy z wyjsciem z wlasnej polowy. Coraz mocniej naciskali pilkarze Evertonu. W 66.minucie genialny strzal Barkleya zza pola karnego. Na szczescie futbolówka o centymetry minela okienko bramki Szczesnego.

3 minuty pózniej podwójna zmiana, Podolski i Chamberlain zastapili Wilshere’a oraz Walcotta. Zólta kartka ukarany zostal Barkley. Wprowadzenie Niemca i Anglika dodalo grze Arsenalu animuszu. The Gunners w koncu mocniej przycisneli i zaczeli stwarzac powazniejsze zagrozenie. W 76. minucie Jelavic zastapil Barkleya. W 77. minucie Santi Cazorla doskonale dogral do Chamberlaina. Anglik wpadl w pole karne i staral sie dogrywac do Girouda. Swietnie jednak spisal sie Howard. Chwile pózniej Francuz stanal przed swietna szansa na bramke, ale poslal strzal w trybuny. Arsenal nie potrafil przebic sie przez bardzo solidna defensywe Evertonu.

W 89. minucie genialna szansa przed Arteta. Hiszpan nie zdecydowal sie jednak na oddanie strzalu. W doliczonym czasie dwie zmiany przeprowadzil Moyes. Naismith i Oviedo zastapili Mirallasa, oraz Anichebe. W druzynie Arsenalu Monreal zastapil Gibbsa. Tuz przed koncem spotkania Monreal zostal ukarany zóltkiem za faul taktyczny.

Koniec meczu, bez bramek na Emirates.

Arsenal: Szczesny, Sagna, Mertesacker, Koscielny, Gibbs, Arteta, Ramsey, Wilshere, Cazorla, Walcott, Giroud

Lawka rezerwowych: Mannone, Vermaelen, Monreal, Rosicky, Oxlade-Chamberlain, Gervinho, Podolski

Everton: Howard, Baines, Gibson, Jagielka, Mirallas, Distin, Barkley, Pienaar, Coleman, Fellaini, Anichebe

Lawka rezerwowych: Mucha, Heitinga, Jelavic, Oviedo, Naismith, Hitzlsperger, Neville

Komentarze 223

2. Zdjęcie profilowe
    halerst

Rozumiem, ze zwycieskiego skladu sie nie zmienia, ale chyba to oczywiste, ze Giroud nic nie daje druzynie, poniewaz nie wygrywa pojedynków glówkowych, dla których jest na boisku taktycznie wystawiony. Dlatego boli widok Podolskiego na lawce, bo na to nie zasluzyl.

Nie ma co dramatyzowac.
    Dla mnie to i SS moze zagrac, byleby tylko wygrali.
    Rosa, Poldi i Ox zapewne wejda w drugiej polowie i dokoncza dziela zniszczenia :D

W sumie lepszy taki sklad niz z ta trójka wymieniona wyzej w podstawie, bo przynajmniej lawka wyglada na silna.

A gdyby bylo na odwrót, to Giroud, Walcott, Wilshere(z problemami) juz tak pieknie nie wyglada.

Szkoda jedynie Fabiana, bo pewnie po tym meczu wyleci ze skladu.

Pablo

Nudy, obie strony baly sie atakowania i ryzyka, jednak w drugiej polowie mecz musi zrobic sie ciekawszy, bo mecz nie zadowoli zadnej ze stron.
    Póki co mecz na + dla Ramseya, Sagny i Gibssa
    – Wilshere, Giroud
    A reszta nijak w sumie. Niewiele bledów, ale malo ciekawych akcji.

71. Zdjęcie profilowe
  72. Zdjęcie profilowe Leonidas

Pierwsza polowa narazie ze wskazaniem na Everton, ale w koncówce jakos zaczelismy grac.

Santi narazie malo widoczny, Wilshere lekko pod forma(a przynajmniej nie prezentuje tego co po pierwszym powrocie).
    Rosa na boisko raz!
    I to najlepiej od razu albo w 50minucie.
    Trzeba te ataki jakos napedzic.

Jak juz wczesniej mówilem, miejsca na pomylke nie ma, bo ewentualna porazka moze równac sie powrót na 5 miejsce.
    Patrzac na terminarze moze tymczasowo, ale zawsze.

@mateusz

Chyba cofniesz zdanie o Evertonie, co? :D
    Moze nie maja jakis mega wielkich gwiazd, ale maja zgrany, strasznie waleczny zespól i to moze spowodowac, ze predzej oni wyjda z grupy LM niz MC.

6.Chelsea

Przy czym Chelsea odpada jeszcze z LE i juz wgl w niczym w przyszlym sezonie nie graja :D

44 mecze, 17 goli, 13 asyst

Giroud nigdy nie byl demonem szybkosci ani nie mial dryblingu, wiec nie mozna od niego tego wymagac, gdyz to bylo wiadome, ale potrafi czasem genialnie podac, czy zagrac z klepki(choc oczywiscie to nie powinno byc jego glównym zadaniem, ale w tym od Chamakha jest lepszy).

75. Zdjęcie profilowe
  76. Zdjęcie profilowe
    Arshavin

Ja mówie o poczatku Szamana, na poczatku przygody z nami zagral pare dobrych meczy, Giroud jak dotad nie mial serii dobrych meczy, tylko o to mi chodzilo. Francuzi sa do siebie podobni i tak na prawde PL nie jest dla nich i wszyscy o tym wiemy…

domin

ja pierdole, dzieki wengerowi i jego kochankowi giroudowi zremisowalismy mecz ktory trzeba bylo wygrac. Ja nie rozumiem jak mozna byc tak slepym ;/ przeciez nawet srednio rozgranieta malpa zauwazy ze giroud jets przeslabym pilkarzem, nie wnoszacym nic do gry :/

Clayton

Szkoda, ze mamy niepelnosprawnego napastnika z pedalka fryzurka i zerowymi umiejetnosciami. To przez niego padl remis, moglismy to wygrac nawet 2:0. Przewazalismy przez caly mecz, ale zabraklo nie szczescia, lecz napastnika. Cazorla i Ramsey zdecydowanie najlepsi w Arsenalu. Niesamowite jest to, ze Santiemu doslownie nikt nie byl w stanie odebrac pilki, a Aaron byl wszedzie, latal jak oszolom i byl bardzo przydatny.

166. Zdjęcie profilowe
  167. Zdjęcie profilowe
    Pablo

Arsenal nie gral zle, a mimo to Everton byl bardzo grozny. Szkoda, ze Wenger desygnowal do tego meczu taka a nie inna jedenastke, bo Giroud przez 90 minut gral padake, Podolski byl bardzo aktywny, ale nastepny mecz znowu pewnie zacznie z lawki. Slabo zaprezentowal sie Wilshere, mam nadzieje ze w nastepnym meczu zagra Rosicky.

Duze wrazenie robil Cazorla i zazwyczaj znienawidzony przeze mnie Ramsey. Arteta zbyt zachowawczo boki obrony nawet solidnie, a reszta bez blysku.

Pozostaje liczyc na porazki Chelsea i Tottenhamu…

168. Zdjęcie profilowe Amadi90
  169. Zdjęcie profilowe
  170. Zdjęcie profilowe Misiek_14
  171. Zdjęcie profilowe
    Clayton

Mozemy teraz spasc na 5 miejsce, a przed nami trudny mecz z Fulham na wyjezdzie, które równiez moze zakonczyc sie remisem. Do Fulham ostatnio nie mamy szczescia, z tego co pamietam. Ten baran Giroud nie moze grac od poczatku, jest beznadziejny. Walcott tez nie blyszczy, wiec niech Wenger wystawi w koncu na szpicy Podolskiego!

172. Zdjęcie profilowe szpachel
  173. Zdjęcie profilowe
    Clayton

@Amadi90 i @Misiek_14 mecz ogladalem od jakiejs 15 minuty, a Cazorle mam na mysli glównie w drugiej polowie. A co do przewagi, moze do 25 minuty Everton przewazal, ale co z tego skoro pierwszy celny strzal na bramke padl w której minucie? Bodajze 38. W drugiej polowie bylismy lepsi, ale nie strzelilismy gola, bo gralismy w 10, wiec takie gadanie nie ma sensu, remis i tyle.

174. Zdjęcie profilowe
  175. Zdjęcie profilowe Leonidas

@domin

Cos slaby jednak z ciebie talizman :D
    Ogladales mecz, a jednak zwyciestwa nie bylo :P

Trudno. Ale lepszy remis niz porazka. MC przegralo z Evertonem grajacym w 10. Tottenham wygrywal, a ledwo co a mógl przegrac. MU w pierwszej kolejce poleglo z The Toffees. To nie jest slaby rywal i pokazal to takze w tym meczu.
    Druga polowa nalezala do nas i tak jak mówilem, zmiany dodadza swiezosci i lepiej by wszedl taki Poldi czy Ox niz np. Giroud i Walcott. Braklo troche szczescia, dokladnosci i pomyslu.
    TOP4 na chwile obecna stracimy gdy Tottenham i Chelsea nadrobia swoje mecze, ale powinnismy je odzyskac w bezposrednim pojedynku tych dwóch druzyn(na tej samej zasadzie co dzisiejszy mecz, czyli gdzie dwóch sie bije o TOP4 tam trzeci korzysta)

Ten i mecz z MU to sa jedyne mecze gdzie ewentualnie mozemy stracic pkt. i to obstawialem od poczatku.

Na Fulham Poldi powinien zagrac na szpicy, gdyz zasluzyl sobie ostatnio, a i rywal taki, ze b.mocna lawka nie jest potrzebna.
    Wilshere zdecydowanie odpoczynek. Tak beznadziejnie grajacego Jacka to ja chyba nigdy nie widzialem.

Ogólnie ze stylu w drugiej polowie mozna byc zadowolonym bo przygnietlismy Everton. Braklo jak wspomialem szczescia, dokladnosci i troche pomyslu na rozwiazanie akcji.

Nie ma co plakac i mówic jaki to beznadziejny Arsenal bo przypominam, ze od meczu z Bayernem nie przegralismy jeszcze meczu, a to byl dopiero pierwszy niewygrany mecz.
    Jezeli Wy takiego Arsenalu nie chcecie(który nie przegrywa), to ja juz nie wiem kto by wam dogodzil.
    Gra dobra, braklo skutecznosci.

176. Zdjęcie profilowe domin
  177. Zdjęcie profilowe Amadi90
  178. Zdjęcie profilowe Creperdorpoto
  179. Zdjęcie profilowe czapczak
    czapczak

Widze, ze niektórzy ogladali inny mecz niz Ja. Jak Ktos pisze, ze przewazalismy wiekszosc meczu to pisze brednie, bo bylo zupelnie inaczej. Statystyki pomeczowe pokazuja ewidentnie, ze posiadanie pilki mielismy na poziomie 45% wiec to nie My prowadzilismy gre. Nie pamietam kiedy bylo tak slabo. A zmiana Monreala za Gibbsa w 90 minucie swiadczy o tym, ze dziadek AW sie pogubil lub swiadomie nie chcial wygrac meczu. A czas na zmiany to wlasnie nadchodzi i wg mnie Moyes móglby go zastapic z powodzeniem – bylaby przynajmniej walka w kazdym meczu bez odstawiania nogi. Poza tym nie wygra sie meczu na stojaco (w ataku pozycyjnym biegali tylko Ci co mieli pilke reszta stala i czekala nie wiem na co). Mozemy nienawidzic Barcy, Bayernu czy BVB ale tam kazdy zap.erdala i stad maja wyniki. Do roboty albo Liga Mistrzów nie dla Nas :(

180. Zdjęcie profilowe domin
  181. Zdjęcie profilowe
    mateusz9966

jacek i tak lepiej zagral niz z norlicz kiedy to odbijal sie od wszystkich :/
    dla mnie powinna byc druga zólc dla zawodnika evertonu.. i 1 dla miralasa..

zarówno giroud jak i walcott powinni zapomniec o meczowej murawie.. choc nalezy nadmienic ze zawsze walcott moglem krytykowac za odstawianie nogi i brak walki.. tak w 2 polowie dal sie obijac az milo oraz wkladal te noge tam gdzie zwykle sie bal

Cale szczescie szczesne nie popelnil dzis bledu ale niewiele brakowalo a by ogladal pilke w siatce

Cóz filozofia gry wengera nie pozwala na graniem wysokim, silnym napastnikiem takim jak cisse ba czy inni, choc jestem gleboko przekonany ze Ba by sie sprawdzil duzo lepiej..
    Bronilem oliviera ale miarka sie przebrala.. przynajmniej do konca sezonu..

182. Zdjęcie profilowe
  183. Zdjęcie profilowe
  184. Zdjęcie profilowe Creperdorpoto
  185. Zdjęcie profilowe czapczak
    czapczak

szkoda ze nie wpuscil Gervinho, zaczyna grac coraz lepiej ale jak sie nie chce wygra meczu to sie zaczyna z Giroud i niesprawnym Wilsherem a pózniej sie próbuje ratowac sytuacje i nie ma miejsca dla Gervy i Rosy a oni mogliby to ruszyc tak jak Ox i Poldi, ale 5 zmian w Premier League nie wprowadzili heheh

186. Zdjęcie profilowe
    mateusz9966

bali
    nom to zle zinterpretowales.. w tym co napisalem nakreslilem iz giroud "musi" grac bo nie mamy napastnika na zmiane..
    walcott lawa, przy oxie to on wyglada jak ja przy "reprezentancie" polski.. czyli biednie:/ ox ma forme ma technike szybkosc, pokazuje sie do gry..

Zmiana na monreala moim zdaniem miala tylko i wylacznie wzmocnic sile ataku, przeciez on tez moze grac jako pomocnik, i w sumie ja go wlasnie na lewym skrzydle widzialem.. ale bardziej bylem skupiony na klnieciu po kazdej chocby najmniejszej szansie na gola.. wgl to móglby podyktowac karnego i chuj nie byloby nerwów:)

gervinho.. hmm jakos go nie widze przy tak gleboko broniacym sie rywalu.. wiec potrzebni byli zawodnicy innego kalibru

Odnosnie jacka, cos czuje ze i tak zagra, ale bedzie oszczedzany jak dzis

187. Zdjęcie profilowe czapczak
    czapczak

Powinnismy zainwestowac gruba kase w Barkleya z Evertonu. Mlody z niesamowitym potencjalem, po jego zejsciu z boiska Everton od razu spuscil z tonu i zaczelismy dochodzic do glosu. Jestem pewien, ze goscia kupi Ferguson do MU w przeciagu 2 lat. A Wenger jak zwykle powie ze obserwowal go ale nie kupil bo mial szeroka kadre tak jak bylo z CR7, Yaya Toure, Bale’m i innymi, którzy teraz stanowia o sile swiatowej pilki

188. Zdjęcie profilowe
  189. Zdjęcie profilowe
    Ars1

Ja tez pól sezonu bronilem naszego dzisiejszego bohatera,ale teraz sie zastanawiam,czy on nawet na lawke sie nadaje.
    Nie dlatego,ze spieprzyl nam dzisiaj mecz,ale dlatego,ze jak pomysle o Poldim,Oxsie czy nawet Gerwazym,ze którys moze zaraz wejsc to jest nadzieja na zmiane wyniku.Przy Giroudzie tego nie czuje…

Dla mnie dzisiaj bohaterem jest pracus Aron,jedyny któremu zalezalo i biegal i walczyl jak pojebany.
    Chyba wraca do formy,coraz lepsze zagrania,zaczal w koncu myslec,a moze po prostu blokada puscila.

Szkoda mi Mikela,ta ciagla gra na DP tak go uwstecznila,ze zamiast walic w brame,to krecil sie w polu karnym jak pchla na psie,a kiedys walil lufy az milo.

Nie czas na experymenty ale czuje,ze Giroud nie zagra od poczatku w nastepnym spotkaniu z prostego powodu,niczym nie ryzykujemy wpuszczajac chocby Poldiego na szpice.